Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой от 3те да избера?


Heatbeatz

Recommended Posts

Начи бях се надъхал да почна директно от високо стъпало с един motif es но сега не съм толкова сигурен че ще имам парите когато трябва затова реших да си харесам нещо по скромно като за резервен план пък и като за начинаещ. Спрях се на тез три хубавици но се чудя коя да почна да ухажвам...

 

Yamaha YPG-225 >>> http://www.musiciansfriend.com/product/Yam...oard?sku=707460

 

Таз ми е най-евтина ... 76 клавиша real size,light weightned grand piano keys...

 

Yamaha YPG-525 >>> http://www.musiciansfriend.com/product/Yam...oard?sku=707461

 

Подобна,но с малко повече екстри и 88 клавиша...

 

Yamaha YPG-625 >>> http://www.musiciansfriend.com/product/Yam...oard?sku=707462

 

С още повече екстри и 88 weighted, graded hammer-action keys

 

Та така кво ще ми препоръчате...смисъл основната разлика е във броя и вида на клавишите..какво ще ми препоръчате като имате предвит че няма да свиря класически неща..главно ми трябва за хип-хоп,рнб и от сорта, и като имате предвит че съм начинаещ. Също така мисля да взимам екстра уроци по пиано тъй че трябва да ми върши работа за упражнение!

 

Мерси за вниманието и чакам съвети и препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква музика искаш да свириш?

 

Бях се насочил точно към една ямаха от този тип и добре, че се разубедих в крайна сметка ;)

Ако ще свириш в някаква кръчма с нея предполагам би ти вършила много добра работа една такава ямаха... За всичко останало си вземи истински синт - за тези пари се намират готини свирки като roland juno-d, alesis QS6.2, дори korg X50.

Ако пък искаш да свириш именно на пиано - има страхотни миди контролери за тези пари ;)

Като http://www.musiciansfriend.com/product/CME...ller?sku=709510

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,това са абсолютни играчки,така че която и да избереш,все тая!Мисля че няма да ти свършат сериозна работа...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее евала мерси за съветите. Тия ямахи ги зарязвам начи като опция. Но можете ли да ми дадете някакъв резервен вариант примерно ако не успея да си зема мотиф нещо така прилично което да ми върши работа и да мога и да се упражнявам на него и да творя едновеременно, което би заменило мотиф за известно време и да е по евтино разбира се.

 

Exile мерси за твоите предложения, но ми се искаше нещо повечко от миди контролер... а тези въпросните синтезатори които си споменал те не са ли повечко за електронна музика..много фантастични ми се виждат :) ..тоя Roland Juno-D може би е опция... Абе да ви питам ако мога долу горе на същата цена да си взема Roland RS-70 май е по-добре него да зема а?

Редактирано от Heatbeatz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми роланд RS70 на хартия изглежда супер, има си секвенсер, флопи и т.н.

Juno-D нов е към 1200 лева и е доста по-орязан от RS-а, който пък се продава за почти същите пари втора ръка.

 

Лично аз как бих постъпил в твоя случай: ако така и така ще си взимаш мотиф след време, бих си взел някой хубав стар синт втора ръка, който да допълва мотиф-а след време - примерно в базара има една обява за Yamaha SY77 - http://www.sonicstate.com/synth/yamaha_sy77.cfm - така хем ще се накефиш и на автъртъч и на каквито контроли в реално време искаш, хем можеш да го ползваш като страхотен миди контролер някой ден ако ти се наложи, хем имаш секвенсер да си "твориш" у вас, хем имаш FM синтез, който след време в комбинация с мотиф-а ще ти предостави огрооомен избор от звуци за всеки вкус и всякаква музика :) Вярно, стар е и е с 16 гласна полифония, но е съвсем друг клас в сравнение с джуно-д, че и RS70, има два вида синтез и т.н.

 

Но все пак да купиш SY77 или подобен като първи синтезатор е трудно решение, понеже има само 16 гласа и е стар, но ако си сигурен, че след време можеш да си позволиш мотиф и тези недостатъци няма да са фатални за теб - инвестицията си струва. :) Хем ще ти излезе по-евтин и от джуно-Д. Но както казах е трудно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за съветите и предложенията. В крайна сметка ще изчакам да вимидим до кви пари ще се добарам и после вече ще го мисля..ако имам пак някви кахъри знам къде да потърся помощ :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.