Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми при записването със Sonar 4


Recommended Posts

Гадното пукане е от гадното АСИО. Току що го установих експериментално ;)

При АСИО-то дори при 47мс имаше пукане. Като смених на WDM по не знайна причина всичко избуча и се отказах да търся причината. Но при ММЕ (32 bit) на 40мс положението заспа. Абсолютно никакво пукане.

Пробвах и това с background services ама не забелязах да помага особено, поне в моя случай.

Явно ще трябва пак да пробвам с КХ, ама те така ми окупират компа, че се плаша :)

 

П.П. Явно не само пукането е било от АСИО-то. Ей са пробвах и се оказа че другите 2 проблема също ги няма :D Тия АСИО драйвери са ебахти лайната - ниска латентност, пък ти насират всичко останало :D

 

Нищо, поне научих доста неща за оптимизацията :P

 

:) Мерси на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее тоя дуал-чанел го изкараха убиец бе :) хехехех .... уеко нема много разлика м/у сингъл и дуал ,ама айде :D ... за жалост де !

иначе дуал не дуал ... само СИНХРОННО ! правил съм много тестове ... няма вариант ,в който асинхронно да е по-бързо от синхронно .... набързо :

133/133 (шина/памет) е по-бързо от 133/200 (шина/памет) , пояснявам 200 памет означава ДДР 400 .

 

АХЕ , абе слагай КХ (и аз бях предубеден в началото като видях к'ва бърканица са,ама не са толкова :Р) и чети ей тука задължително Кх's Concept !.

После си бачкаш с АСИО и няма грижа :D ... пък ако искаш мога да ти дам мойта леко модната модификация (ако не ти се чете веднага как се баца със DSP-то) за да не се чуват 2 сигната примерно в guitar rig или навсякъде където има VST плугинс като си дрънкаш реал тайм :).Имам предвид ,че се чува и акустичния и е много шит, щото има route към winmm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да зарежем темата с паметите или ако искаш да я дискутираме нейде другаде.

 

Сега за kx драйверите. Много кефи идеята да човек да си навърже тези компонентчета, но наистина е много объркващо в началото. Би ли пост-нал твоята конфигурация, така повече хора може да се навият да пробват тези драйверчета. Моята в момента е една голяма каша от експерименти :D

 

Иначе това, че се чува и оригиналният сигнал си е направо екстра:

 

"zero latency hardware monitoring"

 

При тези 2 ms latency и тази екстра :P ще накараме хората да си накупят creative-ски карти.

 

Сега като добавим намерението на автора на драйверите да имаме в скоро време ASIO със 24bit/96KHz за аудиджи, ще убием рибата... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее тоя дуал-чанел го изкараха убиец бе ;) хехехех .... уеко нема много разлика м/у сингъл и дуал ,ама айде :) ... за жалост де !

иначе дуал не дуал ... само СИНХРОННО ! правил съм много тестове ... няма вариант ,в който асинхронно да е по-бързо от синхронно .... набързо :

133/133 (шина/памет) е по-бързо от 133/200 (шина/памет) , пояснявам 200 памет означава ДДР 400 .

 

АХЕ , абе слагай КХ (и аз бях предубеден в началото като видях к'ва бърканица са,ама не са толкова :Р) и чети ей тука задължително Кх's Concept !.

После си бачкаш с АСИО и няма грижа :) ... пък ако искаш мога да ти дам мойта леко модната модификация (ако не ти се чете веднага как се баца със DSP-то) за да не се чуват 2 сигната примерно в guitar rig или навсякъде където има VST плугинс като си дрънкаш реал тайм ;).Имам предвид ,че се чува и акустичния и е много шит, щото има route към winmm.

ЛЕЛЕееееееееее пич! Тоя линк е безценен! Що не съм го забележил тва преди?! Имаш една бира от мене!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕЛЕееееееееее пич! Тоя линк е безценен! Що не съм го забележил тва преди?! Имаш една бира от мене!!!

няма проблеми за бирата :happy::happy:

аз като се видях в зор с тоя гаден оригинален звук дето и той се чува ... и Налбантов вика чети по форумите ... и чета чета .... та така и аз го изнамерих :happy:

но според мен с 2 думи т'ва е всичко което ТРЯБВА да знае всеки записващ с Крейтив B)

та ето и мойта схема .... мислех да правя изцяло нова след като разясних кое к'во е , но се оказа ,че за момента няма нужда ..... идеята е да си направиш своя схема и изобщо да не пипаш след това миксера .... той е само за улеснение в началото докато се ползва оригиналната .....

аз пък взех ,че си моднах оригиналната и сега не че ползвам миксера ,но за тези които не им е ясно как се бачка c DSP-то могат да си ползват и миксера :beer:

та стига съм говорил .... ето я :

kx.jpg

няма нищо кой знае колко променено , просто лайн-ин отива директно САМО към асио1 (това значи ,че ще се чува само където имате асио , примерно в cubase като сте нагласили да се записва асио , и пуснете мониторинг на някой трак). Този стерео миксер + гейн съм го сложил за регулиране на нивото на сигнала (+гейн е за да може да се усилва и допълнително на нормалния по желание :happy: ).

 

едит - ето тука съм я качил и деректно като "пач" ... може да си я лоад-нете без никво барникане :beer:

click the right mouse button then Save Target As

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:

аз като се видях в зор с тоя гаден оригинален звук дето и той се чува ... и чета чета .... та така и аз го изнамерих :happy:

но според мен с 2 думи т'ва е всичко което ТРЯБВА да знае всеки

:happy:

 

А викаше

че азиото гадно било

не ставало че Кх са гадни

 

па ся и уроци зе да даваш....

 

 

ах мискин :happy:

 

хахахахха :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Налбантов вика чети по форумите ... и чета чета .... та така и аз го изнамерих :no:

Ти ме просветли :D

 

чак уроци не бих казал .... смятам ,че каквото научих е ценно да се знае и то другите :P. Кеф ми е като ти ми помагаш , затова се надявам на някой да му е кеф и аз ако успея да помогна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.