Jump to content
Българският форум за музиканти

Нямам състейн, почвам да се тревожа...


Baby Thomas

Recommended Posts

Здравейте! Притежавам не лоша корейска китарка Ibanez RG470 с адаптерчета INF1 & INF2. Скоро се сдобих най-сетне и с истински АМР (Peavey Classic 30). Обаче нямам състейн, пък и гейна май нещо не е като хората. След 5-дневно обикаляне из София предната седмица, където тествах няколко китари/ефекта/АМР-а окончателно в мен се заформи и трайно се загнезди идеята, че китарата ми е по-куца отколкото ми се иска. Последно взех на заем един FireSound FS-1 by Naudio който е копие на Ibanez TS-9. Определено помпи интересно, но проблема със състейна остава, да не говорим, че и гейна нещо май пак не е уникално зъл. Та така, ясно че без да се пипне апаратурата трудно може да се направи правилно заключение, но...ХЕЛП! :unsure:

 

П.П. С колегата Wolfgang, който има същия АМР направихме няколко бързи теста през Скайпа и резултата бе плачевен за мен. Отдавна свиря с по-дебели струни (10-52) и с един тон по-ниско, за да кача състейна. Днес намалих разстоянието между струните и адаптера, ама файдата е ник'ва, освен, че си развалих баланса на 2 и 4-та позиция между Н & S... :)

 

П.П.2. Тия дни пробвах AMT California, AMT Dist Station, Boss Metal Zone и ми е ясно, че има някакви компресии вътре, но все пак. В нас състейна ми е 2-3 пъти по-малко. Свиря директно в АМР-а без ник'ви ефекти преди/след.

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Виж дали струните не се бият някъде, както и дали не се бият в стените на улеите, от които излизат.Ако магарето ти е от мека пластмаса и това допринася. Каква е китарата? От какво дърво е изработена, лека ли е или тежка? Само на включено ли се губи състейн или и като не е включена пак отзвучава по - бързо от другите китари? Много ли вибрира самата китара като дръпнеш струна?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во виж дали струните държат без усилвател- допираш си плътно ухото до тялото на китарата и дрънчиш- ослушай се дали заглъхват, дали дрънчат и т.н.

 

ако не... вземи замери съпротивлението на изхода на различните позиции като volume и tone са на max и пиши тука колко е- може нещо да е осрана електрониката или някой ключ/потенциометър да не дава контакт.

 

и... няма да е лошо да запишеш как точно звучи китарата акустично и с овердрайв- ако го чуем, може да се сетим за какво става въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

драй саунда на БТ е доста блусарски. накривява при атаката и се зачиства плавно след това. като вкара ТС9 се появяда и сериозен байт.

ето какво ми идва на ум:

 

1 - ампа е нон мастер волюм - не можеш да изкараш звук от пре ампа ако не кранкваш, пробвай с мастер волюм в лупа (1М пот или волюм педал или нещо подобно), за да не обелиш мазилките

2 - ел. китарата е акустичен инструмент - трябва да имаш състейн като свириш на нея акустично, в противен случай и ампа няма да отзвучава дълго

3 - сток адапторите на ибанец са с мид към лоу аутпут - ако и самото дърво не създава състейн - и с дуал ректо няма да докараш такъв ....

 

все пак не бих казал, че има проблем с амп-а или китарата ти. по-скоро тази китара не може да изкара 100% от комбото, което явно е и твоята цел. става въпрос за звука и звукоизвличането, които ти търсиш. успех ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дрън дрън ярина

стига сте писали глупости

- ядосвате ме най вече с тия теоритични познания

като бивш собственик на IBANEZ RG 450 - който е почти същия като 470

разликата е май само - че на 450 адаптерите са на платка - на 470- май са дириктен монтаж - което значи дори по добър състейн

иначе - адаптери,дърво - индентични

китарата е екстра - естествено като за китара с ФЛОЙД РОУЗ(яка метъл машина)

не може да очаваш от такава китара - да има повече състей от един стратокастер с флотинг тремоло

ДА НЕ ГОВОрИм ЗА СрАВНЕНИЕ С GIBSON - PAUL REED SMITH - GLUED OR NECK TROUGH BODY - ПрОСТО рАЗлИКАТА Е ГрАмАДНА В ПОлЗА НА ГИбСЪНСКИЯ ДИЗАЙН

и всякакви глупости за улеи и това че китара не струва - BULLSHIT

PAUL GILBERT - свири те точно с тия адаптери :unsure:

оттук натам ампа - не съм ползвал такъв - но ми е ясен - стар тип блусарски звук - нито много лош нито много добър - просто самия амп няма някакъв дълъг тон

