Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Технически проблеми с електронни клавишни инструменти


CyberGene

Recommended Posts

The Tone Generator works like this: 1 A (very) high frequency is generated 2 the RF goes to the M5555 Which Creates the 12 highest tones (ch) 3 The U112 divides each of this highest tones to the lower footages You have 9 U112 on the board. Each has 7 dividing stages (7 * 9 = 63). Sun, 6 Octaves are generated. The highest octave Directly from the M5555 plus 5 octaves from the U112. (3 dividing stages are unused) 

Осцилоскоп и проверка на изходите на делителите! 

Често делителите имат дефекти, а не се произвеждат отдавна. Случайни бройки се продават за сериозни цени.

The MM5555 is extremely rare.... but $ 59.95 ....

Има различни модификации с различни схеми, което означава, че само специалист може да помогне.

Заниманието няма да е рентабилно, освен ако няма значение цената.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От контекста мога да предполагам, че сигурно няма ефтина алтернатива (като например нещо съвместимо или правена схема изпълняваща такава функция), защото аз го взех за 40лв и не ми се дават повече от 50тина за ремонт - по скоро ще го продам/подаря на някой енусиаст :D Благодаря за отговора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми изникна проблем. Става въпрос за Yamaha PSR-3000. "Ла" на първа октава изгуби чувствителност и свири с максимално силна динамика, независимо с каква сила се натисне. Клавишът като цяло стои по-мек и с 2-3 мм по-надолу от останалите.

 

Изчетох всички теми във форуми, които са свързани с този проблем и разбрах, че става въпрос за гумичките, които улавят движението на клавишите.

Развинтих болтовете от капака, но от там нататък не зацепвам коя е следващата правилна стъпка, за да достигна до прословутите гумички.Отделно на това, всичко е захванато с лентови кабели и връзки, които не съм техник и не знам дали няма да счупя, ако настоятелно се опитам да откача от някоя платка. :D

 

В един сайт намерих гумичките за моя модел - за 5 октави, цената е 60 долара, което е супер.

 

Най-правилното решение е да отида в сервиз, но проблемът е че се намирам в Корея и единственото място, където могат да ми помогнат е в Сеул, но пък аз се намирам точно на другия край на държавата (на остров) и с един почивен ден в седмицата е невъзможно хем да отида, хем да го оправят, хем да се върна обратно.

 

Излишно е да пиша, че търся помощ за проблема ми, но все пак. :D

 

Май няма кой да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 

И на мен ми изникна проблем. Става въпрос за Yamaha PSR-3000. "Ла" на първа октава изгуби чувствителност и свири с максимално силна динамика, независимо с каква сила се натисне. Клавишът като цяло стои по-мек и с 2-3 мм по-надолу от останалите.

 

Изчетох всички теми във форуми, които са свързани с този проблем и разбрах, че става въпрос за гумичките, които улавят движението на клавишите.

Развинтих болтовете от капака, но от там нататък не зацепвам коя е следващата правилна стъпка, за да достигна до прословутите гумички.Отделно на това, всичко е захванато с лентови кабели и връзки, които не съм техник и не знам дали няма да счупя, ако настоятелно се опитам да откача от някоя платка. :D

 

В един сайт намерих гумичките за моя модел - за 5 октави, цената е 60 долара, което е супер.

 

Най-правилното решение е да отида в сервиз, но проблемът е че се намирам в Корея и единственото място, където могат да ми помогнат е в Сеул, но пък аз се намирам точно на другия край на държавата (на остров) и с един почивен ден в седмицата е невъзможно хем да отида, хем да го оправят, хем да се върна обратно.

 

Излишно е да пиша, че търся помощ за проблема ми, но все пак. :D

 

Май няма кой да помогне.

 

Aко все още имаш нужда от помощ ми пиши на скайп  :   evun_81

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И на мен ми изникна проблем. Става въпрос за Yamaha PSR-3000. "Ла" на първа октава изгуби чувствителност и свири с максимално силна динамика, независимо с каква сила се натисне. Клавишът като цяло стои по-мек и с 2-3 мм по-надолу от останалите.

