Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Да довърша описанието по-горе....

Освен китарната верига има и втора такава за вокалната линия. Тя се състои само от Harmony Singer, в който е включен конденз. микрофон Shure WH30XLR, а от там директно в балансираният микрофонен вход на ROLAND AC33. От кубето излиза независим от мастер-волюма линеен стерео сигнал към РА система, но най-често го ползвам самостоятелно, защото 30вт са достатъчни за моите приложения - малки клубове и паркове, градинки.

Тази система е удобна за всеки звукооператор, защото му подавам напълно "сготвен" и смесен звук, а той трябва само да регулира нивото му.

      Куфара е STAGG, направен фабрично без никакви аксесоари. Всички ефекти си стоят постоянно навързани в куфара и само излизащите и влизащи кабели навивам и прибирам в него при транспортиране.  Аз пробих два отвора(от ляво и дясно) и монтирах две жак букси. Към входа включвам още един Line Selector на BEHRINGER за две китари(електрическа и акустична).

Не съм довършил монтажа на захранващата букса, която искам да бъде единствена и само за 12v, защото ефекта Harmony Singer е за 12v. Предстои да монтирам след буксата стабилизатор от 12v към 9v, защото всички други ефекти се захранват с 9v. Т.е. захранващият ток също трябва да се "цепи" на две напрежения - 12v и 9v. По този начин в една и съща захр. букса ще мога да включа или 12v мрежов адаптер, или 12v акумулатор от капсулованите, продавани в КОНРАД за под 20лв. Засега не знам как практически да реша този "захранващ" проблем. У нас имам един преобразувател от 12v към 9v, но той е големичък и труден за монтиране в отеснелият куфар. Ще потърся някакъв по-малък по магазините или ще "изкормя" моя от кутийката му.

 

 

П.П. Предполагам, че съм най-сложно оборудваният уличен музикант у нас, та и по света може би! :hysterical:Транспорта из софийските улици го извършвам с един велосипед, който вече се задъхва. :hysterical:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е това:

IMG_0723.jpg

 

Gibson Les Paul Traditional Pro -> TC Electronic Polytune -> MXR GT-OD Overdrive -> BOSS DS-1 Keely + All seeing eye modes -> BOSS CH-1 Super Chorus -> BOSS DD-7 Digital Delay

DS-1 го моднах като последна мярка преди да го изхвърля - оказа се доста сполучлив мод и реших да го запазя. Пред лампов усилвател си става супер. Всичкото това влиза в:

IMG_0724.jpg

 

VMB Tube Classic 32 - доста добър за парите си. В къщи иначе ползвам китарата директно в Fender Super Champ XD с говорител Eminence Rajin Cajon - оригиналния е доста скапан.

Свирим предимно блус и блус-рок, така че горното ми е напълно ОК за момента.

Редактирано от Петьо Бояджиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят  прашасал мини-чейн:

 

->Blackstar HT-5R->Line 6 HD500:

 

jcfy.jpg

7myv.jpg

 

Усилвателят е 12-ка,с реверб,достатъчен е за домашна употреба.Лампов е ,така че,кеф ми проФесор,кеф ми дистер oт усилвателя.

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

За сега така, докато ги разуча подробно:

 

24zgiet.jpg

 

Guitar -> TC Polytune -> ZW Wah -> BOSS NS-2 -> MXR Comp -> ZW Overdrive -> ENGL Fireball Front

ENGL FX Loop -> TC Hall of Fame -> TC Flashback x4 -> ENGL Fireball (Вграден Нойз Гейт)

 

20140331_224210.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Знаеш ли кво е шоуто,докато се опиташ да разучиш всички ефекти минава време в псувни и експерименти,но не и в свирене,за да стигнеш до извода,че ти трябва един лампов амп и 1 драйв пред него най много..

А за в къщи и аз си пускам дилей,флендж понякога.

Разбира се зависи какво свириш де,но искам да кажа ,че много ефекти пречат понякога,не ,че ги нямаме по шкафовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента нищо излишно нямам по дъската от първи наблюдения. Гейта ми е абсолютно наложителен, без компресора овърдрайва не ми звучи толкова добре. Без ревърба ми е преакалено сухо. Само за дилея още не съм сигурен, но той е така или иначе луупър, който ми трябва. Уайлда в чисия канал ми променя изцяло ENGL-a и го прави подходящ за по-леки неща, иначе гейн-канала и на 1-2 пак си е too much fuckin gain. :)  Wah-то и тунреа са ясна работа :> Звука си го набрах сравнително бързо, свързването също не ми отне много време, понеже бях изял вече какви ли не теми по въпроса. Единствената борба беше с шума на ZW Overdrive, особено с компресор пред него - реших си проблема с Сваляне на гейн-а му до минимум, като така само ми натиска лампите и звучи супер меко и приятно. Свиренето си е свирене, но някой беше казал в този форум, че без стимул не се получава. Преди тази дъска бях с HD500, който лично на мен ми звучеше покъртително през ампа. Така и не успях да го настроя както искам, а бутнах всички настройки. Само метода с 4-те кабела не съм пробвал, но сега ще го пробвам за спорта. Та така - нямам намерение да правя дъска с 30 педала, половината от които никога не се ползват. 

