Jump to content
Българският форум за музиканти

hegemarth

Китарата ми пищи

Recommended Posts

Само последно да попитам какви точно трябва да са восъкът и парафина? Мога ли да си взема обикновен течен/твърд парафин и восъкът може ли да е друг, освен пчелен, защото е малко скъпичък, пък аз съм от провинцията и малко трудно се намира.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след нея какво има... като усилвател? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърд парафин задължително.Цвета му може да е какъвто ти хареса.Течния парафин е за други цели(като например за импрегниране ,против залепване при гумени уплътнения и тн.).

Може и без пчелен восък ,но е  по -добре да има.Пчелният восък се добавя най- вече заради свойствата си на еластичност.Твърдият парафин е доста трошлив(ронлив) понеже е крехък.Чрез добавяне на пчелен восък към сместа се получава по устойчиво на вибрации и удар покритие.Ако ти е трудно да намериш пчелен восък (3лв мисля беше за 50гр.),то може да си купиш църковни свещи ,тъй като във тях има.Все ще има църква във населеното ти място.Успех

Редактирано от jorog

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jorog да, точно и аз си мислех за църковните свещи. Благодаря много. Скоро ще направя процедурата и ако има ефект ще напиша тема в която да обясня кое как става подробно, защото търсих много, но на български няма нищо добре обяснено стъпка по стъпка.

Пиздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термина на английски е wax potting pickups.

Имаше и тема във форума http://forum.muzikant.org/topic/8830-waxing/?hl=waxing.

Ето първото клипче на което попаднах : https://www.youtube.com/watch?v=-nwL0FPQo6M.

Поздрави.

Редактирано от DreamTh
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.