 

Изчетох всички теми във форуми, които са свързани с този проблем и разбрах, че става въпрос за гумичките, които улавят движението на клавишите.

Развинтих болтовете от капака, но от там нататък не зацепвам коя е следващата правилна стъпка, за да достигна до прословутите гумички.Отделно на това, всичко е захванато с лентови кабели и връзки, които не съм техник и не знам дали няма да счупя, ако настоятелно се опитам да откача от някоя платка. :D

 

В един сайт намерих гумичките за моя модел - за 5 октави, цената е 60 долара, което е супер.

 

Най-правилното решение е да отида в сервиз, но проблемът е че се намирам в Корея и единственото място, където могат да ми помогнат е в Сеул, но пък аз се намирам точно на другия край на държавата (на остров) и с един почивен ден в седмицата е невъзможно хем да отида, хем да го оправят, хем да се върна обратно.

 

Излишно е да пиша, че търся помощ за проблема ми, но все пак. :D

 

Май няма кой да помогне.

 

Aко все още имаш нужда от помощ ми пиши на скайп  :   evun_81

 

Благодаря за отзива. Вече оправих проблема в сервиза на Динакорд. Смяна на гумичките и на петте октави. Цялата работа стъпи 135 лв. Доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.Имам проблем с floppy-то на клавир Roland G 600.Като пъхна дискета вътре забръмчава и върти но не разчита информацията от нея.Пробвах като ресна клавирът но нямаше полза.Все така...и сега не мога да си заредя стилове.Помагайте с каквото можете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте,има ли разлика между флопи диск емулаторите за корг,роланд и ямаха.Искам да си поръчам от ебай но ги дават че стават и за трите клавира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, при натискане на един от черните клавиши се получава неприятен звук от триене в червената ивица (не знам как точно се казва тя), с другите клавиши не се случва, на какво се дължи това и какво да правя? А и ако може да ми кажете какво е точното наименование на тази червена лента, която минава през цялата клавиатура, за да мога да обясня ако се наложи да се поправя.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, от вчера имам проблем с моя Korg PA60. Когато започна да свиря, след около 5 секунди задържат всички клавиши, които са били натиснати и става една какафония до безбожие..... Моля ви, някой ако знае на какво се дължи този проблем и начин за отстраняването му, моля да ми отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте Уважаеми колеги! Имам въпрос, относно притежавания от мен Корг Па 800. Ползвам инструмента от дълго време и до момента не ми е правил никакви проблеми. Докато свирех, същия се изключи внезапно. Изгаснаха всички индикации и бутони освен екрана, който светеше в тъмно син цвят без никакви надписи по него. Изключих инструмента и го включих отново, но нищо не зареждаше - появява се отново този тъмно син екран и до там. Моля за съвети и мнения. Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,имам голям проблем с моят Korg Pa1x дано има някой компетентен по въпроса. Пускам клавира,работи си нормално,и след определено време контраста на дисплея се променя автоматично и от там почват и другите проблеми. Прекъсва саунда, намаля се, дори един път се рестартира автоматично докато свиря. Стиловете които са в хард диска отказват да тръгнат както и mp3-ките. Премахнах хард диска mp3 борда и рам паметта за да видя дали не е проблем от там но пак си променя контрастта.Преинстлирах го но пак така. Работата ми е такава,че не мога да си позволя такива  проблеми и преди да го пратя окочателно на техник искам да попитам тук във форума.колега ми каза че може да е от захранването на самия клавир и разпределянето на тока по различните платки.Благодаря предварително ако някой ми помогне 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте начинаещ съм със свиренето имам Yamaha psr 220 преди ден изчезна по един клавиш на всяка октава дали не съм променил някоя настройка ако някои може да ми даде някакъв съвет да я оправя мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.