Jump to content
Българският форум за музиканти

По-безшумни палки за рототоми


Recommended Posts

Здравейте,

 

чувал съм, че има някакви може би пластмасови палки, които да се ползват за рототоми

и да са по-безшумни от дървените?

 

Идеята ми, е да се чува по-леко.

Има ли такива, къде могат да се намерят и за пластмасови ли става думи?

 

Благодаря,

Станислав

Редактирано от StanChO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има пластмасови палки, виждал съм, но на мен лично са ми неестествени и не ми харесват - ето разгледай. http://www.alibaba.com/showroom/plastic-drum-sticks.html

Има и разни други изгъзици като фосфоресциращи и дори с LED-ове, които светят на тъмно. Щом ги искаш за рототоми, значи най-вероятно става дума за фолк заведение, където със светещи ще се получи добро шоу. Друг е въпросът доколко са здрави и надеждни...

 

Иначе тихо свирене става с всякакви палки - въпрос на техника и контрол, по-добре си насочи усилията в тази насока. В почти всяка школа има упражнения за динамика, които ще ти свършат работа. Все пак звукът излиза от рототомите - с каквото и да ги удряш, ако млатиш здраво няма как да се получи тихо.

Купи си по-леки дървени палки и се упражнявай, следи за общата динамика на оркестъра и контролирай своята спрямо нея....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

много ти благодаря за бързия отговор.

 

По принцип ми трябват за подарък тези палки.

Тези LED палки и т.н. са доста интересни.

Въпросът е ако ги има някъде по магазините в София би било супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от София да кажат, аз в България не съм виждал такива. Особено от фосфоресциращите бих си купил ако някой внесе, а и цената на китайския производител е доста народна... но наистина не съм виждал. Даже в Томан и Мюзикстор не намирам - явно трябва да се пазарува от САЩ или Китай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

може да потърсиш също така т. нар. Хот родс или просто родс. тва са палки направени от сноп по-тънък дървен, пвц материал. 

 

http://www.siglermusiconline.com/store/pc/catalog/sv2_01_589_detail.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.