Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол Kolio_k


Recommended Posts

Да случвало ми се е да записвам с 12 струнна китара, а слайдове напоследък свиря много в един проект, в който участвам редовно.

 

Ма дай да чуем нещо де...

При моя фанатизъм по темата и твоята прецизноност ми бъде много полезно мисля си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 95
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не бих казал, че имам любим акорд или прогресия, по скоро "любим" начин да мисля за акордите и прогресиите. От доста време предпочитам да мисля за акордите като за съзвучия построени върху дадена скала. Не знам дали се изразих ясно, затова ще дам кратък пример.

 

В рамките на D дорийска скала, взимам 1,4,5 степени (примерно, може да е всяка друга) и ги смятам за акорд, след което диатонично (по скалата) ги местя нагоре или надолу/

D,G,A - E,A,B - F,B,C и тн.

Разбира се, този принцип важи за всички и всякакъв брой степени от скалата (скалите, когато става въпрос за свирене на прогреси) и при подходящ избор на използваните тонове (степени) води до много интересно звучене при акомпаниране и солиране. Такъв начин на мислене е много отдавна известен и особено типичен за пианистите, така, че предполагам си добре запознат с него :)

 

Колкото до риф, май nнай любими са ми този от Dolemite на Scott Henderson, Balls to the wall - Accept, Slayer - South of heaven, Angel of death, Couldn't stand the weather - Stevie Ray Vaughan, и тн., най различни, които съм слушал и свирил през годините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори друже, пропуснал съм ти поста на дъното на предната страница :icon_shithappens: , като се видим бирата от мен. Аз обикновено минавам през Стара Загора (много обичам да свиря в този град, слушателите са супер) и ше се радвам да цапнем по бира.

 

Любимото ми кафе е по сладкото и с много каймак (като под сладко имам предвид не заради захарта, а по малко горчиво кафе). Не ми се е случвало да сравнявам кафето със саунд, но първата ми аналогия е със готин мек овърдрайв :D . Благ та благ!!

 

Колкото до сигнъчър драйв, понеже винаги си търся идеалния драйв ( и ако приемем че съответния ще идеалният), най логично би било да го нареча ДРАЙВЪТ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.