 

Fireball не е особено сложен amp за набиране на желания звук, това му е идеята - да е опростен и интуитивен. Педалите в кутията и с тях няма как да се объркаш кой знае колко, така че бързо си намираш звука :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време вече Chain-a ми е следния - diy китара, diy предусилвател, diy усилвател 2 x el84, diy кабитен 1x12

  :)  Всяко едно от нещата съм правил за първи път и съм доволен  :yes:

 

029927948-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния е този:

Dunlop Crybaby GCB-95, Ibanez TS9,Marshall JH-1, MXR Phase 90 във входа на Peavey Valvking 112 със Celestion V30

В ефектлупа: Marshall Vibratrem, Boss CH-1, Boss,BF-3, Digitech digidelay

Remote switch понеже ползвам и двата канала.

Онова странното с зеления суич си го направих за да си включвам/изключвам Mute на тунера :)

 

Китарките са:

Gibson les paul studio vintage mahagony с burstbucker-и

Washburn Nuno N2

Squier Affinity с Tex-Mex и изцяло фендерски хардуер и електроника.

DSC00209_zpsd7edc4be.jpg

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Това е рига в момента:
 
BT-Rig-2014.jpg
 
Китарата е с два изхода (за магнитните адаптри и за пиезо адаптера) съответно сигнала се разклонява:

  • Piezo Output -> Palmer Stereo Chorus -> Kustom Sienna 30 Acoustic Combo & Live PA System;
  • Magnet Output -> Vox Big Bad Wah -> DIY SLO-100 preamp (by metalhammer) -> TC Electronic G-Major 2 -> DIY All-Tube PA (2xECC83 & 2x6V6) -> DIY 112 Cab (Celestion Vintage 30).

Вторият изход на Palmer Chorus педала отива към централното при свирене на концерт. Акустик комбото пуска много шум през линейния си изход и не бих казал, че е добра идея да извадя сигнала оттам, въпреки, че имам някакво EQ от него.
 
Behringer FCB1010 MIDI педалиерата управлява проца, който от своя страна управлява: каналите на преампа (през зеления стерео кабел - клийн/крънч/лийд), нивата за към крайното стъпало, пресетите с ефекти. Но най-вече го купих, защото ми трябваше тунер... :D Бутоните от 1 до 5 са "общи" клийнове/драйв/соло бленди, от 6 до 9 са за конкретни песни, 10 е тап темпо управлението, левият педал е входното ниво (за т.нар. vol swells или когато сменям китара/не свиря), десният педал е за бууст на всеки един пресет от минус_колкото_е до 0dB (те по принцип са с малко по-ниски нива точно за тази цел). Предстои ми да модна МИДИ педалиерата така, че да пуска 12v захранване през МИДИ кабела, а не както е сега с отделен захранващ кабел за 220v. Така ще отпадне и нуждата да имам разклонител относително близо до частта за управление. Wah и Chorus ефектите (както и китарата) са със зареждащи се 9v батерии.
 
Китарата има волюм контрол за всеки изход и така мога да си пускам спирам която половина ми е кеф (акустичната или ел. частта), както и да ползвам двете заедно в някаква комбинация. Има и цъкалка за единия или другия или и двата пикапа/изхода. Звукът, когато двете половини на рига звучат заедно на клийн, е изключително МОЩЕН и плътен! Комбинациите драйв + акустик също са много интересни на определени места. :)
 
Сравнително сложно е да се програмира и окабели, но пък при свирня после е бая по-леко. Следващата версия е планирана да бъде с цяла лампова глава (не отделно преамп и крайно) затворени заедно с проца в рак, евентуално с някакъв power conditioner.  В момента се мисли, чертае и се пазаруват частите за главата, до края на годината трябва да стане. С рак ще има и доста по-малко жици за свързване при пренасяне. Смятам да направя и 212 кабинет. Не смятам да запазя характерния "голо_ПДЧ_за_10_лева_от_Практикер" дизайн в по-новата версия на ампа и колоната... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата, в 16:25 следобяд:

 

IMG_3334.jpg

 

А най-смешното е, че китарата отива директно в Peavey Classic 20-цата ....

Друго за момента не ми трябва   :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.