Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение За Китарите Стаг


george_speed75

Recommended Posts

Евтиме с интерес чета постовете ти,винаги си бил изчерпателен за което :godbless:, винаги с най добрия тон! Ще споделя една моя случка,търсех специфична джаджа и обиколих доста муз.магазини.В.90процента от тях пробваха китари, и аз проявявах интерес как ще си направят избора на китара. Да ме извинят ама нямаше случай в който да се избере китара по звучене и удобство ,избираше се по форма, не правеха разлика как звучат китарите в различните ценови "класове" формата и това е,,даже не коментираха цената ,явно попаднах на "заможни " родители,как би коментирал тази случка ?

Щото аз мисля ,че човек без да е "износил"едни прагчета на китара, така ще избира в повечето случаи, затова "Стаг" ще "върха" на китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това за формата е вярно донякъде,понеже съм се изумявал на разни тъпаци а именно.Разликата между IBANEZ ART-120 и IBANEZ- ARZ 700 визуално е само в надписа на главата на едната пише ART на другата ARTIST.Едната струва 350 лева,другата 1300 лева и за непосветените съм балък,че съм платил разлика от близо 1000 лева,даже им фалшивее на някои.Не съм запознат с моделите Стаг сигурно и там така стоят нещата.Това за проба и удобство за първа китара е вятър и мъгла според мен разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Това за проба и удобство за първа китара е вятър и мъгла според мен разбира се."

 

Тогава какъв е смисълът да има сума ти различни профили на грифа? А големина на ръката? Явно опита ти е малък,защо си търсиш твоя номер обувки ? И не усещаш разлика в "Ибанец" за 300лв. и за 1300лв. цените се слагат за парлама?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разликата съм я направил и съм я платил.Хубавото сирене е с пари навсякъде по света.Така стоят нещата и с кубенцата с кабелите и т.н.Тук ставаше дума за китарите Стаг все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моята първа кухарка беше Стаг и затова си я уважавам :godbless:. Обаче електрическите не бих ги препоръчал.

По-добре да вложиш малко повече средства, но да си вземеш нещо стойностно. Все пак човек не си купува китара всеки ден, нали така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Това за проба и удобство за първа китара е вятър и мъгла според мен разбира се."

 

Тогава какъв е смисълът да има сума ти различни профили на грифа? А големина на ръката? Явно опита ти е малък,защо си търсиш твоя номер обувки ? И не усещаш разлика в "Ибанец" за 300лв. и за 1300лв. цените се слагат за парлама?

 

 

Чета и не мога да повярвам за какво става дума...

1. Щом още по начало, човек пита за мнение за дадена марка китари, която е една от евтините, очевидно е начинаещ, за това, мисля, че "проф-есорите", нямат право да критикуват, а просто да си дадат препоръките...

2. Какво означава боклук?!?!?! Аз също съм мноооого начинаещ, който си се учи вкъщи пред компютъра и определено не мисля, че ще съм голям майстор ако свиря на фендер за 2000 долара.... Ще изкарам същият звук като на Стага ми за 300 лева... Нали?

3. Вярно е, че щом става дума за начинаещ, пробата в магазина е без никакъв смисъл, защото един начинаещ (пак казвам - какъвто съм аз), не би могъл да знае какво да гледа и да "пробва" на китарата...

 

 

 

И да си дам мнението за марката Stagg, вярвам на всички, които казват,  че китарите им не са хубави, но колко хубава китара да си купи човек, който едва прохожда в свиренето?!?!?! Всички казват, че когато човек се учи да кара, първата му кола трябва е някоя евтина, за която няма да го е яд... Мисля, че същото важи и за китарата - пак казвам - за какво ми е на мен китара за хиляди пари, когато не мога да свиря като хората и на китара за 300 лева?!?!?! Мисля, че за първа китара, на абсолютно начинаещ, Стаг е прекрасен избор - ниска цена, другото не е важно - и тя издава звуци, при това верни, ако се настрои както трябва, не вярвам някой да каже, че не е така... Китара, като китара за всеки, за който това е нещо ново... Дай боже всички начинаещи да напреднем до толкова, че да можем да заслужим привилегията да свирим на хубави и много скъпи китари... 

Редактирано от Tsvetoslav Kostov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между първа кола и първа китара е огромна. Едното го взимаш евтино (което е грешка), за да не го потрошиш (а вероятно и себе си), а другото, за да изпитваш удоволствие от това което се опитваш да правиш (свириш).

Посвири още някоя друга година, пък после пак ще споделиш мнение.

И най-вече спокойствие, вероятно и аз така бих реагирал, въпреки че по мое време избора първа китара беше ограничен до двата модела на Кремона, които бяха (от време на време) налични.

Иначе, моето мнение е че начинаещия трябва да се сдобие с най-доброто, което може да си позволи.

А какво мислиш, че другите имат или нямат право си е твое право, както и тяхно право да не са съгласни.

 

Айде стига толкоз по тази конкретна тема.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.