И ВЕДНАГА СЕ СЕЩАм - ЗАЩО Е цЯлАТА ОлЕлИЯ - бЕЙбИ ТОмАС - ТИ СЕ ПрЕцАКА КАТО СИ ПрОДАДЕ мЕСА бУГИ ПЕДАлА - АКО ТОГАВА ИмАХ ПАрИ ЩЯХ ДА ТИ ГО КУПЯ

ТОЗИ V TWIN ТЕ Е НАУчИл НА мНОГО СУСТЕЙН - ТОВА Е НАЙ - СИлНИЯ КОЗ НА мЕСА - SUSTAIN FOR DAYS - Е НЯмА КАК ДА ГО ИЗКАрАШ С ПИВИ

за да си сигурен че нещо по електрониката на китарата не куца - просто отиди при приятел и я пробвай в друг усилвател

вземи неговата китара и я пробвайте в твойто пиви - ако пак ти е къс състейна - от дизайна на комбото ще е - просто или свикни с него или го продай

но от меса на пиви - се едно си минал от ролс ройс на голф 3ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Ампа е!

Купи си Босс Дс-1

Или Турбо овърдрайв пак на бос

и си готов...иначе няма начин

в смисъл ако имаш поне малко драйв от лампите ще получиш състейн

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY & Nalbantov

 

и двамата не сте коректни!

Аз имам същия амп и състейна ми е убийствен. Но не с която и да е китара ;-)

Имам и ВТУИН и го пускам само по 1-2 пъти в годината, тогава само преоткривам, че пивито звучи по-добре ... месата има по-добър състейн на соло канала и много компресиран, но това е тема на друг разговор.

 

лично аз мисля, че това комбо няма нужда от камиончета. китара-амп: без проблем изкарвам мегадет примерно, а там не е като да няма гейн и състейн, нали?

BTW Пол Гилбърт има Тонзон на ибанец сигнатурата. Аз имам такъв в една от китарите и таз състейна е доста по-къс, въпреки, че пикъпа с относително висок изход.

 

все пак тук е важно какво харесва на БТ, а не на мен, теб или някой друг :lol::no::)

 

 

ПП малка забележка - многото състейн го изкарвам от двойно заключен флойд роуз блокиран за движения назад и лежащ върху тялото - вибрациите на струните отиват директно на дървото ... и мейпъл нек, басууд тяло. а и ампа е моднат доста сериозно ...

 

PP2 пък за да не флудим темата и да не избиват спорове (щото колкото човеци - толкова и мнения) най-добре е да направим А-Б тест с амповете и китарите с БТ, за да се успокои, защото ампа му работи както трябва според мен. трудно за организиране, но не и невъзможно. а и на мен ми е мерак да чуя този шефийлд спикър :-)

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а състейна се намаля и като са ти много ниски струните, не забравяйте :lol:

освен това може и да е от прагчетата наример и ще ти трябва рефретване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gilbert има различни китари - с различни пикъпи, но най често ползва INF1 INF2

 

дори да си застопорил флойда - голяма файда няма - прекъсването на състейна идва от при нъта - така че загубата на състейн е сериозен недостиг на китарите с заключване - едно губиш - друго печелиш....

 

ти сам казваш че ампа ти е моднат!!!

"Аз имам същия амп и състейна ми е убийствен. Но не с която и да е китара ;-)"

е тука е разковничето -

 

БТ - и китарата и кубето са добри - но не са едно за друго

ТОЕСТ - това са МЕТЪЛ КИТАРА И БЛУСАРСКИ АМП( предполагам волфган изкарва мегадет именно защото го е моднал)

за да звукне кубето - си вземи Фендер Стратокастер - тогава ще изкараш як блусарски тон - ако това търсиш

ако искаш метъл - запазикитарата и смени или модвай ампа( но по мой съвет недей- нещата е по добре да са такива каквито са)

Пиви - Класик - не е метъл амп - класик - значи да изкарва класически звук - а той се асоциира с добрия стар фендер звук - КОЙТО Е БЛУСАРСКИ

 

така де - все пак Русе е музикантски град - все ще намериш френд с друга китара - вземете и пробвайте ампа с друга китара

 

Съвета на Налбантов - определено си заслужава - ДС1 е класика - не се нуждае от коментар

 

и пак като чета БТ - иска да свири директно - китара амп - все ми се струва че това е грешна комбинация - от конкретна китара с конкретен амп

затова - покани друг русенски колега да си звеме китарата( желателно е да намериш някой с Фендер или Гибсън - за да чуеш 2та - класически дизайна как ще звучат в Пивито)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с30 не е метъл машина и тук спор няма. блус и рок от всякъде!

що се касае до заключването - ако блокираш тремолото - състейна се увеличава. имам една смахната китара, на която й се блокира тремолото с метално лостче - разликата е осезаема ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е универсално Пивито!- просто не трявбва да го сравняваш!!!

Липсата на състеин понякога се компенсира с по-чисто свирене и разни магарии в самата техника на свирене :lol: .,

 

Ако развиеш непоносимост обаче продаваи защото иначе ти се разбива живота!!!

