Jump to content
Българският форум за музиканти

Запишете семпли


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Хайде всеки да запише тези 2 неща с китарата си. Така ще е значително по - лесно да се определи коя китара е добра и коя - не, и ще помогне на желаещите да си купят китари да се ориентират към звука, който искат.

 

Сиик енд дестроя го свирете по възможност със Simulanalog SD-1 -> Simulanalog JCM900 канал B.

 

Това е моят Puldin с навивани от мен адаптери и пипан от pacman гриф.

 

Качих го в gmail-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, няма ли някой да постне запис от неговата китара. То аз от моя пълдин колкото и да поствам, това няма да помогне на никого, понеже никой не може да си купи втора такава китара, но вие, с ибанци, джаксъни, фендери, гибсъни и т.н. - постнете си запис от вашите китари. Така хем ще се чуе коя китара как звучи, хем всички ще знаят към каква китара да се ориентират и няма да задават всички онези въпроси....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, най сигурния начин да се разбере коя китара как звучи е всеки да си донесе мотиката в някоя репетиционна например и да се пробват на един и същи апм, примерно Маршъл с еднакви настройки на клийн и драйв каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че това не е много определящ фактор, по който би могъл да се ориентира човек.

първо защото не всеки може да запише със симуланалог - аз примерно не мога.

мога да направя запис с моя амп - но няма да е същото - много различно ще е. и през микрофона съвсем друга е работата :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък изобщо не мога да разбера защо трябва да правим подобно нещо, след като на сайта на всеки уважаващ себе си производител има семпли със звука на адаптерите, а освен това всеки от нас свири с различни китари, ефекти и усилватели (а не непременно и задължително с еди-какъв си ефект, или чейн), така че отново рискуваме да се впуснем в безплодни спорове. Не мисля, че на някого ще бъде полезно например да знае, че моите адаптери са Seymour Duncan Fullshred Trembucker i Pearly Gates. Поне за мен, теми от този сорт са излишно мерене на пишки и разтягане на локуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

излишно мерене на пишки и разтягане на локуми.

баш :D

ми то някои хора тук и без това друго освен :dance: не правят :angry::):P;);)

но пък други искат да направят някакви свои изводи като сравняват и мерят, та защо трябва да им пречим? :green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, в каквато и апаратура да си включите китарата, винаги си личи характерът на звука и. Идеята е вместо всеки да си снима китарата и да се фукляви с нея, да запише семплите, да каже с какви адаптери е и какъв модел, за да може да се ориентира човек. Защо изписахте толкова философии вместо да запишете 5-те акорда и рифчето?

Плюс това в никакви спорове няма да влизаме. Ако ви се спори си отворете тема за спорене и философии относно китарите. Идеята на темата е ясна, моля не я задръствайте с възклицания и недоумения.

 

Я вижте колко постове има в темата "На каква китара свирите". Защо да няма и тема, където да се чуват тия китари и да се правят сравнения?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази идея е добра до някъде но не е доизмислена... ето защо:

1. Аз не разбрах какво трябва да се изсвири но като гледам си дал пример със Металика, което автоматично означава, че тези семпли трябва да се слушат от хора, които търсят или се интересуват от такъв звук.

2. Звука не излиза само от китарата но и от "хапаратурата"... В този ред на мисли Металика може да излезе много яко с Метал Зоун и да звучи гадно с овърдрайв... независимо от адаптерите и китарата.

3. Идеята да се дават семпли с една и съща настройка на един и същ амп - пак не е добра. Защото хора разни - вкусове разни... Мен ме кефят едни настройки, друг - други.

4. Очеизвадно е, че който разбира повече от звукозапис ще изкара по-добри семпли.

 

Предложения:

Ако се разделят нещата на стилове и всеки опише с какво е изкарал дадения звук може би ще е по-полезно... но таова вече го имаме в темата "какъв ви е чейна"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте бе- що не си запише всеки dry сигнала на китарата? После който каквото иска да прави...

друг е въпроса, че трябва да имаш съответната качествена звукова карта, за да може като прекараш семпъла през амп симулатор, да излезе все едно свири китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, акордите чисто си запишете. Така всеки с компютър може да си ги прекара през ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cmusicforum.com/dimitar/CarvinDIMI2.mp3

усилвател с дилей през микрофон

 

китара с Димарзио адаптери

Бридж ИБЗ димарзио за ибанез

нека ПафПро

 

Амп легаси 2х12

Микрофон Шур см57

 

дилей

вст плъгин Воксенго Аналог дилей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.