Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-анти китарен звук!


Baby Thomas

Recommended Posts

Става реч не за моя саунд или на бат' Митьо парнаджията от Г вход китарния звук, а на някой от известните световни или БГ музиканти. Тази тема ми хрумна, когато слушах Лайъл Ричи - Easy. Уча си аз пиано частта и решавам да поукрася GP4 файла с текст на войс канала, но като търсех лирикса в нета се оказа, че изпълнението на Фейт Но Море е кавър, а оригинала на гореспоменатия Лайнъл Ричи. След като чух оригинала щях да се застрелям заради звука на китарата, която свири солото. Предполагам е от Зуум 202 с 8-бит АД и ДА конвертори :happy:

 

Link - 300 KB MP3

 

П.П. Металика определено имат доста шанс с последния си албум, особено в раздела издънени барабани... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Matt Bellamy от Muse е цар в тази област !

 

Чуй примерно как влиза китарката в New Born (на 1:25) - е няма такава пръдня братче :happy:

То и тея негови безспирни фалцети са едни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за една българска рок група от не толкова близкото минало, наричаща се Dr. Doolittle... Макар, че самите песен мен лично си ме кефят, саунда е кошмарен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е няма такава пръдня братче :happy:

Мва-ха-ха-хааааааа. :happy:

 

Вярно си е доста изпърдяно! :happy:

 

П.П. dark, имаш ли семпъл на тия Др. Дулитъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е няма такава пръдня братче :P

Мва-ха-ха-хааааааа. :godbless:

 

Вярно си е доста изпърдяно! :P

 

П.П. dark, имаш ли семпъл на тия Др. Дулитъл?

Имам, ей сега ще го кача в Gmail примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Металика определено имат доста шанс с последния си албум, особено в раздела издънени барабани... :P

ех какви сме завистливи българчетата :)

:P:P:P

дам никога няма да станеш добър или известен колкото тях

и бтв звука си е много як :) ти като си консерва .... :godbless:

сори за грубия тон ама много мразя такива изказвания :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw дулитъл-а е качен

Тенкс, дюд! След малко ще чуя.

 

@wessy:

Аз и завистлив са две взаимноизключващи се понятия. Нито искам да съм известен, нито нищо подобно. Кефя се само и единствено на фенска основа. Не забравяйте, че във форума и изобщо има и такива юзъри, които са чисто и просто меломани, фенове и музиката/свиренето им е хоби. Не всички се изживяват като изпълнители/композитори/музиканти и имат болни амбиции да стават някакви. Аз съм от тия. Нито разбирам толкова, нито мога нещо особено. Аз съм ФЕН! И като такъв спокойно мога да изкажа мнението си за една любима моя група и китарист (Хетфилд, офкорз). Освен това Форумът не е академична разработка или научен симпозиум. И освен да се обменят знания/инфо има за цел и да се развличаме. Айде, спете спокойно, деца! :headbang:

 

П.П. Чух семпъла, Дарки. Ха-ха-ха. Това прилича да е правено от ония ел. конструктори Мусала, или както бяха точно. Дето сглобявахме две крушки с плоска батерия от 4,5 волта. Определено добро попадение за класацията. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е и аз са извинявам...

Аз също, ако съм те засегнал. Просто не ми допада саунда в последния албум на Металлика и си изказах мнението, имаше общо с тази не особено смислена тема.

Нямам нищо против тях. Изключително силни са като група, музиканти и музика. Една от любимите ми!!! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам начи айде :headbang: мир и спокойствие у планетътъ :P

 

иначе гаден саунд по тая земя колкто щеш .... ама ф повечето случай

музиката е яка просто саунда не ми допада :P

 

factory 81 - мн яки рифове ама саунда ... :)

много български групи има така ама в този случай всичко опира до пари така че никой не мога да виня :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен не ми харесва саунда на металика, също и в ранните албуми. всщност ми допада само Load и Garage Inc.

не ги харесвам и като банда, ся да не почнете да ме замеряте с яйца :-)))

 

не харесвам китарният саунд на ранния сабат - ужасен е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен не ми харесва саунда на металика, също и в ранните албуми. всщност ми допада само Load и Garage Inc.

 

хехе да си дойдем на думата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.