Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направя осилвател за китара ?


Recommended Posts

Знаете ли ка да си направя осилвател за китара ? Какви части са нужни? Ако може ми кажете?

Редактирано от metallika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо питай какви познания ще са ти нужни.

В общи линии, ако целта на занятието не е да се учиш, а да ти излезе по-евтино - откажи се.

Частите, които ще си купиш ще са прекупени, а цените на китайците не можеш да ги биеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли ка да си направя осилвател за китара ? Какви части са нужни?
Глей ся,за Осилвател требват Оси,след неколко месеца ше се появат,ловиш си нужното количество (повечко) и ги затваряш в подходящ сандък -отвътре ще се чува едно жужене се едно свириш метал през гаден евтин китайски усилвател с пак такъв дисторшън. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това отговаря на въпроса, защо не погледна във форума преди да пусне темата, защото никъде няма писано за Осилвател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Даааа, форумът е малко копие на Глобализацията. На една маса сядат HI-TEK специалисти от Los Alamos и неграмотни африкански деца. Добре, ама как да разговарят, когато нямат общ език?

Прилича ми на констатацията от едно време за казармата - на едно място се събират хора които не знаят за какво е вилицата, и хора с висше образование. Като резултат влизат различно умни, а излизат еднакво глупави.

Не виждам решение .

За подобни теми съм поставил арменският тост в подписа си. :D

Не че другите текстове в подписа нямат подобен смисъл...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,Валяче,ама накрая всички излизаха МЪЖЕ-независимо кои колко умни и кои-колко прости!Всички можеха да си опържат по едни яйца или картофи,да си оправят креватите и да си лъснат обувките.Сега всички чакат на мама и на тате и все другите им виновни!Колкото и да беше кофти преди-не може да се отрекат някои работи,които внасяха ред в хаоса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^Всички можеха да си опържат по едни яйца или картофи,да си оправят креватите и да си лъснат обувките^^^

Да - все неща, които нормално човек би трябвало да може на около 12 години при една нормална и смислена образователна система, ако приемем, че липсва домашно възпитание! Колко "смислено" е тогава образованието, щом ще разчитаме на казарма, за да ни научи на ред, дисциплина, уважение и самоуважение, елементарни житейски неща като да си вържеш връзките, да пържим яйца и картофи ... ?

 

ПП Тя и без това темата отива на спам - и аз да замажа ... чинията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли ка да си направя осилвател за китара ? Какви части са нужни? Ако може ми кажете?

Купи си от готовите платки , направи захранване , измисли колко вата искаш .

Заради този " Осилвател ", никой не ти отговаря , третира се като неуважение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, мисля, че скоро няма да направиш тема в която да не станеш за смях... Как да си направя грума, Как да се храним за да си потдържаме гласа... Пише се Усилвател.. Мисля, че най-добре да си купиш готов такъв, в противен случай предвид "грамотното" ти писане и "адекватните" въпрости рискуваш да те убие тока. Съвсем сериозно ти го казвам и без да се заяждам. Това не е нещо което ще научих как от една тема в кой да е форум, още повече с така формулиран въпрос, ако все пак искаш да се учиш потърси в нета има достатъчно онлайн книжки за кое как и защо, има и схеми колкото искаш, има и библиотеки (ама мисля, че вече там не ходят хора на под 20-25 години, което си и личи) :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и повярвай, вече от личен опит знам, че не е толкова евтино, колкото ако си го купиш - не, че частите излизат колкото или по-скъпо от готовия, ами предвид, колко пари си хвърлил да се снабдиш с части платки и други работи, а накрая да не стане :)

Освен това въпросът е и колко голям ти е ентусиазмът. Защото аз лично съм пробвал поне 4-5 схеми и изводите са:

НЕ тръгва, хваща радио, няма части, излиза скъпо да си набавя 1 единствена част.

 

ПП: Дори и да имаш някакви знания, то не си ги показал, съдейки по изразяването ти. Все едно да ида в някой завод за коли и да ги питам "Абе, кажете как се правят коли, че и аз да си направя. Какви части ми трябват, кое къде се слага?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A някой да се е усетил, че потребителя "metallika" има 3 мнения и те висчките са теми и след това просто спира да пише :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.