Jump to content
Българският форум за музиканти

"Отключване" на пръстите


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Предполагам сте забелязали, че е много трудно да поместите безименния си пръст на лявата ръка, без да поместите с него и кутрето. Това често е проблем пре свиренето на китара. Има ли упражнения, работещи по този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В урока на Петручи в началото има едно упражнение. МИсля че беше стречинг ексърсайс .Аз имам същия проблем като твоя и това упражнение доста ми помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти мой вариант

6 стр - 5 поз - 1 пръст - 7 поз - 3 ти

5 стр - 6 поэ - 2 пръст - 8 поз - 4 ти

тази схема се повтаря на 4 и 3 стр

после и на 2 и 1 - след това дигаш един полутон(1 прагче -щото полутон е относително - заради Ми-Фа Си-ДО - за мен тон-полутон е по неправилно от американското - wholestep - half step) и връщаш обратно и така до 12 позиция

свири ги и като 8ни и като 16тини

 

 

What goes aroun -comes around

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти мой вариант

6 стр - 5 поз - 1 пръст - 7 поз - 3 ти

5 стр - 6 поэ - 2 пръст - 8 поз - 4 ти

тази схема се повтаря на 4 и 3 стр

после и на 2 и 1 - след това дигаш един полутон(1 прагче -щото полутон е относително - заради Ми-Фа Си-ДО - за мен тон-полутон е по неправилно от американското - wholestep - half step) и връщаш обратно и така до 12 позиция

свири ги и като 8ни и като 16тини

 

 

What goes aroun -comes around

сложно <_<<_<:virtuoz::D:lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да се разработиш с най обикновенни упражнения ,на съседни прагчета да си свириш кви да е мелодийки с кутрето и безименни я пръст.упорство

ма и да не се научиш много няма да се палшункаш,важното е кво се чува не как го свириш. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около 15 год. имаше една книга на едина китарист ТРОИ СТЕТИНА,в която нямаше почти никакви упражнениа,но пишеше как да се мисли за всеки пръст по отделно,беше написана много философски и на истина помагаше.За жалост отдавна нее у мен инак бих иа предоставил, все пак индивида и личноста са на 1-жо място,свирете к'вото ви падне по всяко време където и да било практиката е наи-важна...........................................................................

..и все пак каква е таз тема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, кекво и има на темата. Това е доста често срещан проблем с безиманния пръст. Хубаво е да се правят упражнения за пазтязане на мускулите в предмишницата. Например с останалите пръсти, свити на юмрук да се опитвате лека - полека да си изправите само безименния пръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, кекво и има на темата. Това е доста често срещан проблем с безиманния пръст. Хубаво е да се правят упражнения за пазтязане на мускулите в предмишницата. Например с останалите пръсти, свити на юмрук да се опитвате лека - полека да си изправите само безименния пръст.

оффффффф ,,,,,,,,,,,,,,,,, всичко е ч главата и в сърцето останалото е физкултура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, кекво и има на темата. Това е доста често срещан проблем с безиманния пръст. Хубаво е да се правят упражнения за пазтязане на мускулите в предмишницата. Например с останалите пръсти, свити на юмрук да се опитвате лека - полека да си изправите само безименния пръст.

оффффффф ,,,,,,,,,,,,,,,,, всичко е ч главата и в сърцето останалото е физкултура.

И в чашата... :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така си е.

голяаааааааааааааааааааааааама любов и безкраино себеотдаване,останалото са само мнениа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам сте забелязали, че е много трудно да поместите безименния си пръст на лявата ръка, без да поместите с него и кутрето. Това често е проблем пре свиренето на китара. Има ли упражнения, работещи по този проблем?

аз нямам такъв проблем и все пак не мога да свиря :virtuoz:

ако някой има упражнение за това златен ще го направя :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.