Jump to content
Българският форум за музиканти

Съжалявам ама ?


FeramonD

Recommended Posts

Четох четох и никъде не намерих тема за моя случей. Значи в момента съм със 9-тки и свиря във стандартен строй, купих си вчера Хибридни от 10 до 52 и искам да си сменя струните но и да мина в по нисък строй примерно дропнато С. Видях много теми как точно се сменят струните но трябва ли да правя промени в тръст род-а а и как да направя така че флойда да ми връща хубаво защото мисля че в по нисък строй опъна 6те е по малък и флойда ще се изправи. Мерси много на всички и сори за досадната тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо се настрой в drop c, щото това положение може да се окаже точно, предвид че тва е с 1 тон по ниско първите 5 струни и 2- последната (т.е. може да се неутрализира ефекта от по-дебелите струни). Ако не стане така си изправяш floyd-а до нормално положение с помощта на винтовете при пружините. И в двата случая, обаче, трябва след това да си настроиш октавите. Иначе промени в род-а- само ако сегашното състояние на грифа ти го налага. При такава настройка после може да ти се налага по-честичко да го корегираш, отколкото в стандартната, предвид напрежението на струните, но засега ако няма кривина, го остави както си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и преди да базикаш винтовете отзад(с който се регулира опъна на флойда) разхлабваш струните на макс и махаш пружинити, защото както не веднъж е коментирано, ако има напрежение и въртиш винтовете рискуваш да преебеш резбата и от там стават неприятни неща :)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продай си новите струни и не се занимавай с глупости. Аз направих точно същия трик, но не останах изобщо очарован от резултата. Да не говорим, че 10-52 са много дебели струни за китара с такъв бридж. На моята се наложи да й навия болтовете с по 1 см!!! И не ми звучеше много добре...

Сега со сложих едни Еликсирки 9-42, с каквито се продават всички Айбънец дрънкала от Престиж и РГ сериите и направо си се чудя как съм я търпял с ония телове толкоз месеци... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas  Публикувано на Apr 5 2006, 05:33 PM

  Продай си новите струни и не се занимавай с глупости. Аз направих точно същия трик, но не останах изобщо очарован от резултата. Да не говорим, че 10-52 са много дебели струни за китара с такъв бридж. На моята се наложи да й навия болтовете с по 1 см!!! И не ми звучеше много добре...

Сега со сложих едни Еликсирки 9-42, с каквито се продават всички Айбънец дрънкала от Престиж и РГ сериите и направо си се чудя как съм я търпял с ония телове толкоз месеци... eusa_snooty.gif

 

Що бе, за drop c тоя комплект е перфектен. Вярно е, че има много занимавка, но като иска такъв строй-що не. Аз съм с JEM555 и по едно време се бях хванал да свиря с едни пичове, които бяха в drop b. С малко setup се получаваше не лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.