Jump to content
Българският форум за музиканти

telemaniac

E-mastered, дали наистина е толкова добро

Recommended Posts

Здравейте приятели,

Какво мислите за e-mastered

https://emastered.com/?utm_source=sc&utm_medium=edm&utm_campaign=edm&fbclid=IwAR0DqkPWsGpbhikWXIMSnpalxAjrIfZ4wwler4GLwSEMmVV_ltLlC8Im-qQ

Звучи парадоксално, но качих един-два трака от Ableton, махнах мойте плъгини от мастър канала и пуснах напълно необработени неща. Върна ми ги много по-добре от това, което аз бях направил, в пъти по-добре. Само беше малко излишно силен звука. Вярно аз използвам евтини плъгини, безплатни, или от бъндъли със звукови карти и миди-клавиатура, но все пак.... Това нещо ги прави за по-малко от 2 минути на песен. Цените са абсолютно приемливи. Чудя се дали да си платя годишната такса, малко ме е страх дали ще мога да се откача после :).

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам микс впечатления. Един трак мастерира много прилично, друг оцапа. Не бързай с абонамента :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всички тези сайтове мастерират по един и същи начин. Ето един на SKNotе, който скоро ще пуснат, въпреки  че това е все още тестова версия. http://46.37.25.198/iNSPR/AI_master/ 

А

Редактирано от enuffZnuff

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От slkrm
      Здравейте, 
      Интересувам се от следния модел дали може да послужи за аналогов мастеринг в домашно студио- Akai GX 630D и Akai 600D.  Най-вече питам за първия. За 630D мисля че характеристиките са : 2-Track Stereo Type: Deck 2 Speed: 38, 19 cm (15, 7½ in) Frequency range: 30 - 28.000 Hz Reel Size: 10, 7 in. Не съм особено запознат но мисля да експериментирам в аналогова среда. Работя на пулт Studiomaster 16-8-2 като идеята е финалния микс да бъде записван на лента. Освен това може да бъде използван и за вокали. След пулта замислям да добавя Behringer UltraCurve Pro DEQ2496 или Finalizer 96K(ако успея да го купя) преди магнетофона. Друг вариант е цифров мастеринг на PC като крайния запис на лента. Не е лошо някой колега да сподели какви са теоретично техническите характеристики (и защо) за един тейп рекордер необходими за подобно начинание като възможен избор за по евтини варианти и схема за процеса миксинг -> мастеринг,  ако има желание и време . Друг вариант Revox А77 дали е удачен. Поздрави!

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.