Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще праим клип


the_gorer

Recommended Posts

Как да подходя с изрязването на син фон и наслагването на изкуствен такъв в Sony Vegas?

Ужким ползвам SoundForge от години, но Vegas-a го гледам малко като индианец. :blink: :blink: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опцията се казва Крома Кей.

На най-долния леър слагаш фона, който ще ти е истински. В/у него редиш другия леър с твоя милост (предполагам) на син или зелен фон.

Требе много да внимаваш, ако си синеок ше прозира на очите. Не се снимай с блу джинс или дочена манта от ТКЗС-то.

Във Ведео ефектс требе да има кейнг Всъщонст е Chroma Keyng, зимаш тва дето е Blue screen. И го дърпаш в/у видеото (синьото) после от настройките посочваш точно кое от синьото требе да изчезне и пипаш докато стане ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко, мерси човек - както винаги даваш супер полезна информация от света на видео редакторите.

 

Значи нещата по Chroma key и ползването на син екран са ми долу-горе ясни (поне основните неща), но като барам в настройките на Chroma key-я и ми слага черно вместо синия екран. Това е супер и всъщност точно този ефект търсех, но в случай, че наистина искам някакъв друг фон, който да е от картинка или от друго видео, то как да махна черното (или синьото), та да се вижда през тях? Демек - как да направя изолираната част прозрачна?

 

Предполагам, че проблемът ми идва от това, че не разбрах къде са лейърите във Вегас.

Всеки отделен трак ли е лейър?

Щото аз слагах тракове под и над видеото със синия екран, ама то като не е прозрачно, кел файда, че съм изолирал фона...

Ще прочета още вднъж внимателно какво си писал по-горе, предполагам, че отговорът се съдържа там, но аз не съм разбрал нещо.

 

Още един въпрос: понеже в момента снимам с видеото на фотоапарата ми, та не мога да разбера защо Вегас не го харесва - нямам Preview.

Трябва първо да го прекарам през Movie maker-a на Майкрософт, да го конвертирам в WMV и тогава мога да го преглеждам във Вегас.

Предполагам, че фотоапаратът има някаква друга разделителна способност или ползва някаква компресия, която Вегас не чете. Или Preview прозореца ми във Вегас не е настроен като хората?

 

И още едни въпрос: като рендвам вече готовото, обработено видео и нещата стават супер бавно.

Процесорът ми е сравнително ОК - 2,7 ГХц, имам 512 дуъл ченъл RAM.

Интересно защо смотаният Movie Maker е много по бърз в рендването от Вегас. Може би защото "претупва нещата"?

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност говоря по-памет. Под Леъри имам прдвид тракове, ама нали фотошопът е по-широко известен реших, че ще ти е по-лесно.

Доколкото си помням Вегаса по дефолт върви така да не прозира трака и от малкото зелено нещо му се даваше някаква алфа опция или композитинг мод или нещо такова. В момента инсталирам Вегас 7и ще го разгледам по-подробно.

 

Относно реда на траковете, най-отдолу ти е основен в/у него се реди.

За видеото - кодека на апарата ти преви проблеми.

Рендера е бавен процес и зависи от настройките дай на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи нямам опит с програми за видео обработка но имам опит с Фотошоп и на времето когато с приятелите си прайме фен филм Междузвездни войн сминамхме 5-6 минутен филм в зелена стаяс горе долу еднаква сянка и после цепим филмчето на 4 и секи прави тази част след което кадър по кадър обработваме и става малко е трудоемко ама сезултата е що годе добър като за селф мейд :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.