Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумене по струните


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Аз често шумя по струните докато свиря, особено по -бързо, и нямам никаква идея как да го избягвам. Дори, когато си вдигам пръста на лявата ръка от струната, тя тихо си издава звук на свободна струна. Когато заглушавам с дланта на дясната ръка, не мога да свиря толкова бързо.Предложете методи.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умението да се заглушават струните, имам впредвид тези останалите, на които не се свири в момента е едно от най-важните при свиренето на електрическа китара, особенно при хай-гейн. Аз лично използвам пръстите и на двете ръце за тази цел, според парчето, риф, соло и т.н..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз си го решавам този проблем като заглушавам с показалеца, в смисъл като натисна някоя струна с него се старая да заглуша както тази над нея, така и тази под нея. Друг момент е че показалеца гледам винаги да ми е на струните, нещо като основа - да заглушава излишните шумове.

Незнам колко ясно го обясних и колко е вярно това, но при мен като че ли върши работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си купиш китара и решиш да се научиш да свириш ще разбереш ;)

А до тогава моля те недей да бъдеш "на всяка манджа мерудия"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случва понякога ако свиря квинта на 6 и 5-та струна и след това преместя на 5 и 4-та, 6-та да продължи да звучи като отворена. Тогава ползвам средния пръст за да я заглуша ;) Решението би трябвало да бъде по-внимателно и плавно вдигане на пръста от струната дори и при високи скорости, обаче си трябват сериозни тренировки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично като свиря квинти примерно, заглушавам струните отдолу с пръстите с които държа квинтата - смисъл просто докосвам леко струната/ите леко и готово. А стуните над квинтата ги заглушавам с дясната ръка. Ма fluti верно вика - требе :guitar: а не ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва Дилетант-а "Работата е в чалъма". Няма лесно.

Търси начини да приглушаваш и с двете ръце.

По принцип тоя проблем си отпада сам след време.

Аз правя като Alexi_Laiho - с показалеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- При желано звучене на повече от една струна - идеята е с лява ръка да заглушаваш струните, които остават под тези, на която свириш ( по-тънките ), а с дясна тези отгоре (по-дебелите)

-При желано звучене само на една - заглушаваш съседните с показалеца на лявата ръка. Тва се получава , като натискаш с по-вътрешната част на пръста ( не с връхчето ).Не съседните - пак лява ръка високите , дясна ниските.

Важно е също да си държиш лявата ръка много по-полегнала в/у струните в сравнение с постановката за класическа

... тва е основното , за sweep или tap заглушаването е по-различно, но идеята е общо-взето същата.

Тва е от мен - дано ти е полза (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме,

 

има един човек и Eric Johnson е неговото име!

Той дава ценни съвети за избягването нба проблема, за който говориш!

Щях да ти дам диск, ако го имах, но ми е на VHS касета, за жалост!

 

Между другото, ако някой има уроците му Hot Licks на диск да не се срамува, а да ми помогне и на мен да си го гледам на компа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заглушавам подобно на това, което разказа Ibanez_RG. Сигурно е защото китарата ми е същата. :D

 

Аз имам един урок 360МВ: Eric Johnson 2 - The Fine Art Of Guitar - Tape 1.

С хиляда превода отдолу като субтитри. Това ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е това но определено ме интересува. И аз имам съ6тия проблем особено при дабъл хендите тогава свободните струни се чуват в говорителите. :D Ако там има не6то за това кажи ми от каде да го изтегля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам, ако някой има идеи за заглушаване на струните при double hand , когато се използват повече от два пръста на дясната ръка.

До сега единственото прдложение, което съм виждал по разните уроци е да се върже нещо върху струните :headbang: - тва ми се струва леко неприложимо, да не говорим, че така не могат да се използват свободни... :(

Разбира се остава варианта no distr - no cry :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам, ако някой има идеи за заглушаване на струните при double hand , когато се използват повече от два пръста на дясната ръка.

До сега единственото прдложение, което съм виждал по разните уроци е да се върже нещо върху струните :headbang:  - тва ми се струва леко неприложимо, да не говорим, че така не могат да се използват свободни... :(

Разбира се остава варианта no distr - no cry :wall:

Аз си слагам китката (и част от предмишницата) върху струните като правя дабъл хенди и помага, стига да не си местиш много ръката, а движението да идва само от пръстите (за дясната ръка става въпрос). Пък и аз ги правя най-вече на 1-ва и 2-ра струна, тъй че за мен е ок. Иначе пак с показалеца (или най-левия пръст, който използваш в момента) на лявата ръка може да се заглушават струните отдолу.

 

Ама за повече от два пръста - не мога да правя такива все още :D :wall: :wall:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.