Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с адаптерите


HydroLogic

Recommended Posts

Здравейте момчета!

Проблема е следния:имам китара Стаг,копие на Скуайър Страт,когато я включа към усилвателя и сменям адапторите звука изчезва,единствено на най-високата позиция работи нормално.Установих,че като бутам леко ръчицата с която се сменят нагоре надолу прозвучава за секунда. Явно от некачествената изработка нещо се е разместило или разпойло.

За съжаление нямам представа какво и как да го поправя,затова се обръщам към вас.

Предварително благодаря! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори и виж дали нещо по ключа не е разпоено. Ако не е, трябва да се види дали е вързано правилно и дали ключа работи. Акпо е в гаранция китарата, направо я носи откъдето си я купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,не е в гаранция.Затова се чудя дали някой е имал сходен проблем. Иначе отворих пикгарда,но не видях нищо нередно,а не разбирам от ел.техника достатъчно за да бърникам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ключето да не контактува в последната позиция. Мери се с омметър и се установява точно. Добре е да се почисти и стегне, но ако не помогне - смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем, но не беше със Стаг. Отворих, видях разпоените жички, запоих ги, след това всичко си работеше нормално по китарата. Огледай добре! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно става при всички евтини китари.Моята има същия проблем на нек адаптера...интересното е че работи когато поиска и понякога изкарва звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такава китара Стаг и при мен се появи този проблем след година и нещо свирене даже и потенциометрите ми се прецакаха просто трябва да се сменят. Сигурно и твойто ключе е за смяна но това си е нормално при тези китари просто са си боклуци.Всички притежатели на стаг стратокастер :D които познавам имат този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.