Jump to content
Българският форум за музиканти

Напрежение


jeleto

Recommended Posts

Хора, имам спешна нужда от информация! Мой приятел купи една китара от eBay, която ще ми изпрати след време, та ме интересува има ли опасност заради различните стандарти за напрежение м/у Европа и Щатите нещо да не е наред и да не работи китарата тук? Отговорете ми бързо, за да мога да откажа сделката, ако има проблем.

 

Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха ман! тва е най-абсурдния въпрос за всичките абсурди в тоя форум които съм изчел .ЛОЛ! почти ме вкара в размисъл.

 

Виж ако си купи кубе от щатите и щепсела му е по американски стандарт вече може да се наложи да го замени с нов.

 

Така не СТАВАЙ смешен.... кво общо има ел мрежата с китарата. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха ман! тва е най-абсурдния въпрос за всичките абсурди в тоя форум които съм изчел .ЛОЛ! почти ме вкара в размисъл.

 

Виж ако си купи кубе от щатите и щепсела му е по американски стандарт вече може да се наложи да го замени с нов.

 

Така не СТАВАЙ смешен.... кво общо има ел мрежата с китарата. :cheers:

Е виж, пич, и аз мислех, че няма проблем. Обаче електрониката ми е слаба страна, а и както виждаш, съм барабанист. А не бих искал да се чудя тука какво да я правя тая китара, ако изведнъж се взриви :)

 

Та добре поне, че съм вкарал някого в размисъл. Предлагам тъпата ми тема да се затвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китари се взривяват всеки ден! :)

 

/офтопик: от близки съм чувал следните неща за китарите:

 

1. "А къде седят батериите?"

2. "Тази дръжка отзад е за да си почива ръката ти на нея!"

3. <настъпвам дист-а> --> "Аааа Мартооо, изгаси плейбека не ми се прави че свириш!"

 

и много други!

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китари се взривяват всеки ден! :)

 

/офтопик: от близки съм чувал следните неща за китарите:

 

1. "А къде седят батериите?"

2. "Тази дръжка отзад е за да си почива ръката ти на нея!"

3. <настъпвам дист-а> --> "Аааа Мартооо, изгаси плейбека не ми се прави че свириш!"

 

и много други!

 

:cheers:

Мене са ме питали 'а къде я включваш?', 'къде и е кабела?'

Както и 'абе имам само един контакт, а гледам, че и усилвателя трябва да се включи някъде...'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел едно време в час по музика не пропуска да се похвали с електрическата си китара. отива той с нея там и учителката след като го гледа 5 минути умно му казва 'е хайде включвай се в контакта, какво чакаш??!?!?'

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел едно време в час по музика не пропуска да се похвали с електрическата си китара. отива той с нея там и учителката след като го гледа 5 минути умно му казва 'е хайде включвай се в контакта, какво чакаш??!?!?'

:cheers:

А той отвръща : "В нашите контакти напрежението е 220 V , а китарата си я взех от чужбина , 'ма там е 110 V ... Да не искате да я повредите ???" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако беше кубе, и трафа май щеше да се наложи да се сменя.

Нема сми! В Конрад продават едни крафове 220->110 за 15 лева, като на самата кутия има ЮС стандартен "контакт". Купих си такова и боцнах директно в него США комбото и е перфекто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китари се взривяват всеки ден!  :P

 

/офтопик: от близки съм чувал следните неща за китарите:

 

1. "А къде седят батериите?"

2. "Тази дръжка отзад е за да си почива ръката ти на нея!"

3. <настъпвам дист-а> --> "Аааа Мартооо, изгаси плейбека не ми се прави че свириш!"

 

и много други!

 

:greenball:

Мене са ме питали 'а къде я включваш?', 'къде и е кабела?'

Както и 'абе имам само един контакт, а гледам, че и усилвателя трябва да се включи някъде...'

XAXAXAXAXAXAXAXAA!!!!!!!!!!!!

 

искрено се посмях!!!! мерси много за оффтопик-а момчета. !!!

 

 

;);););):P:D:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако беше кубе, и трафа май щеше да се наложи да се сменя.

Нема сми! В Конрад продават едни крафове 220->110 за 15 лева, като на самата кутия има ЮС стандартен "контакт". Купих си такова и боцнах директно в него США комбото и е перфекто!

Хм,така ли ги правят вече?Навремето имах един Фендер Туинревърб,доста стар,който си имаше врътка за 110 и 220.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако беше кубе, и трафа май щеше да се наложи да се сменя.

Нема сми! В Конрад продават едни крафове 220->110 за 15 лева, като на самата кутия има ЮС стандартен "контакт". Купих си такова и боцнах директно в него США комбото и е перфекто!

Хм,така ли ги правят вече?Навремето имах един Фендер Туинревърб,доста стар,който си имаше врътка за 110 и 220.

особено за плейбека - това беше велико :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.