Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rgx 420 S


DreamTh

Recommended Posts

Здравейте днес ходих до магазина на 5-те кьошета на Динакорд и там имаше само Дроп 6 модела и няма да я внасят повече така че ако някой я е виждал другаде моля да ми помогне :metalist:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи дроп 6 :( сложи й нови струни каквито искаш,

настрой си флойда и това е :metalist: има малка разлика в

адаптерите на Дроп 6 и другия модел в полза на дроп 6.

Поне на мен ми харесват повече :metalist: няма да сгрешиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и малка разлика в мензурата - едната е 25.5", другата 27"...което си е разлика... :metalist:

Друго усещане си е прагчетата да са по-широки. Ако те кефи - нп.

Адаптерите са същите, бтв - разликата в звука идва от дебелината на струните и дължината на грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично Drop 6 варианта никак не ми беше удобен, взех го защото тогава имаше само такъв и си мислех, че мога да го настроя в E и да го ползвам като нормална китара - е става, но грифът ми беше страшно неудобен с моите къси пръсти.

 

Пробвай в малкият ЦУМ - там на 2-ри или 3-ти етаж има едно магазинче, май съм мяркал там една Yamaha RGX420, обаче не си спомням дали беше нормална или D6.

 

За съжаление, това си е стар модел китара и Yamaha май нямат намерение да произвеждат подобни. Единствената ми надежда е, Victor Smolsky да реши да си направи signature модел - той свири с такава (Victor Smolsky - Equipment). Просто китарката страшно ме кефи и ако се случи нещо с моята бих си взел отново същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех....преди да взема ибанецо на крачка бях от една поръчкова от въпросните ямахички. бяха я направили специаоно за човека, който я продаваше. някакъв спешъл цвят - зелено тигрово ( :wow: ) , димарцио, психопатски флойд......и тъкмо аха да я зема и ме изпревариха :) прекрасна китара беше - нямаше лабаво. ех... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.