Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с процесор


Amentis

Recommended Posts

Наскоро си купих KORG AX5G,баш като ново за старата ми дъсчица + 70лв(нов сега го гледам 175лв ама пича който ми го даде каза че взел за бая пара, не помня колко). Таа като тикна процесора в кубето звучи спр остро. Просто какъвто и дист/драйв да мацна все звучи някво ама мнооого остро. Вързах го към компа и си звучи ок обаче си имам причини тфа да не ме устройва т.е. искам в кубето. Кубето е някакво ASaudio 15W един пич от тоя форум ми го продаде за 40лв, тряаше му запоя масата(беше се разкачила) и овърдрайва съква ама чистия канал е добър, даже е бая чист. Нещо настройка ли какво, как да направя да звучи през кубето по меко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно да го включи. Предполагам, че като го върже към компютъра използва изхода за слушалки на процесора, при който най-вероятно спийкър симулацията се включва автоматично и затова тогава е ок. А като го връзва към кубето е изключен. Свали си инструкции от интернет и провери кога и как се включва спийкър симулацията на различните изходи на процесора. А другата опция е да изчакаш някой, който е ползвал такъв процесор да ти каже как става.

 

Разрових се да го видя тоя процесор, та ето ти линк направо:

http://www.korg.com/SupportResults.aspx?productid=520

Редактирано от Bakko Limited
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би чистия канал ти оцветява драйва от процесора неблагоприятно.

Ако имаш някакъв директен вход към крайното стъпало или Return, можеш да пробваш да включиш процесора там.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхода за слушалки/кубе/комп кфото и да е един бе хора. Инак кабинет симулация няма а амп принципно единствено един амо го ползвам като овърдрайв ама аз през повечето време жуля с метълския дист. Инак проблема е точно че клийна оцветява, явно не се бях изразил добре по рано. Клийна оцветява и може би сигнала от процесора е много силен или нш такова. Какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете,че се бутам отново в чужди теми,но тъй като стана въпрос за "неблагоприятно оцветяване" на звука от чистия канал на кубето,искам да попитам:

-може ли да се включи дисторшън в FX Loop-а на ампа и в какъв ред става свързването,след като има само един "Insert FX Loop",и два входа за китарата-Hi и Low.Нещо ми се губи връзката при последователността на елементите във веригата:

 

-Китара -> амп -> изпращане на сигнала към дисторшъна -> връщане обратно през дистера към ампа -> звукът излиза през говорителя

 

Ако съм прав за горната схема,как да я направя,като нямам Send/Return,а общо четири входа и един изход,който е за слушалки?

 

Извинявам се отново на автора,че като кукувица снасям въпроси в чуждо гнездо,но не искам да отварям тема за всяко нещо,което ми изникне в главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сенд излиза след предусилвателя, а ретърн влиза в крайното стъпало.

Ако самия предусилвател оцветява звука, включването на дисторшън в сенд-ретърн не би било добра идея.

Освен това, такова включване би увеличило шума доста, понеже преди дисторшъна ще има предусилвател, който шуми.

Ако намерението е да не се ползва предусилвателя, по-добро решение е китарата да се включи в дисторшъна, а той от своя страна да влезе направо в ретърна. Така сигналът ще отива директно в крайното стъпало, а предусилвателя на ампа и тонкорекциите няма да се ползват.

 

Ако нямаш сенд-ретърн или вход към крайното стъпало, няма как да прескочиш предусилвателя, без модификации на ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно да го включи. Предполагам, че като го върже към компютъра използва изхода за слушалки на процесора, при който най-вероятно спийкър симулацията се включва автоматично и затова тогава е ок. А като го връзва към кубето е изключен. Свали си инструкции от интернет и провери кога и как се включва спийкър симулацията на различните изходи на процесора. А другата опция е да изчакаш някой, който е ползвал такъв процесор да ти каже как става.

 

Разрових се да го видя тоя процесор, та ето ти линк направо:

http://www.korg.com/SupportResults.aspx?productid=520

Приятелю,не се обиждай,но поста ти е абсолютно дилетантски.Амп и спийкър симулациите са направени за да симулират звученето на определен вид усилвател и прилежашото му озвучително тяло,когато наличие на такива няма и процесора е включен директно в смесителен пулт.А ако си беше направил труда и да прочетеш това,към което даваш линк,щеше да разбереш,че този процесор изход за слушалки няма.

А сега за колегата Amentis-кабинет симулация има и се включва автоматично винаги,когато ползваш и амп симулацията.Затова опитай да ги изключиш и чуй резултата.

Аха,и вземи си прочети упътванет за процесора,ще спестиш и на себе си доста главоблъсканици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Имах подобен проблем с едно евтино кубенце едно време.Може би проблема е в това, че този "много чист" канал който ти харесва

е прекалено стерилен и тъничък.Затова процесора звучи тънко и остро.Подобно се получаваше и при мен.

Предлагам ти да включиш процесора пред драйв канала с гейн намален на "0".(гейна от кубето де, не от процесора)

Така ще се появи повече обем в звука ти.Дано да се получи.При мен се подобриха нещата навремето по този начин.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали отговорът на задачата не се крие в условието? 15 вата кубе, предполагам с 8 инчов говорител. Ми то това винаги тънко си звучи. Естествено понятието "тънко" е относително ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На корг ax5g избираш или дист/драйв/ или амп симулация(която си има параметър драйв) - не може и двете.

Аз имам такъв процесор, но никогаж не съм го ползувал бучнат в комбо - ползвам си го за свирене със слушалки.

Ако имаш книжка към процесора разгледай там разцъкай - почти съм сигурен че сред параметрите на драйвовете и амп симулациите има и настройки за ниски, високи и средни. Оттам можеш да докараш повече ниски евентуално.

Също така пробвай различни видове драйв и не прекалявай с драйва - повечето драйвове са насрани и омазват звука.

Та не мисля, че проблема е че свириш през кубе. Просто с такъв евтин процесор трудно се докарва задоволителен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии то аз и през диста и амп симулацията го вадя тоя проблем еднакво таа както казах проблема го няма през компа така че не ми убиждайте горкото процесорче. Инак проблема се оказа в клийна, като превключих в драйв канал с намален гейн стана и сега прекрасно като Анджела от Arch Enemy :hysterical: , мерси колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.