Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде изчезнаха добрите барабанисти?(сериозно)


Recommended Posts

@Същият - А така! Това вече е продуктивно. Сега остава да се покажат в някоя тема нещата на Жоро колко са сложни и да се потърси някой който може и би желал да се справи с тях.

 

Те го те:

 

 

Не че записът изкъртва или квото там, просто Жоро знае да брои, има винаги идеи за всякакви аранжименти, ПОМНИ! партиите и не пита през седмица: "Ъъъъ, тук как беше?..."

 

Въпросът е нериторичен - търся човек като Жоро, който не само е можещ като него, ами сериозен.

 

Де го?

 

Странно е, че не го споменават; он си е златна мина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление добрите барабанисти и в студио и на живо масово са заместени от не чак толкова добър, но доста по-евтин софтурер и хардуер. Всички знаете какви са причините...

Лично аз не бих излязъл на сцена с пластмасов басист, китарист или какъвто и да е друг инструменталист, но по отношение на барабаните съществува разбирането, че може да се правят компромиси.

Въпреки това тази тенденция има и положителен ефект - търсене за добри и можещи живи музиканти винаги ще има а естественият подбор ще остави в бранша само тези, които наистина имат талант и възможности и не спират да се развиват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Боре, не знам от кой град си(ако си от софия, някой ако започне Софийските барабанисти ще те има там), иначе с удоволствие си в списъка на най- добрите китаристи които свирят на барабани :greenangel:

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам да са изчезнали. Стефан Цеков е машина, Борко Бояджиев, Георги Марков младши е луд, Този тъй нареченият Brown Sugar е як също. От НБУ има разни млади надежди. От по-старите не видях

Даката да е споменат. Има и доста други. Аз по-скоро мисля, че те първа ще има добри барабанисти. Ето още един:

Санди (Senor Buffo, Насекомикс, ex Root Souljah):

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 years later...
On 7/14/2010 at 1:43 PM, vihro said:

И аз да направя нещо конструктивно по темата,за да не бъда голословен :thumbs_up:И въпреки обвиненията по-горе,бих казал точно обратното,че Йордан Борисов страда от прекомерна скромност,а всъщност е един от малкото грамотни музиканти-барабанисти,които познавам,а в същото време технически и свободата с която свири, са на много високо ниво.Защото много хора дробят картофите,но малко осъзнават какво правят и защо го правят.Затова моят принос е:

1.Йордан Борисов-Варна

2.Ясен/Шумен/-Cyntia

3.Иво/Шумен/-Iradeum

4.Стефан-Чефо/Шумен/- Ничия Земя

5.Гошо-Румпела/Шумен/-Трета Световна

Не зная какво се случва с тези хора сега,но на времето когато започвах, вече бяха най-добрите в Шумен от моето поколение.

Ще си позволя само да спомена още едно име,защото за музикантлъка възраст няма-Любчо Кръстев/малкия,който за поколението над 50 за мен си остава най-доброто,което някога съм виждал в родината,че и извън нея.Нивото и грамотността при него са на такова извънземно ниво,че е без никакво значение с кой е свирил и къде.Така или иначе нямам записи с които да удостоверя думите си,а само личният му пример като мой учител и легендите,които се носят от уста на уста за този човек.

Любчо Кръстев от Шумен ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
На 14.07.2010 г. at 13:43, vihro написа:

И аз да направя нещо конструктивно по темата,за да не бъда голословен :thumbs_up:И въпреки обвиненията по-горе,бих казал точно обратното,че Йордан Борисов страда от прекомерна скромност,а всъщност е един от малкото грамотни музиканти-барабанисти,които познавам,а в същото време технически и свободата с която свири, са на много високо ниво.Защото много хора дробят картофите,но малко осъзнават какво правят и защо го правят.Затова моят принос е:

1.Йордан Борисов-Варна

2.Ясен/Шумен/-Cyntia

3.Иво/Шумен/-Iradeum

4.Стефан-Чефо/Шумен/- Ничия Земя

5.Гошо-Румпела/Шумен/-Трета Световна

Не зная какво се случва с тези хора сега,но на времето когато започвах, вече бяха най-добрите в Шумен от моето поколение.

Ще си позволя само да спомена още едно име,защото за музикантлъка възраст няма-Любчо Кръстев/малкия,който за поколението над 50 за мен си остава най-доброто,което някога съм виждал в родината,че и извън нея.Нивото и грамотността при него са на такова извънземно ниво,че е без никакво значение с кой е свирил и къде.Така или иначе нямам записи с които да удостоверя думите си,а само личният му пример като мой учител и легендите,които се носят от уста на уста за този човек.

Лично аз имам клип на малкия.Той е свако на майка ми.Благодаря за прекрасните думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.