Jump to content
Българският форум за музиканти

Симулация на Фендер Туин


Recommended Posts

Чуйте тук:

 

http://www.frankntone.de/_ampsim01.html

 

Това е симулатор на Fender Twin, цялото кубе + говорителя и кабинета.

Изпълнен е изцяло с операционни усилватели.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре изглежда сайтчето, а и логиката на симулациите е перфектна. Много ми харесаха идеите и обясненията:

 

http://home3.netcarrier.com/~lxh2/

 

ти да не си решил да го правиш?

 

(а за заглавието - майната му, но да знаеш че ако не беше споменал за лампите щеше да е по-добре. Няма общо тази симулацийка с ламповия звук, но това не пречи да е идейна и да звучи добре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Общото е че пресъздава звука на усилвателя. Иначе интегралнте схеми вътре имат JFET входни стъпала, които не страдат от прекалено много нечетни хармониции, както биполярните транзистори. Дори при ламповите усилватели, типичният звук не се дължи на самите лампи, а по-скоро на компонентите около тях, високите напрежения, и изходния трансформатор, както и на обратната връзка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сансампа който Никифена прави е невероятен във Фендер Туин симулацията си също. Айде налепи я тая схемичка и ще ги сравним :rolleyes: Аз имам такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, като имам време, но това не може току така да се налепи - използва 30-ина операционни усилвателя, и е бая работа, може би 3-4 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...поредния 92830412 опит, вервай ми не е първия със сигурност... и все пак я съкрати темата до запетайката :lol:

 

Иначе е интересно да се чуе, като всяко едно интересно да се чуе ново устройство.

 

А типичният звук на ламповите усилватели си идва от лампите :lol: Аз от компонентите около тях плюс заместители на ламби - типичен звук на ламби не съм чул дося :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...поредния 92830412 опит, вервай ми не е първия със сигурност... и все пак я съкрати темата до запетайката :lol:

 

Иначе е интересно да се чуе, като всяко едно интересно да се чуе ново устройство.

 

А типичният звук на ламповите усилватели си идва от лампите :lol: Аз от компонентите около тях плюс заместители на ламби - типичен звук на ламби не съм чул дося :lol:

шо бе, веднъж видях едно устройство със заместители на 12ах7 и звучеше почти същото. (мисля че ецц83 се казваха заместителите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо друго да добавя. Една от най-големите разлики , която поне аз със моите скромни слухови възможности откривам между подобен тип симулации и оригинала е , че при високи нива при лампите има много отчетлив и стегнат звук , докато при симулациите всичко се омазва здраво. Та накратко. Когато усилвам лампов амп ми е кеф , а когато усилвам някаква симулация или процесор почва да ми реже ушите с бръснач. Но за записи си е екстра и аз свирене със слушалки. Бих искал да имам такава симулация само за такива нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз поткрепям DeathZone че за запис където нивата,

са по ниски симолациите вършат прекрасна работа :o

е разбирасе с повечко игра и обработка :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, наистина разликата от ламповите усилватели е в динамиката. И аз съм пробвал лампови усилватели, и с тях може да се свири малко по-изразително, като на акустична китара, дори със прилично количество дисторшън. Според мен това не се дължи на лампите(и те, както и транзисторите си имат някаква транзитна характеристика), а на топологията на самите усилватели. Факт е, че лампов и транзисторен предусилвател се различават много трудно, ако крайния усилвател е лампов, но ако той е транзисторен, дори предусилвателя да е лампов, пак си звучи като напълно транзисторен усилвател. Въпреки това, на мен лично ми е малко неприятно да свиря с крайно лампово стъпало, понеже дълго време свиря с транзисторни стъпала, и съм свикнал с тази динамика. При това при метъл тон, разликата не се усеща много. Най видима е тя при свирене на блус. Това, че ламповия усилвател не трещи на високи нива, според мен до голяма степен се дължи на това, че когато лампите кривят леко, обратната връзка не работи, когато сигнала е леко "отрязан", и в тези промеждутъци си проличава амплитудно-честотната характеристика на изходния трансформатор(няма толкова много високи).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри ако мине това за офтопик , ама да си кажа. Ефтиме , съгласен съм че има разлика в динамиката , е и не само разбира се. При мен стана така, че когато първите наяколко пъти ми се наложи да свиря на истински амп , без камиончета и други джаджи се оказа че съм пълно дърво. Е аз съм си бил дърво винаги но с истински амп много ми пролича и за това захвърлих всякакви процесори и "професори" и гледам да свиря само с амп. Лично при мен , смятам че има ефект.

Все пак нека опитите продължават!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.