Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

 

Свирил съм с Ра600 , Ра900 ужасна клавиатура като цяло изобщо не ми харесва сега свиря с Ра 3 и точно съм от дунавският регион и съм свирил сватби по 9-10 часа не съм усетил никакви трудности или умора от свиренето.Така че не случайно има "х Серия".

Колега tony78 БЛАГОДАРЯ ти за този пост!  :thumbup:  :thumbup:  :)

 

Просто казвам това което мисля не искам да обиждам никой с Pa600 и Pa900 въпрос на личен вкус и средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:) , Ех само как искам да "Лайкна" последните 5 мнения след моето...

 

На колегите Liomar и tony78, asan79onbashi - но не мога да разбера какъв трябва да стана в този форум, и какъв статус трябва да имам ,с колко мнения, с какъв "Чин" в този форум - за да мога ако не повече , то поне веднъж дневно да мога да "Харесам" нечие мнение...

 

 

Администраторите:

 

Какво ще рече това? 

 

"Възникна Грешка"

"Вие достигнахте лимита позитивно гласуване за деня" - какъв лимит, като аз от как съм в този форум , не успях нито еди-път да харесам нещо на някого...

 

Моля коригирайте това, или кажете ако има как да го оправя....

 

Участник съм в доста форуми и наши и чужди, на най-различна тематика, но още с регистрацията, без определен брой-мнения,чин и какви ли не още измишльотини и простотии кой какъв е си е в реда на нещата да можеш да даваш "Like" , на когото си пожелаеш, та ако ще и току-що да си се регистрирал и дори да нямаш и един пост публикуван....

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

 

Благодаря на колегите Тони 78 и Лоримар , които споделиха мнението си за клавиатурата на ПА 900 ,след като са я пробвали и са свирили на нея.Аз определено се насочвам към "Мерцедеса" на клавирите Х- серията , по точно ПА 3 Х втора употреба.Така ми се искаше да взема  един чисто нов ПА 900 и да приключа въпроса , но ако остана на същото ниво от гледна точка на клавиатурата ,както съм в момента като посвиря 20-30 мин на моя ПА 50 и ми се схващат ръцете.Бюджета ми за клавир е  около 3000 лв...все пак не си вадя хляба с това.Това което ме притеснява е на какъв ПА 3 Х ще попадна.Намират ли се части за тях?Другото което ми е чудно защо някой сменят оригиналната клавиатура на ПА 3Х и слагат на ПА 1Х?Не съм пипал клавиатурата на ПА 3 предполагам от това което чета тук , че няма да съм разочарован.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

 

Благодаря на колегите Тони 78 и Лоримар , които споделиха мнението си за клавиатурата на ПА 900 ,след като са я пробвали и са свирили на нея.Аз определено се насочвам към "Мерцедеса" на клавирите Х- серията , по точно ПА 3 Х втора употреба.Така ми се искаше да взема  един чисто нов ПА 900 и да приключа въпроса , но ако остана на същото ниво от гледна точка на клавиатурата ,както съм в момента като посвиря 20-30 мин на моя ПА 50 и ми се схващат ръцете.Бюджета ми за клавир е  около 3000 лв...все пак не си вадя хляба с това.Това което ме притеснява е на какъв ПА 3 Х ще попадна.Намират ли се части за тях?Другото което ми е чудно защо някой сменят оригиналната клавиатура на ПА 3Х и слагат на ПА 1Х?Не съм пипал клавиатурата на ПА 3 предполагам от това което чета тук , че няма да съм разочарован.

 

Поздрави!

Ами, там където съм го написал, а ти го прочете съм обяснил защо - а именно защото клавиатурата на Pa1x е най-добрата клавиатура,изработвана някога от KORG (по-добра като респонс и преформънс, дори и от клавиатурите на PA2x,PA3x и PA4x), дори и към днешна дата   :)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава клавиатура от Pa1x, си монтират на инструментите само майстори-музиканти-виртуози, които са много над нещата отдавна, и са много над нивото и техниката на свирене на средно-статистичееските музиканти.

 

Или иначе-казано - ресурса и недостатъчната подвижност на една нормална-обикновенна клавиатура не им стига, за да покажат майсторлъка и потенциала от техника,която имат на 100% .

