Jump to content
Българският форум за музиканти

Roman Guitars


gueorgues

Recommended Posts

www.edroman.com

Някой случайно да знае нещо повече, да е собственик или поне да познава някой, който е собственик на такава китара (и поне да е свирнал малко на нея).

Аз за себе си знам, че повече никога няма да купя от Гибсън, Фендър, ПРС и прочее. Не за друго - просто не си заслужава, на фона на това, което се предлага в този магазин.

Започвам да събирам парички, та някой ден да мога да се похваля с Quicksilver или дай-боже с Abstract Juvenile Delinquent, ако "случайно" събера повече.

Има много за четене по страницата, много компетентни и обосновани мнения, много интересни разкрития.

За мен беше удоволствие да изчета почти всичко по нея, предполагам и вие ще се изкефите.

пък после да покоментираме и да дадем някакви мнения....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии .... Ед Роман е доста спорен индивид, според онлайн обществото, а и не само според него :-) Има естествено познания и опит в индустрията, но убеденото повтаряне на определена идея, не я прави непременно общоприета истина. Преди доста време му прочетох излиянията, още когато страницата му беше edromanguitars или нещо такова с доста 'разфърляна' подредба. Добре пише - увлекателно някак описва конспиративните си теории и неусетно оставаш с впечатлението, че си докоснал Господа на китарното познание - което въобще не е така .... :offtopic-001:

Бих обърнал повече внимание на Том Андерсън и Джон Сър като лютиери, от които да се сдобия с къстъм инструмент, отколкото на Ед Роман като търговец.

А добрите Гибсън и Фендер са били и остават доста добри инструменти, независимо какво смята Ед Роман за тях е персоналното ми мнение.

 

....и малък цитат от:

http://www.edroman.com/guitars/rvc/bluesdeluxe.htm

"Solid Wood!!

Look at the thickness of the wood in the pickup cavity !!!

Over 1" Thick"

...с различни цветове на всеки ред и повторено около 60 пъти.

Ще припадна някой ден просто - хехехе :greenangel:

applause1.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че не трябва да приемаме всяко подобно излияние за чиста монета, но все пак по отношение на техническата част, нещата са доста обосновани. Разбира се (както и самият той пише) някои моменти са субективни и са въпрос на лично предпочитание, т.е. няма "лош" вариант.

Но това, което се вижда като цени за къстъм китара, общо взето е доста добро. Пък и човекът е правил "това-онова" за "тоя и оня" - така че в някои отношение бих му се доверил. :greenangel: (Китара по поръчка на цена от около 3000 долара, ръчно изработена си е добра цена).

Аз затова предложих темата - да обсъждаме и да коментираме - та евентуално да стигнем до някаква истина. :offtopic-001:

Най-интересни са техническите статийки: http://www.edroman.com/techarticles.htm

Ценоразпис има на различните марки. Baker са най-евтини и не са ръчна изработка съответно.

Оттам следват Quicksilver и техните разновидности.

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят най общ съвет е ( колкото и да е банален ), да не си избираме китари нито по вида ( поне , не изцяло, все пак не купуваме мебели ), нито по статии за тях. Китара се чува и се чувства, ако мога така да се изразя. Не, че тези са лоши, всъщност въобще идея си нямам колко са добри, за да кажа нещо по този въпрос , трябва да пробвам.

 

Колкото до Фендер и Гибсън, аз съм първият , който ще каже , че изработката им е далеч от перфектната, но досега не съм чувал китара, която ( според мен, изхождайки от собствения си вкус ) да звучи по добре от добър Фендер или добър Гибсън. Много кадърни хора постигат същото качество на звука, някои не успяват въпреки мерака и многото приказки. От там нататък всичко е въпрос на външен вид и някои дребни екстри ( според мен ), но пак лично според мен, същите започват повече да засягат мебелиерския бизнес, отколкото лютиерския.

 

Разни хора, разни вкусове и приоритети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quicksilver е страхотна китара, според много хора.

Проблемът е, че според 2 пъти по толкова хора - Ed Roman е обратнопропорционално добър търговец.

 

"Истината" няма да я открием, ако някой от тук не реши да "пожертва" $3000 ей така - за пробата. Което май май няма да стане скоро :greenball:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...за 3000 ЛЕВА (образно казано) Коцето такава китара ще ти направи, че една година ще ходиш замаян. (почти като мен) Не искам да му правя реклама, той си има достатъчно, но не мисля, че Ед може да направи нещо по различно от

който да е. Всички китари са дървени, а дървото има повече предимства, отколкото недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.