Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

On 1/20/2022 at 9:49 PM, Lorimar said:

па 900... Махни я тази евтина и нискобюджетна китайска пластмасарка и си вземи Х серия примерно ПА3х! :yes:

сигурно си прав,но аз не съм професионалист...и това ми е много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

15 hours ago, Lorimar said:

Е добре щом и това ти е много, пробвал съм ПА 900, тотално разочарование въобще не ми хареса! :yes:

ами да,прав си те и трабант и мерцедес са коли и са германски,НО...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, Lorimar said:

Е добре щом и това ти е много, пробвал съм ПА 900, тотално разочарование въобще не ми хареса! :yes:

и другото,па900 с кои клавири има съвместимост със сетовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.01.2022 г. at 13:26, Apple&amp;VSTI написа:

Ти смени ли 2-ката, поне с 3-ка?

 

Или още караш влака така :)

 

Поздрави.

Карам си с ПА2х :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай попадането ми на един анонсиращ клип, все по-сериозно се чува, че тази година Корг ще изкарат PA 5X. То и преди имаше спекулации, но сега съм по-склонен да им повярвам, тъй като доста го забавиха, а и в мрежата от месец насам се появиха доста клипове като този дето гледах. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, yamaha написа:

Покрай попадането ми на един анонсиращ клип, все по-сериозно се чува, че тази година Корг ще изкарат PA 5X. То и преди имаше спекулации, но сега съм по-склонен да им повярвам, тъй като доста го забавиха, а и в мрежата от месец насам се появиха доста клипове като този дето гледах. ;)

То това е повече от ясно и сигурно от края на Ноември месец насам, колкото е ясно че и утре Слънцето ще изгрее отново.

А що се отняся до клипчетата и картинките, това са измишльотини на хора с "богато въображение" и няма нищо-вярно в тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей те!

 

Някой има ли мнение за Ямаха пср а5000,заслужава ли си пред па700 и па1000?

 

Гледах клип в ютуб на Митко Лозаревския с тази Ямаха,много хубав звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесно да сравниш ориенталски модел със стандартен, че и на всичкото отгоре излязъл 4 години след цитираните модели. Ако го сравним с ориентал версията на PA700, в момента A5000 струва с около 1000 лева повече, така че и това допълнително усложнява сравнението, което търсиш. Нормално е по-новата и по-скъпата да има по-добър звук, но както едната, така и другата си имат своите предимства и недостатъци...въпрос на вкус и финансови възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ми е интересно сравнението между па1000 и а5000.Тук,въпреки че ямахата е по-нова модел Па1000 е малко по скъп от нея.

С па1000 съм се сблъсквал и ми хареса,А5000 само клипове съм гледал за нея.Интересно ми е дали може да променяш параметрите на всеки друм както е при корг?

Може би,за А5000 проблемът е че няма да има инфо за нея(говоря за БГ ритми и звуци)

Слава богу имам възможност да взема един от двата и ако ямахата има възможностите на Па1000 може и да рискувам с нея,а и мисля че имаше и програма за конвертиране от един модел клавир към друг.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо цената въобще не е определяща кой инструмент е по-звучащ, второ колко е по-нов също не е определящо за това.

Следващото нещо,което определя кой инструмент да си купиш е това каква музика ще свириш, за Балканска Музика винаги предимствата са за KORG .

На следващ етап е управлението и мениджъмънта на Аранжора, където предимството и удобствата са отново за KORG пред YAMAHA - първо има много повече готови готови сетове и бленди  вече изработени и после на следващо място при KORG всичко може да се прави от-до от клавира, докато при YAMAHA не , и може само с компютър и техният си там фирмен софтуер.

 

Що се однася и до двата клавира като качество на изработка, и 2-та модела на 2-те марки са ниско-бюджетен сегмент с пластмасови корпуси, всичко е изработено афиф-евтино, за клавиатурите им въобще да не говорим - лоши като усещане и доста чупливи.

Истината за качествен аранжор като саунд и изработка е в X Pro серията на KORG , дори и в качеството на такъв да е 10-годишен модел като Pa3x , в сравнениее с двете въпросни пластмасарки ги превъзхожда в пъти и по звук и по качество на изработка от-до.

Не ангажирам никого с това,което казвам - просто това е моето мнение по въпроса.

 

Поздрави.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща, които казваш са верни, но с други не съм съгласен. Като изключим лошите клавиатури, които странно и за мен защо продължават да ги слагат на инструменти от по няколко хиляди лева, за по-добрия звук продължавам да твърдя, че е определяща както цената, така и поколението на инструмента. Всичко останало са опции и допълнителни възможности на аранжора, които наистина в някой модел отпреди години е възможно да са повече, отколкото в някой от по-новите модели. Аз също не ангажирам никого с мнението си и просто споделям лични наблюдения натрупани през годините. Говоря единствено за зависимостта между звук, цена и нов/стар модел. Разбира се цялостното възприятие за един модел дали е сполучлив или не, се определя от още много фактори, вкл. и локалния, за който спомена - дали има достатъчно сетове за модела, подходящи за стила музика, която най-вече се свири в даден регион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.