Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални перца


L.K.

Recommended Posts

Някой спомена по-горе медни перца, та като бях в Берлин, имаше едни машинки, в които се пускат 2 евро цента - http://en.wikipedia.org/wiki/2_cent_euro_coins заедно с едно или две евро. Завърташ една ръчка и си пресоваш двата цента в нещо доста тънко, елипсовидно с дълга страна около 3,5 сантиметра и ширина 1,5 сант, на което релефно е отпечатана картинка за спомен от Берлин. Та, не е лошо и за китарка :cheers2: Ако мога, ще намеря снимки, апаратът ми е на ремонт :)

Редактирано от flamingone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение:

Номинална стойност: 5 стотинки

Метал: сплав, CuAlNi

Емисия: 1999 г.

Тегло: 3.5 гр.

Диаметър: 20 мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на метални перца, обаче скоро ще си вземам пак пластмасови... ако можех да си сменям струните на 2 дни щеше да е яко, обаче щом и титаниевите ърнита заминаха за 2-3 дни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и моите си заминаха за 2 дни и то без метално перо, просто са гадни. :wacko:

Но да - повече се износват, логично е. Не смятам, че е добра идея да се ползват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

  Дай , някакъв адрес, ще ти изпратя по еконт 5 броя преди да съм ги изхвърлил на боклука. Мейла ми е: erik_theraven@yahoo.com 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой на сподели, металните перца подходящи ли за за метъл..Понеже си поръчах 1 комплект в Dynacord искам да чуя някакво мнение по въпроса, преди утре да хвърля 26лв за нещо , което дори не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 лева за пера - човеко, защо?!

 

Най-лесно за пробване е - вземи някоя по-голяма монета, по възможност и чужда - без назъбен ръб.

Посвири, чуй как дисторшъна ти криви обертоновете направени от перото - case closed.

 

Мен лично са ми неудобни, свирил съм с 0.5мм алуминиево, тристранно.

Плъзга се доста. За кънтри наистина е добре - по-звънлив и ярък тон дава, но на моменти идва в повече.

Редактирано от Г.Костадинов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже видях, че много се оплаквате от това че ви се плъзга перото може да пробвате с перата на Dava Master Control, които са с никелов връх и тяло пласмаса набраздено за по-добро сцепление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Металното ще такова мамата на струните много бързо. Особено ако са с покритие е доста кофти лоша идея според мен.

Пробвай от бразилски ахат, те са по около 40 лева, но си струва отсекъде! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.