Jump to content
Българският форум за музиканти

Концентрация


Recommended Posts

Това с барабаните наистина действа. Като си представям как звучи цялата песен и съм доста по концентриран. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много го имам тоя проблем. Понякога просто ме няма. Има в случаи които просто не знам парчето. А понякога като свирим нещо, което всичко уж много добре го знаем, го объркваме почти веднага щото няма кой да пее. Обикновенно се ориентирам по другите. Примерно The Offsping - Gotta get away

ако искате я чуйте. Там никога не знам къде съм. Ако не беше барабаниста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък микога не слушам барабаните! Като свиря сякаш барабаните изчезват от слуха ми. А като пея изчезва всичко, само гласа си чувам, тоест осузнавам че го слушам :ph34r: но най-доброто упражнение е:

Пуснете си някоя песен която знаете. Същевременно се запишете как свирите съвсем друга и ако записа е добър, тоест без да бъркате ритъм, фалшиви тонове и тн. тогава концертрацията ви е на 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во знаеш, че в тая песен много се повтаря едно и също

2-ро като бараниста спре да свири и аз първо проверявам другите и накрая него, обаче става некси тихо нали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с барабаните наистина действа. Като си представям как звучи цялата песен и съм доста по концентриран. :ph34r:

Да бе, ма като сбърка барабаниста..... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:green:

В мойта виртуална група най проблемен е китариста. Голям некадърник. Лошото е, че ако изритам него, другите са за никъде :wall: Затва се мъча да го вкарам малко в правия път :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:green:

В мойта виртуална група най проблемен е китариста. Голям некадърник. Лошото е, че ако изритам него, другите са за никъде :wall: Затва се мъча да го вкарам малко в правия път :ph34r:

Епа, дано успееш... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ба има го това с разсейването и при мене -някой от хората тука наживо са се убеждавали в това-понякога за секунда се замислям колко яко звучи някоя част от песента и веднага усирам я таката ,я някой друг елемент....иначе като се захвана с нещо друго съм много концентриран,но ...при свиренето -замисля ли се и се преебава всичко...Понякога си мисля че за да си барабанист мисленето е излишно:P) Stupid-don`t you think:) Bang bang I shot u down ,

bang bang you hit the ground...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

AXE, твоето не е никакъв проблем. То си е даденост ;)

Иска се упражнение. В твоя случай може би би ти помогнало, ако се упражняваш да пееш вокала (ако свириш някакво парче, дето има и пеене) или баса, или просто да повтаряш мелодията на китарата (или поне основни тонове, ако е много бърз пасаж - например всяка първа шеснайсетина от четвъртината). Няма значение дали можеш да пееш или дали имаш глас - идеята е да се тренира multitasking мисленето ;) Друг вариант е съзнателно да си изброяваш на кой такт си в момента на произведението.

 

Поне първият ми учител по обой така ме караше, и мисля че доста ми помогна.

 

(Да не ти разправям уроците по дирижиране как помагат ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват че творците били разсеяни. Тва хубаво, ама не е мноо яко да си разсеят докато свириш или твориш :cheers:

Та интересно ми е само аз ли имам проблем с концентрацията докато свиря? Ако не - как се борите с това? Примерно мене много често ми се случва докато свиря някоя песен и като зема да свиря някой риф, който се повтаря 8 пъти да кажем, да се заблея и да забравя на кое повторение съм :wall: Питайте Феникса :unsure:  :lol:

 

BTW Steve Vai има една много яка стария по върпоса - Musical Meditation се казва.

AXE - твоето е до непознаване на парчето, което свириш, не толкова до концентрацията.

 

Съгласен съм с този, дето казваше за собствените неща и за кавърите...

 

А пък при класическите музиканти - те се концентрират с разсвирване преди репетиция или концерт, което разсвирване става с гами и акорди от 5 минути до 2 часа понякога :violin:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.