Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera Bc30-212


gueorgues

Recommended Posts

Колеги, в началото на тази година от Бюджера пуснаха усилвател, който лично за мен изглежда изключително добре (и звучи така от малкото клипчета в ютюб). http://www.bugera-amps.com/EN/products/BC30-212.aspx

На цената от под 1000 лева, това животно предлага доста богат набор от възможности.

Дайте мнения - ще се радвам да чуя компетентни мнения от разбиращи хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли Бугера? ( за произнасяне )

Все тая - Бугера, Бюджера са си Берингер.

Не знам кой клип си слушал.

Аз слушах един Бугера амп, който трябваше да е реплика на Маршал Джей Ти Ем 45.

Мнооого са далече.

Иначе цена като за семки и бонбонки.

Вероятноста да се повреди, сигурно е в пъти по-голяма, спрямо кой да е друг прозиводител.

Без лоши чувства към тях.

Беше се насочил към Крейт, те пак са евтини спрямо останалите и те съветвам да си останеш на тях,

ако не ти се изръсва сериозно. Вместо експерименти с тази съмнителна марка (според мен и поне до този момент, най вече заради надежност).

 

Обаче, ако наистина те влече този модел, взимай.

 

ПС - видях и чух за какво иде реч.

 

 

ето тук АБ тест Вокс АЦ30 срещу Бугера БС30

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има един сладкодумник, който говори на дълго и на широко за Бугера. Казва, че тяхната реплика по нищо не отстъпва на Peavey 6505. Доколко това е така всеки може да прецени - има и достатъчно описания, коментари, а и свирене.

 

Явно дефектират нерядко, но ако в другите държави това не е много фатално, заради много представители, където може да се приеме в гаранционен сервиз, то в България това означава изпращане до бог знае къде...и в общи линии след 1-2 дефекта спокойно ще стигне цената на амп по-високо качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ще стигне до сервиз в София. Дизайна на усилвателите на Б освен че следва утвърдени дизайни за съжаление не го копира дословно и имат съществени проблеми с надеждността и в доста случаи и със звука, според моя скромен опит. На един усилвател ГМ нещо си, който преди години си бях взел, защото звука беше доста добър в определени позиции, четири пъти му сменяха един чип и накрая се оказа че е невъзможно да се оправи така че в определено положение да не се пренатоварва крайното стъпало и съответно да пука при свирене поради някакви си схемни решения и накрая го разкарах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал с Бугера. С бюджет до 1000лв ако трябва да поръчвам на сляпо по-скоро бих се спрял на това http://www.musik-schmidt.de/gb-Hughes-Kett...sary-Combo.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...четири пъти му сменяха един чип и накрая се оказа че е невъзможно да се оправи така че в определено положение да не се пренатоварва крайното стъпало...

 

Е, тази Бугера едва ли има от въпросния чип в себе си, но да, добре ще е да се изчака малко, докато се появят повече мнения за усилвателя и се види къде са слабите места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе, не че съм се хвърлил - просто ми стана доста интересен този модел. Определено не изглежда като по-евтините варианти. 1000 лева вече не е толкова евтино, така че се предполага, качеството да е на ниво. Иначе съм чувал, че често дефектират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.