Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Технически проблеми с електронни клавишни инструменти


CyberGene

Recommended Posts

Това е поредната тема, част от инициативата за по-подреден и по-лесен за използване клавирен раздел.

 

Тук пишете за всякакви проблеми, въпроси, съвети за ремонт и т.н. на електронните клавишни инструменти, които касаят електрониката (хардуера). За проблеми от софтуерно естество или проблеми с операционната система или фърмуера, пишете в другата тема: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=87116

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте! Имам синтезатор Roland. Проблема е, че на два клавиша е повредена динамиката. Колкото и силно да ги натисна винаги тона се възпроизвежда с максимална сила.Ако е възможно някой да ми каже как мога да ги поправя, или пък дали някъде в Кюстендил, Дупница или Благоевград има сервиз.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, този проблем е често срещан при Роланд. Имаш или зацапани, или скъсани гумички на клавишите. Проблема е че трябва да се отвори клавира, да се откачат клавишите на въпросната октава понеже гумичките са на лента по една октава, много внимателно да се изкара лентата с гумичките и много внимателно да се почисти. Моят съвет е най-добре отиди на майстор защото е голяма играчка а и трябва много внимателно да се пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го правил над 10 пъти, но доколкото разбрах колегата досега не го е правил и като за първи път ще му е трудно. А шом си го правил мисля знаеш че не трябва да се шкури, да се стърже, да се използват определени препарати и т.н. А и едно по-силно натискане при почистване на самата гумичка и се къса коксчето и... после нови гумички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеллоу - ами имаме проблем с KORG MS2000 - един от клавишите изкочи и нито в динакорд, нито във фактор, могат да го ремонтират - имате ли някакви идеи от къде да се поръча 'нов клавиш'...или контакти на някои, които се занимава с поправка на такива инструменти...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Хеллоу - ами имаме проблем с KORG MS2000 - един от клавишите изкочи и нито в динакорд, нито във фактор, могат да го ремонтират - имате ли някакви идеи от къде да се поръча 'нов клавиш'...или контакти на някои, които се занимава с поправка на такива инструменти...?

 

Спасението е ebay.com пълно е с Хонг-Конг-ски фирми за поддръжка на синтове. А и някои хора по света разпродават на части. Аз така си оправих Тритона с клавиши от DX7....

 

 

Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

имам Roland GW8 който ползвам само в домашна обстановка, защото съм любител. Имам проблем с pitch контрола (надявам се така да се нарича). Забелязах, че при повечето звуци (бленди, саунди или както се наричат) "пича" не сработва при "увеличаване", а трябва първо да се намали леко и след това да се увеличи без да се спира. Не знам как да го обясня по-ясно. Дали това е нормално поведение? Имах Yamaha QS300, която кривеше всичко без да са необходими допълнителни "пинизи". Моля ви за съвет, ако е за ремонт да се обърна към сервиз докато е в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите хора незнам дали ще можете да ми помогнете

имам един РОЛАНД ЕМ50 с които свиря с него две години

но му стана нешто .когато го вкл.ми изписва ноу фаил.

изка ми некви фаилове.

ништо не му работи нито клавиатура нито меню нищо.

бихте ли ми казали ко да правя хора на зор сам.

много ви благодаря предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко.

Нещо трил ли си от синта, променял ли си или каквото и да било друго, което може да е причина?

Ще трябва да търсиш сервиз явно, ако си от София, се обади в Динакорд, дано помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сам трил нищо маи маи си е операционната система

само сам го отварял за да го по4истя,но досега много пати сам го

по4иствал и е нямало никав проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр.и имам роланд ем50 на които му се прецака операционната система

като го вкл.ми изписва инсерт диск вкарвам дискета и ми изписва ноу фаил

.сигорно ми изка некав фаил да инсталирам от дискета на клавира.

моля за помощ ако имате некви идеи.на зор сам

благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление роланд не предлага даунлоуд на ъпдейт за ем50.

Аз минах през тези щуротии с ем55,но поне за него имаше версия за ъпдейт.

Сега чета ръководството на ЕМ50 и там пише,че е необходимо да се направи т.н.р SysSave .Тоест копиране на системата на дискета при евентуален проблем да може да се възстанови.Явно от роланд са предвидили бъговете в този модел.

При така стеклите се обстоятелства бих препоръчал да пишеш в форума на http://www.synthzone.com/ с надежда все някой да си е направил syssave и да ти прати системата.

 

Другия вариант е да се обърнете към Бозов Пловдив.Техника му със сигурност има направена такава дискета срещу заплащане, разбира се ще инсталне софта.

Съпорта на роланд е пълна боза.Писах им и след месец почти ми върнаха да се обърна към регионалния дилър на роланд,а исках просто да ми изпратят старата версия на софта защото новата е по зле от старата.

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.