Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол Kolio_k


Recommended Posts

Един по-лек:

 

Изгубих вече нишката - успя ли да си намериш китара с флойд-тип система, която все пак да задържиш, без да те дразни? А какво те дразни точно в двойно-заключващите тремола? Имаш ли желание да се научиш да ги ползваш изключително често, или просто обичаш да си ги ръчкаш от време на време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 95
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти, Коко! :)

Моя въпрос е прос - КАК МОЖЕ ДА СИ ТОЛКОВА ДОБЪР?!

 

(Един китарист от Ню Йорк случайно попаднал на твои неща в тубата и ме пита дали случайно не те познавам - не знаех как точно да му отговоря.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Valserp

 

Ами не :) , смених доста много, но винаги нещо ми куца в саунда. Едни са по добри, други не до там, но колкото и да са удобни и убедителни като саунд, все нещо ми липсва от към характер и мисля, че се дължи най вече на самия флойд. Простоявно не можеш да вземеш, без да дадеш :) . Но при първа възможност, ще пробвам някоя наистина претенциозна (например Suhr) и ще си съставя окончателно мнение. Досега съм имал предимно Японски RGта. Като звук най много ми е допадал един японски Roadstar от 80те с Едж фолйд. Но грифът ми беше неудобен

 

@Ивелин

Моя въпрос е прос - КАК МОЖЕ ДА СИ ТОЛКОВА ДОБЪР?!

 

Това е от кафето майна :D , тайната е да се пият по 9 на ден (ни повече, ни по малко, при това осмото да се пие само с намерение да е последвано веднага от девето, като много важно, макар и недооценявано от мнозина е, последните три да са с мляко, но без захар)

 

....лелеее, ставам известен в Америка, няма да мога да говоря вече с мен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещал ли си китара, която сериозно да надхвърля парите си??

 

Всмисъл, в Китарата (подфорума) всички говорим как нашата китара струвала с 5000 повече, ама то вече и сам да не си вярваш. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но много рядко. Например имах допреди няколко години една Shevy ot 80те. Беше много добре изработена с тяло и гриф от наистина хубав клен и звучеше много готино, а фирмата никога не е била скъпа. Срещат се чат пат китари от преди 20-30 години, които са били евтини и все пак много прилично изработени и най вече от читав материал. Но от новите по скоро попадам на скъпи, които не струват :D . Което , разбира се нищо не значи, защото аз не съм свирил с кой знае колко много различни китари. Вероятно и сега се намират прилични евтини китари, ако можем да ги избираме достатъчно.

 

Последната евтина, която доста ми хареса беше Hagstrom Swede

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислиш за стила и начина на свирене на Здраво от Пловдив, не може да не го знаеш го знаеш, най-вече за начина по който свири блус/ лично за мен той е най пренебрегнатия китарист в България, имам предвид ,че е адски талантлив без да е познат на широката ублика а и последното , което чух за него е ,че има здравословни проблеми и в момента не може да свири/?

Редактирано от DREAMMIND
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за съжаление си прав, пича наистина има проблеми с ръката и почти не свири вече :godbless: . Всеки път, като се прибера в Пловдив, с удоволствие се отбивам у тях. Пуска супер музики и мохабеда също е супер

 

А иначе на мен, той ми е един от най ранните и най любими китарни идоли :D . От него прихванах въобще концепцията за това, какво е да вадиш хубав тон и да свириш с вкус и хъз. Аз лично никога не съм чувал някой в България да свири блус с повече душа (ако мога така да се изразя) и на място . Имам доста негови записи в къщи на касети и с удоволствие си ги пускам

 

П.С. Аз винаги съм казвал, че е един от най големите свирачи в БГ :thumbs_up:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Аз имам един въпрос :)

 

Някога увличал ли си се по по-тежки стилове,като траш/дет/блек?И как се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

 

Навремето бях много голям фен на траша и свирих почти само това. Според мен си дойде съвсем нормално, защото си купих първата китара, за да свиря Металика :) . Мисля, че все още мога да изсвиря повечето песни от албумите 83,84,86 и някои от 88 :) . Също бях голям фен и на Слеър И Кинг Даймънд (на които също поназнайвах по някоя песен).

