Към съдържанието

Снимка

параваните

• Please log in to reply
6 отговора на тази тема

#1 Bassko

Bassko

magna CUM laude

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 500 Мнения:
  • Инструмент:!i!i

Публикувано 05 февруари 2005 - 22:38

От доста време се каня да Ви питам, но все забравям. Добре че вчера гледах Славчо! Та, защо поставят ритъм секцията зад параван??!?!? и каква е функцията на това чудо!?!??!

#2 YtseJam

YtseJam

up shit creek without a paddle

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1773 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 06 февруари 2005 - 09:19

Функцията е, че акустичният първоначален звук на барабаните е много по-силен от на останалите инструменти в рамките на сцената и съответно заглушават всичко останало и пречат на останалите музиканти да си чуват нормално мониторния микс, особено когато инструментите не са особено разделечени по сцената, а са близо един до друг. Затова се слага плексиглас, който да изолира барабаните донякъде, за да може звукът им да се хване с микрофоните и през мониторния пулт да стане с нормално ниво, така че да се чува наравно с останалите.

ESBAM

#3 YtseJam

YtseJam

up shit creek without a paddle

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1773 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2005 - 12:23

Доста групи я използват тази практика, на концерта On The Night на Dire Straits барабаните са именно зад един такъв плексиглас, само че той е около метър и нещо висок и стига само до над касата, а не пред целия комплект. Някъде бях чел, че и на концерта на ABWH също са го имали този проблем, защото са много хора на сцената и барабаните тъй като са на райзър, се падали точно на нивото на ушите на един от клавиристите, който бил твърдо несъгласен с това и сложили плексиглас.

ESBAM

#4 bradata

bradata

Алкохолик събеседник

• newbies
  • PipPipPip
  • 304 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2005 - 09:56

Чесно да ви кажа, по-добре с параван, отколкото някой от групата да играе ролята на такъв с репликите: "Ае малко по-тихо, че не се чувам!"; "Ей, ама като ги заблъскаш тия тъпани..." и още много подобни. :headbang: :rolleyes:
Скромността е качество за тези, които нямат други качества!

#5 Sharky Fatass

Sharky Fatass

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 34 Мнения:

Публикувано 17 февруари 2005 - 13:58

Само едно малко уточнение от мен... Не съм виждал такъв параван на живо но ми се струва че "истинските" на-дали са от плексиглас.
Сещате ли се в един от филмите за Детектива за Домащни любимци - с Джим Кери той седеше на един балкон, викаше а-а-а-а-а и отваряше и затваряше плъзгащата се врата. Ефекта беше нещо като а-а-а-а...-...-...-...-а-а-а-а-...-...-...-...
Това е защото тези неща се правят от стъклопакети - две или три стъкла на рамката, херметически уплътнени помежду си и пълни с някакъв газ (нещо като фреон ми се върти в главата но не съм сигурен)...
ТОВА е добра звукоизолация.

Нужно ли е да казвам че не се заяждам и не се првя на умен - просто споделям...?
:headbang:
Sharky Fatass - Drums - Home of CHVoR

#6 HanSolo

HanSolo

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 65 Мнения:

Публикувано 17 февруари 2005 - 19:30

Плексиглас,и нищо друго.Направо не е за вярване,ама е това.Най-лек и удобен е за мъкнене и сглобяване,върши същата работа като:
[QUOTE]Това е защото тези неща се правят от стъклопакети - две или три стъкла на рамката, херметически уплътнени помежду си и пълни с някакъв газ (нещо като фреон ми се върти в главата но не съм сигурен)...
ТОВА е добра звукоизолация.
Все пак засега не търсим абсолютно задушаване на клетия човечец,в херметична газова камера,а само ограничаване на директния звук.
С фреон си пълня климатика на колата,или може би си имал впредвид,макет на хладилник за тупанджий за сцена! :blink:

#7 Sharky Fatass

Sharky Fatass

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 34 Мнения:

Публикувано 17 февруари 2005 - 21:49

Ха-ха-ха!!!!
Това с хладилника ми се струва като добра идея!
:-(
Сигурно си прав за плексигласа... просто същите плоскости (паравани) биха могли да са от стъклопакет верно че тежи но ми се струва мнооого по ефективен...
Както и да е това че и с плексиглас става е супер - начи човек може и сам да си го направи.
Sharky Fatass - Drums - Home of CHVoR

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни