Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

Колеги, имам съпрос, насочен конкретно към хора, ппозлващи чинели Istanbul Mehmet или Istanbul Agop. Можете ли да ме насочите към модел на двете марки, имащ дълъг състейн, размер 16''или 18''? Ако бях от София щях да ида, но понеже няма как да пробвам на място, бих искал да имам такава информация. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей - имам известни познантия за Истанбул Мехмет (свиря само на такива от 2 години, ето и един линк http://forum.muzikant.org/topic/82131-enoaiaoe-idhaac-ieoaa-ia-aaaeei-aaiooneano-aadhaaaieno/page__hl__%C8%F1%F2%E0%ED%E1%F3%EB__fromsearch__1 ), но за да ти помогна ми трябва малко повече информация:

 

- кажи ми за какъв стил музика става въпрос

- дай някакъв пример с групи или тип звук

 

Например, серията Nostalgia 70s са по-тънки, имат един характерен wash и дълъг състейн - но се предпочитат за jazz. Не знам дали jazz свириш. Имам такъв райд.

Ако гониш old-school rock и ако свириш силно обаче ще са ти тънки.

Като цяло Traditional серията е подходяща за много стилове музика.

Ако търсиш експлозивни метал крашове - това е Radiant и X-metal серията. Но тук говорим за експлозивност а не wash (sustain).

 

Но в крайна сметка всичко опира до това как свириш на чинела. Crash-ride patterns можеш да правиш на всякакъв чинел.

 

Другият варинат да увеличаваш състейна в крашовете е да ползваш по-големи размери - 18" и 20" тънки чинели. Например от Traditional серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за old-school rock. Насочил съм се към тях, понеже съм слушал клипчета в Youtube, и си мисля, че като звук не отстъпват на другите марки, а са ми по-достъпни като цена. Мислил съм и по въпроса с по-големия размер, но пък повече от 18'' не ми е нужен. Просто нямам възможност да ида до Music Division, за да пробвам на място, а едно е да пробваш, друго е да слушаш клипчета....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колебая се между B8 на Сабиан и ПСТ5 на Пейст, знам че до голяма степен и двата модела са еднакъв клас и са направени от еднакъв материал, свирил съм на В8 на един познат дълго време и наистина бяха приятни, но от това което успявам да видя в клипове на Пейста, също не отстъпва много. Вие какво бихте ми препоръчали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, днес се сдобих със Paiste PST5 Rock Crash 18'', и успях да го тествам в реални условия. За мен чинела, особено за промо цената от 132 лева, си е перфектен. Има хубав, дълъг състейн, звънлива камбанка, изобщо не мисля, че отстъпва на някой по-горен клас чинел. Естествено, мнението ми не е особено меродавно, тъй като не съм пробвал много видове чинели, но за мен звука е много хубав. Успях да го пробвам и с бамбукови палки за тимпани - звука е много хубав, и достатъчно шъшкащ. Доколкото знам, PST5 имат разновидности - Thin Crash, Medium Thin i Rock. Ако искаш прегледай звуците и на 3те разновидности - в YouTube ги има с добро качество на звука. Но аз съм доволен от PST5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колебая се между B8 на Сабиан и ПСТ5 на Пейст, знам че до голяма степен и двата модела са еднакъв клас и са направени от еднакъв материал, свирил съм на В8 на един познат дълго време и наистина бяха приятни, но от това което успявам да видя в клипове на Пейста, също не отстъпва много. Вие какво бихте ми препоръчали?

Решението зависи изцяло от теб.Най-добрия вариянт е ако имаш възможност да сравниш двата модела на място в магазина.Зависи и коя модификация разглеждаш (напр. и двете марки имат Rock серии) и за каква музика става въпрос.

Позволявям си да изкажа мнение,защото преди няколко години ми изпадна много добра оферта и се сдобих с Sabian B8 Rock Set,включващ 14 HH ,16 Crash ,18 Crash, 21 Ride & hard case,за скромната сума от 450лв (чисто нови),та от всички чинели само 16 звучи ефтин,за мен лично райда си е находка за тия пари това е един много добър рок-райд.Фуса и 18-ката звучат прилично(в никакъв случай ефтино),без да имат кой-знае какви претенции.

От гледна точка на здравина,не мога да ти дам съвет,но подозирам че В8 са една идея по-здрави.

Както всички добре знаем,въпросът за чинелите ( а и не само),се свежда до личен вкус.

 

Между другото,любопотно ми е защо никой не споменава апокрифните UFIP ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Може ли някой да ми даде мнение за чинелите на Sabian B8 и по-специално Sabian B8 Rock Ride 20" ? И ако може да ми препоръчате Качествен райд 20" до 230 лв. ? :drummer::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.