 

Мен са ме яд за Месата-хем дето си я продал хем дето не съм я купил аз!!

 

Ако искаш можеш да пробваш един Лес Пол (с алнико 5) със най-дългия състеин дето съм чувал - много скъп и тежък инструмент така че пиши ако искаш ,стига да си от София де.... сори са Виждам че си от Русе..

 

 

Aaaaa забравих ,ти треа да го нацепиш яко да изкара звук ....

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Благодаря на всички!

После:

Не знам дали проблема е в самата китара, било то от дървото, тремолото или адаптера. Според мен е добре сетната, макар да не съм майстор лютиер. Днес ще си поиграя да чуя колко държи невключена, после в клийн и накрая в драйв канала. Ще постна нек'ви семпли да видим. И ще измеря какво показва електрониката.

 

TONY - изобщо не съм се прецакал. На мен Месата ми харесваше, но исках да си взема истински АМР. Разбира се изобщо не съм се заблуждавал, че това е метълски модел или нещо такова, много добре знаех какво ще имам, защото моя приятел от САЩ, който ми го купи е имал няколко Класик 20 и 30. Да не говорим колко часа съм досаждал на Wolfgang по темата, понеже той има такъв. :godbless: А и не съм търсел метълски усилвател, просто тоя ме изкефи и го взех. Супер съм доволен.

 

Nalbantov - планирам или SD-1 или TS-7, пичовете от xxxx бяха така добри да ми направят една демонстрация на Босс-а и направо останах втрещен. Китарата бе Джаксън НВ, АМР-а нек'ав лампов блусарски Фендер. Но като включиш Босс-а каква лудница става - не е истина! Благодаря за съвета!

 

avaavaava - не знам дали е за ядосване от твоя страна, аз лично не съжалявам нито за миг, че продадох В-Туина. Инак е много яка машина, спор няма. Но исках нещо по-ново и различно...

 

Всъщност ме притесни момента, че докато се шматках из София пробвах няколко китари/ефекта/АМР-а и навсякъде състейна беше доста повече. А и снощи по скайпа направихме малък тест с Волфганг и се убедих 101%, че нещо не е съвсем наред при мен. Имам само един френд с китара, но тя е бившата ми (много лоша), а и той няма АМР, така че тия кръстосани тестове отпадат. А ако тръгна с моя усилвател към София няма да стигна дори до автогарата, тежи като за световно :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей, след скромите тестове се оказа:

Съпротивлението на електрониката на отделните позиции на суича (от нек към бридж) е както следва:

1 - 8.5 кОм

2 - 3 кОм

3 - 9 кОм

4 - 4.3 кОм

5 - 15.7 кОм

 

Китарата е ТАЗИ, оборудвана със струнки GHS Boomers TNT 10-52. Вчера нагласих разстоянието между тях и адаптера да е 2 мм. Семплите съм записал с умрял РС микрофон на около 30 см. от спийкъра, централно разположен, след това Аудиджи 1, като мик слайдера е на 50% и без бууст.

 

Състейна на ънплъгед китара с ухо на тялото е около:

Е1 - 10 сек.

G3 - 15 сек.

Е6 - 20 сек.

 

Състейна на включена китара директно в АМР-а на КЛИЙН канал е около:

Е1 - 7 сек.

G3 - 8 сек.

Е6 - 15 сек.

 

Състейна на включена китара директно в АМР-а на ДРАЙВ канал е около:

Е1 - 7 сек.

G3 - 9 сек.

Е6 - 13 сек.

 

Ето ТУК съм качил семпли на клийн и драйв каналите. На драйва повече се чува няк'ав флажолет, отколкото основния тон, затова съм дал основния в по-горната "таблица"... :)

 

Не знам дали от това става ясно дали нещо не е както трябва, но пак повтарям, че след като пробвах и чух някои неща, особено АМР-а на Wolfgang, който макар да е модван си е все пак същия, си мисля, че нещо не ми е у ред... <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де намери приятел от Русе - и занеси тая китара при него -

няма ли никакъв музикален магазин в Русе?

като съпротивления ми изглеждат добре - на Сънчо щи ти каже - всичко е въпрос на ухо - и предполагам твоето не те лъже - по принцип китарата ти винаги ли така ти е свирела - когато имаше малкото Лени - пак ли беше така - или нещо се е променило напоследък - ако е така - трябва да се проследи - схемата на адаптерите на китарата - да няма някоя отпоена жица- макар че като си имаш измерване - май не е

-затава по лесния вариант - плъгни тая пуста китара в друг усилвател - и имай впред вид че китарата никак не е лоша

може накрая да се окаже -това за което говоря - просто китарата и усилвателя не си пасват - те затова хората имат по повече китари и усилватели -

за радост на призводители и търговци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.