 

Това важи само за тях, за хората които не са на това ниво, единственният плюс от клавиатурата на Pa1x  е само че не изморява ръцете и пръстите както останалите клавиатури.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ish_korg правилно си се насочил към Черешката на Тортата или Х серията на КОРГ! Па3х 61 клавиша втора ръка се продава за около 3300-3500лв просто избирай и оглеждай абсолютно ВСИЧКО после да не съжаляваш! От личен опит и като притежател на ПА 50 доста време мога да кажа, че клавиатурата на Па 50 е по-добра от на ПА 900! Ще си позволя още малко цитати за Пластмасарките - " Ми клавиатурата на 900 не става, същата е като на 600 ефтина лимбизийка.  Може и да има лека разлика, но и на двата клавира ПА 900 и Па 600 чувството е все едно свириш на йоника от Джъмбо. Това са фактите...  Начина на изработка и клавиатурата... от модел на модел все по-дървени стават... :yes:  :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ish_korg правилно си се насочил към Черешката на Тортата или Х серията на КОРГ! Па3х 61 клавиша втора ръка се продава за около 3300-3500лв просто избирай и оглеждай абсолютно ВСИЧКО после да не съжаляваш! От личен опит и като притежател на ПА 50 доста време мога да кажа, че клавиатурата на Па 50 е по-добра от на ПА 900! Ще си позволя още малко цитати за Пластмасарките - " Ми клавиатурата на 900 не става, същата е като на 600 ефтина лимбизийка.  Може и да има лека разлика, но и на двата клавира ПА 900 и Па 600 чувството е все едно свириш на йоника от Джъмбо. Това са фактите...  Начина на изработка и клавиатурата... от модел на модел все по-дървени стават... :yes:  :)  

КОРГ определено вървят надолу в тази посока.Как може ПА 50 СД  ми струваше 1600 лв чисто нов да има по добра клавиатура от ПА 900 който до вчера струваше 4000 лв.А ти ,колега свирил ли си на ПА 3 Х ? Казваш ,че клавиатурата на ПА 2 Х е перфектна , както и други които го притежават казват това.На ПА 3 същата ли е , по -добра ли е или както в случая с ПА 50 и ПА 900 по-лоша?Аз свиря предимно Българска народна музика и като посвиря половин час предмишниците ми стават като на Попай моряка от мойта клавиатура :)И последно да попитам за ПА 3Х ле какво ти е мнението.Има го чисто нов за 3700 лв.

Благодаря за отделеното време! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата на Pa3x - със сигурност е по-добра от на 900 :)

 

3700лв. - това е ползван, няма-такава цена за чисто-нов Pa3x, категорично !

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата на Pa3x - със сигурност е по-добра от на 900 :)

 

3700лв. - това е ползван, няма-такава цена за чисто-нов Pa3x, категорично !

PA 3x - Le , колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3700лв. - това е ползван, няма-такава цена за чисто-нов Pa3x, категорично ! Има предвид PA3x LE Light Edition! Мой приятел има ПА3х Музикант това съм пробвал клавиатурата е същата е като на ПА2х все пак са Х серия няма как да е различна! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Клавиатурата на Pa3x - със сигурност е по-добра от на 900 :)

 

3700лв. - това е ползван, няма-такава цена за чисто-нов Pa3x, категорично !

PA 3x - Le , колега :)

 

Le-да :)

Това е друго нещо...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3700лв. - това е ползван, няма-такава цена за чисто-нов Pa3x, категорично ! Има предвид PA3x LE Light Edition! Мой приятел има ПА3х Музикант това съм пробвал клавиатурата е същата е като на ПА2х все пак са Х серия няма как да е различна! 

Да , благодаря колега , и аз така мисля , но исках да го чуя от някой който е пробвал и двете клавиатури.Определено моя клавир е ПА 3Х 61 клавиша.Искаше ми се за тези пари да взема чисто нов 900 , но наистина държа този път да имам качествена и удобна за свирене клавиатура.Дано да попадна на читав ПА 3 , че и без това жена ми е  твърдо против скъпото ми хоби , но няма как не мога да си представя живота си без да имам клавир и да не мога да си посвиря , само един  музикант може да ме разбере какво искам да кажа. :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PA 3x  e много сериозен клавир от кадето и да го погледнеш ,по-нагоре от него е съмо PA 4x .Просто трябва да си отваря човек очите при огледа на ползваната машина да не би да има проблем.Няма нужда да се сменя клавиатура  според мен неговата си е перфектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено моят клавир е ПА3х 61 клавиша! Успех с избора и да се похвалиш като го вземеш, ще искаме и снимки! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.