Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен проблем с жак


Recommended Posts

Здраейте, имам JS30kv и както се вижда от снимката жака за кабела е на малко неудобно място. На мен принципно тфа не ми пречи защото кракът ми е сравнително тънък и като седна жака идва точно под коляното но наскоро почна да прави проблем-силата на звука се намаля от там.... Пробвах да се науча да го използвам тфа ама не стана и сега се чудя как да го поправя...някой да има идея защо аджеба става така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е с този модел и е предназначен за свирене прав.

Купи си друга китара за свирене седнал.

Колкото до силата на звука, оттам не се регулира, сигурно си прецакал я жака, я кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата не се свеждат до там.... при г обрзния жак пак шсе опира. От време на време като се опирам до кабела става този номер. Съвсем от скоро почна, китарата е от 29ти октомври купена, до сега не е правила проблеми. А тфа с волюм контрола под коляното беше някаква тъпа шега.

Редактирано от Amentis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден, че схванах точно проблема, обаче според мене е по-вероятно кабела да прави проблеми, отколкото жака (женският имам предвид). Това вероятно се дължи на редовното му подпиране в крака. Както казаха колегите - вземи си кабел с Г-образен жак, най-подходящ е за такива китари (аз лично не бих могъл да свиря на тая китара с прав жак, краката ми не са достатъчно тънки, изглежда ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то аз потроших един от най-здравите кабели на даскала по китара така, сега или жака е х*й или и фендерския е тръгнал. Гобразните са много пари, тряа пробвам самоделка.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то аз потроших един от най-здравите кабели на даскала по китара така, сега или жака е х*й или и фендерския е тръгнал. Гобразните са много пари, тряа пробвам самоделка.....

Обикновен кабел с Г-жак струва не повече от 15-20 лева... аз също мисля, че от това ти е проблема. Макар че аз съм с RR форма и също ми е малко зор, но Г-жака ми реши проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.