Jump to content
Българският форум за музиканти

Готин метроном?


Recommended Posts

От дълго време търся евтин вариант да се сдобия с готин метроном, защото не ми харесват цифровите - ще прозвучи тривиално, но искам да имам какво да зяпам докато ми тече слюнката и си упражнявам солата, това на компа на телефона или някакъв гаден цифров... не ми харесва. Таа искам истински или поне да прилича на истински - пирамидален със стрелка! Обаче са скъпи. Проблема е, че дори не мога да разбера как работи това. Интересува ме можете ли да помогнете да изработя по евтинийката или истински механичен или цифров, който обаче да има стрелка, която се движи наляво-надясно? Знам, че темата звучи тъпо и не съм сигурен доколкото е за тази категория но все пак умолявам хората да помагат. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко извън темата да се включа. Ако си от София можеш да минеш през малкия ЦУМ, там преди доста време гледах такива метрономи. Не знам дали още ги има и на каква цена са ,но тогава (не знам колко точно) не бяха скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.instructables.com/id/How-to-Make-a-Metronome/

 

ей тая цъкалка има две диодчета и се прави за час.

първият вариант, който ми хрумва, е да се сложи магнитно управлявана стрелка вместо тях - примерно един панелен волтметър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да изработя по евтинийката или истински механичен или цифров....

 

 

Метрономите с махало не са хубави, ако са евтини или стари, защото с времето започват да не мерят такта правилно. Казвам го това от личен опит. Цифровите пък са върха. Освен това са малки.

 

Гарантирам ти, че механичен метроном ти няма да можеш да си направиш. Цифров със стрелка, или някаква индикация, може да се направи, но трябва да разбираш от програмиране на чипове.

 

Виж долните 2 клипа и помисли дали има смисъл да се прави метроном.

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_1730000/i_17...KORG_MA_30.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че това нещо има да го гледам зомбирано по цял ден и затова не искам да е някво дисплеесто и диодесто, искам да е красиво, някой пич нагоре даде интересна идея за схемата с двата диода и се замислих, ами ако са магнити? Аз нз дали скоро ще имам време да го направя това, така че ако някой има да ми каже че е тъпа идея има известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука колегата продава това, което ти трябва. Надявам се офертата да е валидна още - Механичен метроном

 

Кофтито е, че си от Русе, а на него не му се занимава с куриери! Ако имаш познат в София да ти го вземи и да ти го прати, другото е да помолиш някой!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз още 2-3 дни преди да пусна обявата му бях писал, че имам това, което му трябва и щях да намеря време да му го птатя, но явно не се интересува.

 

Иначе има и нови (китайски, розови)

 

http://www.iblmusic.com/%D0%BC%D0%B5%D1%82...0%BE%D0%BC.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че това нещо има да го гледам зомбирано по цял ден...

 

Защо си мисля, че метрономите са, за да се слушат, а не да се гледат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време ползвам нареден клик експортнат в мп3,

който си пускам от телефона.

Клика е нареден на четвъртини в тепмо от 120 до 210 през 10 - 120, 130, 140...

Дължината на мп3ойките е 6 мин - идеално времетраене за упражнения, гами и т.н.

Има и варианти и с осмини.

<клик>

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_2046/Mechani...Metronomes.html

 

Ето ти механични метрономи колкото желаеш и цените са прилични

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на механичните, но глрдането на махалото по скоро ми е объркващо.

Смятам че каквото ида се майстори в тази посока стойността му няма да е оправдана или качеството няма да е на ниво.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.