Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Jigsaw

Изчезващ вид

Recommended Posts

Qvno nqma mnogo basisti nasam :headbang: Redki ptici sme nii eiii i taka 6te si izmrem :?

Izvinqvam se za latinicata

Така си е, след като една група стигна до там да ме кандардисва мен, некадърният китарист, да свиря с тях на бас за 2 концертни участия :headbang: Баса си е готино нещо, но повечето хора предпочитат китарата, защото си е солов инструмент.

Но ако се замислиш, има много поп, трип-хоп, джаз и т.н. групи, в които басиста е супер важна фигура, а китара изобщо няма. Аз не се сещам за банда, която да не ползва бас китара... о, момент. Сетих се за една - The White Stripes. Но това ако броим тези ултимативни некадърници за група и така обидим всички музиканти по света :)

Гледам, че си от Радомир. Да не би случайно да свириш с култувата радомирска блек метъл формация Bolg ? :)

Що - и баса може да бъде солов инструмент jump31.gif

9avon3.jpg

Аре стига с тия беееееееееее !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Гледам, че си от Радомир. Да не би случайно да свириш с култувата радомирска блек метъл формация Bolg ? :headbang:

Ami ima go toq moment :)

има много поп' date=' трип-хоп, джаз и т.н. групи, в които басиста е супер важна фигураquote']

sy6to i metyl formacii :headbang:

Басиста във всяка една формация е много важна фигура!

Аз примерно много уважавам баса ,макар злите езици да говорят че е

бил компромисен инструмент...Дори често прибягвам до това,

сам да си свиря басовите партии в записите...

"...Китарист нямал мисленето на басист , и следователно не

ставал за свирене на бас ..." Такива работи съм чувал ,често...

Пълни глупости, бих казал аз...

ами има някои неща , като например новия на meshuggah който доколкото знам е записан без бас , но с осем струнни китари .по отношение на моите предпочитания , аз слушам много джаз дръменбейсове . там няма как , тва е структурата .баса си е все пак тънката връзка между хармонията и ритъма .и според мен е много несериозно да има няква вражда от сорта :"всеки басист е неуспял китарист" :)

Аз лично бих ги обезглавил ако ги слушах... ама и без това не ми харесват...

Но все пак си заслужават обесването... БЕЗ БАС??? Ами Адема като имат двама, трима басиста хахаха :huh:

първо здрасти на всички, че съм нов. а после много е тъпо това за неуспелия китарист, аз мога с-с-с-смело и отговорно да заявя,че да си басист не е шИга работа, и в много от случаите в които съм изпадал е по трудно да мислиш "на бас" от колкото на китара. пък така сссмело го заявявам тва тъй като аз самият съм китарист, който в последствие /по стечение на обстоятелствата/ е хванал дебелите жици.

а иначе вица за басиста всички го знаем, нали? (..ми...фа...ми...фа...)

със здраве!!!

Много добре казано!

Но това с неуспелият китарист наистина дразни. А като гледаме колко много успели китаристи има е смешно хаха ;)

Keep bassing, dudes! ;)

Няма и дума-обидата е грозна и неуместна!!! ;) Вярно е,че и такива екземпляри има,но я кажете къде няма "мърша"?!?Аз съм хващала баса на една откачена приятелка чат-пат - не е лесно,независимо колко си добър с китарата-има си тънкости,не е като да е с по-малко струни само(не е тамбура все пак басът ;) ).

;) Хич да не ви дреме,бе!!! ;)

А какво ще кажете за Primus. Les Claypool rules!!!!! :-( :twisted: При Primus басът е водещ инструмент, а също така и в Red Hot и Beastie Boys и Mr. Bungle басът се откроява. :(

В подкрепа на басистите - :-( John Myung :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.