Jump to content
Българският форум за музиканти

Лепило за дърво


Recommended Posts

Кое лепило за дърво е най-добро. Изобщо със какво лепило ги лепят китарите в днешно време, и къде може да се намери то(и колко пари струва)? Туткал май вече рядко се използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на bluesman :cheers: , от известно време ползвам Ross - продава се в Бриколаж, в малки пластмасови шишенца

Лепи много здраво (по-здраво от полиуретановото, което ползвах преди това), втърдява бързо. Изобщо доста е добро! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз използвам епоксидна смола. Много трябва да се внимава с това лепило, защотот е бих казал като желязно след смесването с втвърдителя и не знам дали има измислен разредител :) Прозрачно става при правилно дозиране иначе е белезникаво. Не мисля, че е повече от 2-3 лева като цена!

Внимавай, ако го ползваш, защото втвърдителя е силно отровен, да не се надишаш с него! Шишето дими като се отвори!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз използвам епоксидна смола. Много трябва да се внимава с това лепило, защотот е бих казал като желязно след смесването с втвърдителя и не знам дали има измислен разредител :) Прозрачно става при правилно дозиране иначе е белезникаво. Не мисля, че е повече от 2-3 лева като цена!

Внимавай, ако го ползваш, защото втвърдителя е силно отровен, да не се надишаш с него! Шишето дими като се отвори!!!

това за което говориш да не е епоксидна смола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, именно за онова органично лепилце, което може да те лиши от пръсти, ако се лепнеш и се дърпаш, говоря. Човекът не е прочел като хората, то и аз малко ли глупости пиша в един отговор :godbless: , разсеял се е вероятно. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз използвам епоксидна смола. Много трябва да се внимава с това лепило, защотот е бих казал като желязно след смесването с втвърдителя и не знам дали има измислен разредител :cheers: Прозрачно става при правилно дозиране иначе е белезникаво. Не мисля, че е повече от 2-3 лева като цена!

Внимавай, ако го ползваш, защото втвърдителя е силно отровен, да не се надишаш с него! Шишето дими като се отвори!!!

Има един разредител. Казва се дихлорметан. А епоксидната смола не е ли крехка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.