Не бих могъл да кажа, че ги свирих добре, но мисля, че се справях адекватно като за времето (80те), мястото (Пловдив) и възрастта си (16-18)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,наскоро те гледах в зала "Олимпиада"не звучеше много "металическо"така да се каже.Какво стана?Омръзна ти?Израстна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, да, това беше забавно, изръчкаха ме на сцената така да се каже :) , доста против волята ми, а аз не съм особен фен на свиренето с чужд саунд и гиър, а и като цяло на подобни сешъни. Много по интересно ми е да слушам и ако мога да науча нещичко, пичът, който свиреше беше много готин

 

А иначе,

Не опира до израстване, до омръзване да, но само до известна степен. Има много неща в този тип свирене, които не съвпадат със сегашните ми вкусове, като например, многото гейн, както и работата върху определени страни на техниката, които се усъвършенстват максимално (до наистина впечатляващо ниво), за сметка на други, на които не се обръща особено внимание, но които за мен са важни (като микро тайм, фразиране, ритмично и хармонично разнообразие, динамика на свирене). Наистина споменатите могат да се приложат във всякакви ситуации, но това обикновено води до размиване на стила. Но и сега свиренето ми (поне аз така мисля) си е базирано до голяма степен на рок изразни средства (както и на джаз, фънк, блус и изобщо всичко, което съм се опитвал да свиря през годините)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да :Д Забелязах,че не гориш от желание.За сметка на това хората около мен реагираха:Лол,виж го как загря преди да почне О.О :Д

 

Инак,какво мислиш за хората,които не могат да свирят,но свирят на китари за 1000-2000+?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Беше пускал преди години една твоя интерпретация на солото на Still Got the Blues.

Та първият ми въпроса е свързан с това парче как се правят тези прословути бендове ?

Въобще ти как се научи на бендваш хем вярно хем с 1 тон, тон и половина дори 2, колко време ти отне и т.н. ?

 

Втори въпрос използваш ли 12 струнин акустични китари на сцена/студио, използваш ли слайд ?

 

И последно в какви строеве са ти настроени китарите, в хеви/траш годините ти свирил ли с дропната 6та струна ?

 

БР

Demon_A_Go-Go

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инак,какво мислиш за хората,които не могат да свирят,но свирят на китари за 1000-2000+?

 

Ами в интерес на истината, не съм се замислял много по въпроса. Да свириш със скъпа китара, значи че можеш да си я позволиш и ти е кеф да си я купиш, това няма общо с уменията на инструмента (според мен), но е хубаво всички, които имат мерак да се научат да свирят добре да могат да си позволят приличен инструмент. Аз самият си купих първата добра китара (и втората въобще) 13 години след като започнах да свиря, защото чак когато започнах да вадя някакви малко по прилични пари със свирене успях да си я позволя (нашите не спадаха към богатите :)). До тогава свирих предимно с китари на заем от приятели или пък с една дъска, на която в днешно време и съвсем начинаещ не би се зарадвал. Но не мисля, че качеството на инструмента е най важното (макар и да е важно все пак)

 

Беше пускал преди години една твоя интерпретация на солото на Still Got the Blues.

Та първият ми въпроса е свързан с това парче как се правят тези прословути бендове ?

Въобще ти как се научи на бендваш хем вярно хем с 1 тон, тон и половина дори 2, колко време ти отне и т.н. ?

 

Не знаех, че са прословути, но наистина не са лесни в началото. Няма някакъв особен трик, просто с времето човек се научава да бендва все по добре, ако свири музика , в която има много бендове. Аз лично се занимавах доста със солата на Стиви Рей Вон (които са базирани предимно на бендове) и явно с времето съм се понаучил. Ако има нещо, което може би е важно при бендовете, то според мен е, да се опитваме винаги , когато е възможно да бендваме с повече от един пръст на струната(за повече сила) и да се упражняваме, като достигнем желания тон, да можем да го задържим стабилно, като височина, а не да изпускаме струната и да се получава един ефект, който лично на мен ми прилича на мяукане :) , на мен специално, това ми беше трудно в началото.

 

Втори въпрос използваш ли 12 струнин акустични китари на сцена/студио, използваш ли слайд ?

 

Да случвало ми се е да записвам с 12 струнна китара, а слайдове напоследък свиря много в един проект, в който участвам редовно.

 

И последно в какви строеве са ти настроени китарите, в хеви/траш годините ти свирил ли с дропната 6та струна ?

 

По принцип харесвам Фендерите настроени в Ми Бемол или Ре понякога, но навремето, когато свирих траш и тн., още не беше станало популярно (поне из БГ) да се свири с дроп, всичките ми любими свирачи от онези години си свиреха в нормален строй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само искам да кажа, че много ти се кефя, и те класифицирам към хората, с които с кеф бих си пил биричката, което от мен е голямо признание :D

 

Любимо кафе имаш ли, и можеш ли да го отнесеш в звуково отношение към различните китарни саундове, които харесваш? Например остро и горчиво, мътно и тъмно, леко и по-прозрачно? И като цяло забелязвал ли си връзка между неща които обичаш, които по описание да приличат на китарния ти звук?

 

Забелязал съм, че имаш адски много драйвове. Ако имаш сигничър такъв, как би го кръстил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.