Jump to content
Българският форум за музиканти

Два Въпроса Относно Миди Файловете


stefan123

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам два въпроса относно миди файлове. Ето го първият:

Свиря на клавир Корг па800. Преди време съм си правил мидита с блендите на различни сетове. Сега свиря с друг сет и тези мидита са неизползваеми в момента. Въпросът ми е има ли някакъв начин те да се запаметят с други бленди на сета, с който свиря в момента? Аз се опитвах, но не успях. Вторият ми въпрос е: Наскоро ми дадоха едни кръчмарски мидита за Роланд. Хубави са, обаче блендите, с които свирят не ми харесват. Като цяло звучат твърде ретро, като се имат предвид възможностите на клавира. Като не успях да им сменя блендите, се опитах да си намеря някакъв софтуерен синтезатор, с който да ги подкарам през winamp и те да си звучат прилично. Такова нещо обаче не намерих, но съм чувал, че има. Някой знае ли някакъв софтуерен синтезатор, с който да се подобри звукът на миди възпроизвеждането при мен? Звуковата ми карта е Realtek AC97, ако има някакво значение. Благодаря ви предварително за помощта и извинявайте, ако се изразявам малко неточно, но не съм особено напред с тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа, е че трябва да натиснеш копчето Sequencer и да от там да ги отваряш. След това правиш желаните от теб промени и сейфваш.

Сега, ако трябва и това да ти обяснявам, значи случаят наистина е тежък. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Защо си мислиш, че като пуснеш мидифайла през компа ще се чува по-прилично?!

Ако все пак държиш да ги пускаш през компа ти препоръчвам Virtual Sound Canvas на Роланд,VanBasco или друг караоке софт. Относно първия ти въпрос- по-добре първо разучи самия клавир, наистина има много функции със които явно още не си запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързият отговор. Точно от режим Sequencer съм се опитвал да им слагам други бленди. Докато самият файл е пуснат ги настройвам, но като го спра и пусна отново си върви пак със предишните бленди. Пробвал съм и без да го пускам да настройвам блендите, но като го пусна пак си върви с предишните, все едно, че нищо не съм правил. Утре ще опитам пак онова, което ми казахте. Може и аз да бъркам някъде. А относно възпроизвеждането през компа, просто исках да ги разгледам на спокойствие със сравнително приличен звук. Като имам някакъв резултат ще пиша пак утре. Още веднъж благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се получава така, значи трябва да махнеш Program Change-овете.

 

 

Днеска се мъчих да ги намеря тези program change-ове, но не успях. За първи път чувам за тях. Сигурно е нещо свързано с промяната на блендите, но не знам къде е и какво е. Пробвах пак да ги сменям от иконите на самите тракове докато файла е пуснат. Като сложа друга бленда, файлът върви максимум секунда-две с нея и после си превключва пак на предишната, с която си върви като го пусна. Извинявам се, ако съм много некомпетентен. Имам доста голям проблем със зрението и ми се налага като правя някаква настройка, където трябва да се чете по дисплея, да ползвам лупа. Занимавах се да гледам имената на бутоните, да не би това Program Change да е бутон, но не видях никъде такова нещо. То е ясно, че грешката е някъде в мен. Моля ви да ми опишете какво точно представлява това Program Change, за какво служи и как се работи с него? Предварително благодаря и още веднъж се извинявам за моята некомпетентност или недоглеждане.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Program change ти е точно промяна на прогрмата, пача или както се нарича различния звук при различните модули, клавири.

Най-лесно е да вземеш някоя секвенсърна програма и да импортираш миди файла, след което на всеки трак да видиш къде е записана тази смяна и да я промениш с номера на желаната.

Някои модули като Роланд ползват и контролери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързият отговор. Точно от режим Sequencer съм се опитвал да им слагам други бленди. Докато самият файл е пуснат ги настройвам, но като го спра и пусна отново си върви пак със предишните бленди. Пробвал съм и без да го пускам да настройвам блендите, но като го пусна пак си върви с предишните, все едно, че нищо не съм правил. Утре ще опитам пак онова, което ми казахте. Може и аз да бъркам някъде. А относно възпроизвеждането през компа, просто исках да ги разгледам на спокойствие със сравнително приличен звук. Като имам някакъв резултат ще пиша пак утре. Още веднъж благодаря.

Сложени са контроли за тези бленди затова не можеш да ги махнеш! Трябва да влезеш в режим SONG/има го при ПА 80, 60, 50/ при ПА800 май няма там е SEQUENCER! Влизаш в главното меню SEQUENCER/SONG/, след това отваряш траковете 1-16, избираш съответния трак който искаш да промениш, после се избира EVENT EDIT/ това е при ПА 80,60,50/ предполагам, че и при ПА800 трябва да го има, след това с бутон DELETE изтриваш всички контроли, като се отваря предварително съответната контрола която е сложена за този трак! Обикновено са като цифри 7,11,93,99...... Има и Program Change и нея също я изтриваш! Така се процедира с всички тракове които искаш да промениш и след това си слагаш твоите бленди и всичко е ОК! Така се получава и клавира вече свири МИДИ файла с блендите който ти си сложил, дано съм обяснил добре! :Piano::yes::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Благодаря на всички за отговорите и отделеното време. Един човек ми помогна в лично съобщение и успях да постигна резултатът, който исках. Още веднъж благодаря на всички ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било да споделиш начина по който си ги оправил, за да може и следващия да се оправи, а не да пуска нова тема :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега най-лесно ще ти е на компютъра. Инсталираш си един CAKEWALK PRO AUDIO или CAKEWALK SONAR отваряш си през него миди файла и си го обработваш както си искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.