Jump to content
Българският форум за музиканти

Глупав въпрос за размера на струни


Amentis

Recommended Posts

^ Човече, да прощаваш, ама не ми се вярва да е малко...

При мен само от различна марка и смяна на 9-42 с 9-46 тона доста избяга точно на тия прагове, дето си пипнал твоята китара на снимката... Не ми се вярва да е малко наистина... :hysterical:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем разликата е от една до три чертички на тунера така да кажем. Тунера ми от онея стаг с микрофончето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем разликата е от една до три чертички на тунера така да кажем. Тунера ми от онея стаг с микрофончето.

 

Няколко чертички на тунера си е разлика. Поне по примерните клипчетав тубата така го отчитат. За ухото може да не е особено доловимо, но при play-along яко дрънчи на фалшиво. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Русе съм фен на дадарио, проблема е че има само 10 и след тфа 12,няма 11. Принципно свиря в C обаче ходя и на уроци за това качвам в стандартен. Китарата ми е JS30KV. Мога ли да я прецакам ако свиря с 12тки в стандартен строй? Благодаря предварително.

 

Абе пич - вземи си каподастър - слагаш го на трето прагче и си в "Ми". По-просто и евтино решение без риск за китарата от това няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Сигурен ли си че е точно в ми?!? Пробвай един полутон по-високо и може да познаеш. :)

Иначе нова китара или каподастер според мен са най - добрите варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз бих казал не пренастройвай китарата постоянно от До в Ми и обратно. Аз свиря с 12 и 13 и нямам никакви проблеми с грифа.НО!Аз не бенд-вам - тоест не наддигам струните стил блуз и рок - болят пръстите с такива дебели струни. Но пък с всичко явно се свиква - Скофиилд свири с 13 и бендва постоянно. Така,че...... изборът е твои!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееем аз в началото на седмицата съм в До и в края на седмицата Ми шото в събота съм на урок, няма тшк за ся, с 11тки дадарио само че 3та ми е 3та 9тка(няаше с какво по голямо да я сменя) и 1ва ми е еликсир 10, уж другата седмица щели да докарват 11тки в новия музикален...не виждам проблеми, мисля да си остана в същата практика. Колкото до дебелината да,режат се пръсти, прекрасно е :P;) Грифа се държи доста добре. Евтим разказва за моного анални истории с фабрично изнасилени ефтини джаксъни,всъщтност четох че доста често идвали дефектни затова я огледах хубаво моята. Номера е да се скива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.