Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

:greenball: А като се е получило добре почистването, чувстваш ли по някакъв начин звука на чинела да се е променил ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:) А като се е получило добре почистването, чувстваш ли по някакъв начин звука на чинела да се е променил ?

Като е мръсен чинела вади по-дарк саунд,а като е чист по-светъл,но трябва да е много мръсен чинела,за да забележеш разлика ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist: А като се е получило добре почистването, чувстваш ли по някакъв начин звука на чинела да се е променил ?

Не не забелязвам промяна в звука,не че съм експерт де ,но и замърсяването не мисля,че беше чак толкова тежко,че да повлияе.Но като се замисля при удар по едва забележим начин се усеща различен контакт с чинела.Но това е при прясно почистен чинел.И мисля,че попаднах на един по-безопасен метод за почистване-с проста лимонена кисеина или т.нар лимонтозу.Разтваря се в добра концентрация с вода и се търка с вълнен парцал като преди това се изчаква навлажненото място да поеме за няколко секумди.С упоритост и силен натиск се получава добре.Лично го пробвах на един доста занемарен аматчо.Имам и снимки в стил преди/след и при първа възможност ще ги кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз мисля,че звукът на чинелите не може да бъде описан с думи(същото мисля и за барабаните)трябва да се чуе.Аз лично си реших проблема,като отидох в Истанбул във фирмения магазин на turkish и си накупих 2-фуса,3-краша,2-сплаша и един китаец за 450евро.Качеството е като наи-скъпите серии на zieldjian.В магазина имаше стотици чинели избирах 4 часа,лудница:icon_shithappens:Това беше преди 3 год.,сега не знам как са цените,но си струва да пробвате,имате 3 часа път с кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи сега има опастност да бъда убит с камъниы ама да си питамы щото аз съм безпаричен барабанисты пък е крайно време доволно разширение на чинелител И понеже смелите ми мечти за поне 2 краша, 2 сплаша, китаец и хаи-хати са трудно изпълними при положение че всички хубави марки дерат кожа наи-малкото за това че им пише името на чинелите(без да обиждам никой ма си е така). Та исках да питам какжо ви е мнението за Стаг? Бива ли ги, лесно ли се трошат? И изобщо така като чета форума, не че нещо, ама стига с офтопиците :ph34r: Ако има хора мераклии, много ще съм много благодарен ако някои каже някакжа дума за Стаг. И не ми излизайте с номера че в саита пише. В сайта пише дръжки! :P Мене ми трябва мнението на човек потребител, а не на човек който гледа как да си пробута стоката.

Мерси за вниманието,

Поздрави А4о

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфффф, съжелявам. Ся се сетих. Аде ако някой има какво да каже по З Къстъм серията на Зилджан да го направи. Просто от скъпите серии чинели това е серията която смятам че ще е подходяща за стила ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе stagg ?!! ни съ занимавай с глупости бе, големите марки не са скъпи само защото на чинелите им има логото, не е случайно. пари се вадят с работа, а вадиш ли пари все остава нешо и за музиката. З къстъм серията е яко бруталия, твърди и много яки чинели, май са много яки и здрави и отнасят доволно много бой. ако можеш да си ги позволиш успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg аз лично имам един сплаш DH "Briliant"9 доволен съм от него.нямам никви забележки имам си и Zildjan Z кво да ти кажа за него КЪРТИ МИВКИ И ТАВАНИ падат.хаха няма да збъркаш ако си земеш Zildjan.но аз лично от известно време се размазвам от звукът на Meinl.пробваи и тях не си мисли че са кофти марка или нещо от сорта.не ти налгам и мнение просто достатъчно съм пробвъл и се спрях на тях.достъпни са както сяка една марка чинели и наи вече зависи кво ти трябва.било то като рамер и разбира се серия.сорка за пр.грешки ама се още ми се варти кифирика от алкото дето го погълнах :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Не видях в темата някой да споменава за Ride серията на Paiste 2002. Който е свирил на такива да каже някой коментар и за тях, че ми предлагат такъв Ride 20" за 100лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Предполагам, че става въпрос за Paiste 2002 серията от 70-те.. абе няма значение, заслужава си според мен, дори цената е ниска..

 

До колкото до Stagg, имам един SH 17" Briliant за който смело казвам - понякога има и хубави стагове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да получа някаква информация отностно марката TURKISH чинели. Някой свирил ли е с такъв чинел, знам само че са хенд мейд турски чинели. Интересува ме по-точно нещо повече за 19" Раид чинел-а им ... както и за 19"-те раидове по принцип(каквато и да е марка). Ако някой е имал такъв или знае нещо повече, ще се радвам да го сравни със някакъв друг раид.

 

Поздрави

Радослав/Haema

Добрич

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

на скоро си зех некво комплектче на zildjian - ride 20, crash 16, hihat 14.

planet Z а по малко от 300 кинта.Коментираите . Искам да чуя мнение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на скоро си зех некво комплектче на zildjian - ride 20, crash 16, hihat 14.

planet Z а по малко от 300 кинта.Коментираите . Искам да чуя мнение .

Ако си начинаещ няма никакви проблеми, можеш да си свириш с тях една, две че и повече години, после сам ще почувстваш нуждата от нещо по-добро. Иначе за тези пари може би е по-добре да се взима по-висок клас от по-евтините марки, отколкото нисък клас от марка като Zildjian. Но както казах - ако тепърва започваш - не си сбъркал с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на скоро си зех некво комплектче на zildjian - ride 20, crash 16, hihat 14.

planet Z а по малко от 300 кинта.Коментираите . Искам да чуя мнение .

 

 

Като цяло не са лоши докато не влезеш да в студиото да записваш...От там нататак ще усетиш че е по важно качеството отколкото количеството.Иначе колегите са прави,ако сега започваш или просто си свириш за кеф ще ти свършат работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да получа някаква информация отностно марката TURKISH чинели. Някой свирил ли е с такъв чинел, знам само че са хенд мейд турски чинели. Интересува ме по-точно нещо повече за 19" Раид чинел-а им ... както и за 19"-те раидове по принцип(каквато и да е марка). Ако някой е имал такъв или знае нещо повече, ще се радвам да го сравни със някакъв друг раид.

 

Поздрави

Радослав/Haema

Добрич

 

 

Аз лично съм свирил веднъж с Turkish само че беше Crash 16" и не останах много очарован.Разбира се серията е много от значение но не мисля че са кой знае колко качествени.По въпроса за 19" Ride...то от Ride до Ride има толкова голяма разлика че според мене не може да се кажат някакви общи приказки за тях.Харесай си марка,модел,серия и се допитай,така ще е по лесно някой да ти даде съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.