Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол: Alexnous


BlueZone

Recommended Posts

...ей...за много години на всички ! Да сте живи и здрави и да имате време да творите....

Аз не можах да открия "Курс на популярната музика от вчера до днес" - трябва да ми помогнеш. Колкото за полемиката "високо-ниско" (ако това имаш в пресвид), се радвам че младите (можещите) музиканти отдавна са превъзмогнали тези закостенели схващания. Ниското е там където виреее простотията, но високото НЕ в в всичко що се свири с арфа (например). Ако това е което имаш прдвид - ще го допълня.

Аз съм фен на ПЪЛНАТА диференциация в музикознанието и въобще знанието за популярна музика. Започнах дисертация с Д-р Клер Леви по този въпрос, но все имам чуството че не достигам динамиката на времето. Аранжимент и композиция е едно, социокултурни фактори - съвсем трето, а техническата страна на въпроса - съвсем десето. В България просто ни е трудно да приемем че трябва да сме по-профилирани. Например скоро ми се наложи да пиша доклад за реставрация на стари записи....еми падна ми ченето колко много литература открих. Затова и писанието ми започна със: "...да...аз се занимавам със ресторейшън, но НЕ изследвам явлението"... с което исках да кажа че съм фокусиран в други области...

А информацията е толкова много, /...трябва ти опит за да можеш първо да я отсееш, после да я синтезираш и накрая да извлечеш необходимото.

От друга страна, много музиколози твърдят, че когато се съчетае теорията с практиката се получават истински неща..и тук идва да спомена един от моите идоли: Philip Tagg....

 

Хубав, словоохотлив отговор. :-) Въпросът ми беше по-просторен, за да остави някакво място за интерпретация и избор на посока, което пак е вид отговор и показва отношение. Но ако трябва да го свия още и аз да посоча такава, всъщност имам повече предвид кое общо ти харесва и не толкова ти харесва в поп музиката от 50-60-те години до днес, има ли период, който печели повече точки и би поставил над другите в себе си и за себе си, т.е. - въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....ако е въпрос на вкус, обожавам 80-те, ама това е вероятно защото съм израстнал тогава...иначе е 100 % че не мога да дам приоритет на някое десетилетие....ако знаеш пък от 30-те какви записи имам....въй-въй....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.