Jump to content
Българският форум за музиканти

"Каменни" кутии


Recommended Posts

Понеже с метълхамер преди време говорихме за шасита, се замислих по следния въпрос - нужно ли е да се правят метални кутиите на всичко. Според мен е малко прекалено, въпреки че много хора, веднага ще кажат, как трябва да са много здрави кутиите. Най-големия недостатък на металните кутии е, че са много тежки. Една хубава пластмасова кутия, от подходящия полимер, би могла да олекоти устройството в пъти, а отвътре може да е екранирана с фолио или проводима боя. Така, дори при рак модул, устройството би могло да е достатъчно леко, за да няма нужда предната му планка да е метална.

Друго - захранването може да е импулсно, вместо трансформатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моето виждане е ,освен че си газиш по ефектите,понякога и ги посритваш.Като се замисля,предпочитам като си ритна ефекта,да мръдне 20 см,а не около метър.Мисля ,че това се постига с тежката кутия.А гумените крачета от долу не помагат кои знае колко в такава ситуация.

 

П.П.Освен всичко друго никои по-евтин от метала полимер няма необходимата износоустойчивост(легла за педали,осички).Това ти го обяснявам от инжинерна гледна точка,не от музикантска :rolleyes:

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ДА, за педалчетата см съгласен(до някъде), но не може да се отрече, че теглото е сериозен проблем(трябва да се използва транспорт, което в нашите клубни условия, изхарчва почти всички приходи, и не остават пари дори за по една бира/безалкохолно:(. Освен това, на педалчетата обикновено точно превключвателя им е пластмасов.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издръжливост и здравина. Точно за клубно свирене, когато ше се носят, изпускат, ритат, падат и бутат тия неща много пъти - триаа си да е жеуезо :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,но забележи,педалчетата са пластмасови,но леглото им е метално,много по-лесно е да сменисх педалче отколкото цяла кутия,нали.А аз съм си решил проблема радикално,всичко ми се събира в калъфа(сложих допълнителни джобове отстрани),доста тежко ,но мога да ползвам гр(адския) транспорт.А и малко гимнастика не е излишна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издръжливост и здравина. Точно за клубно свирене, когато ше се носят, изпускат, ритат, падат и бутат тия неща много пъти - триаа си да е жеуезо :)

Псилутну си прав колега :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гр(адския) транспорт.

:(:):D

 

Аз пък правя пластмасови камиончета, с метален превключвател. Така мисля, че също е оферта. Тежат 150-ина грама, пък ако не скачаш върху тях, си бачкат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми супер,

но след време опита ти ще покаже друго....

А ако решиш да правиш ефекти с метални кутиики,обади се мога да ти помогна за отливките.

И още нещо,на едно наше свирене (сцената е висока само 10 см)стана едно пого и някакъв малоумник такова хоро ми игра върху процесора....приплака ми се.А и ми се случвало да се ядосам,и да му забия един шут(на процесора де)последния път отлетя на 3 метра и се удари в стената...и така...сещай се. :(

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се замислиш,повечето от хората във форума разполагат само с техника походен образец.

 

Верно верно :)

Sad But Trueeeeeeee

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е за каква тежест говорим? дали камиончето ще е пластмасово или метално едва ли ще има голяма разлика в тежестта. за по-големите неща - примерно някой лампов амп.....не е задължително да е метално и да е толкова тежко. ако се направи от лека ламаринаняма да е проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е за каква тежест говорим? дали камиончето ще е пластмасово или метално едва ли ще има голяма разлика в тежестта. за по-големите неща - примерно някой лампов амп.....не е задължително да е метално и да е толкова тежко. ако се направи от лека ламаринаняма да е проблем :)

Е да де,ама ламповия амп не го подритваш нали :)

Освен това ,там вече има други изисквания свързани с транспортирането ,а когато амп-а върви в комплект с колона ...вибрациите не са много желано явление за лампите(не съм спец в тази област),но ги има и в двата случая.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.