Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Виждам че обсъждате много интересна тема и немога се въздържа да се включа.Видяхте ли вече новия па 4?Не знам каде е събиран но е добре да се спомене че здравината и качеството му са от най-висок клас,който до сега може би близък до този на па 3.При мене има па 3 голяма версия и също па 4 малка весия от 5 октави.Виждам какво е едното и другото но просто това което е вкарано при па 4 го няма другаде до момента.4-ката си има и активно охлаждане което отсъства при другите,здравината и надеждноста му е като па 3.Ползвам го година и повече но няма мърдане на бутон или нещо друго но това което ми дава па 4 ,па 3 ще мечтае само.Най напред да споменем рама които е близо двоино рама на па 3 и още куб плюсове които вярвам ,че повечето подпалени фенове на корг познават но нека ги споменем.Брой стилове,саунд,ефекс ,нов енджийн на самите саундове и т.н.Все пак 4 е най-....Нали така?Виждам как обсъждате моделите па 3 и 4 и как оценявате качествата на па 3 и някак си подминавате преимуществата на най-големия ,които не са малко.Плосто няма как за 1-2 часа да видиш защо има па 3 и нов па 4.Но не е само цифрата разликата от 3 до 4.Има си нови неща и плюсове от които най-съществените ги споменах:-Брой стилове,саунд,ефекс,повече от всичко също нов по -мощен саунд енджийн.Да спомена и усер директа за записване и лоадване на стилове и саундове директно на флашката или на хард диск както е при мене.Да спомена и другата новост при па 4 шорд секвенсера които е вкаран за стил плей режим в реално време.Това също го няма до сегашните модели.Има доста нови неща и при надстроиките на микрофона филтли ,у модовекоито са много полезни и интересни за студиина работа или на живо.

 

 Но същественото което искам да одбележа и разберете е че катокачество на хардуер па 3 е една стъпка след па 4.В па 4 всичко е най-... Това трябва се знае от читателите на форума.Аз като човек работил с много модели клавири имах възможност да познавам и двата модела които за мен не е важно каде са произведени аз не съм обърнал внимание каде е произведен но не подвеждаите хората ,че па 3 е по-качествена изработка от па 4.Първо трябва да видиш двете машини да ги пипнеш и да си работил с двете поне месец за да знаеш какво е едното и другото.Има причина за създаването па 4 и аз съм видял и разбрал.Ако има и други колеги минали от па 3 на па 4 нека споделят и те впечатление и да не се подвеждат повече читателите.Може па 600,300,900 да са новите издънки на "КОРГ" но па 4 е новото бижу и гордост на "КОРГ" и нека се спра до тук за да не ставам банален.Който има па 3 и е видял па 4 и е разбрал какви са му плюсовете нека каже за да не се объркват хората от хора които явно не са много запознати с па 3 и 4 или можеби познават само по-стария па 3 но не са запознати с па 4.Видяхте ли го някаде?Пипнахте ли го?Още малко ще кажете че е пласмасар като па 600.Метален ,здрав,солиден и тежък клавир а какво е вътре питате ли се вече?Все едно да кажем че корг м 3 е по-здрав,качествен и надежден от кронус.Първо вижте за какво говорите колеги!Самите буквички и номера в серийте на корг говорят достатъчно красноречиво кой от куго по-най-...

 

 Няма по-мощен от па 4 аранжор.Няма по надежден и качествен.Той е последната дума и последното бижу на "КОРГ"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 Да обобщим - ПА 700 заменя ПА 600, а ПА 1000 заменя ПА 900, предполагах че ПА4х 61 и 76 клавиша са Made in Italy, но... явно не е така! Колегата щом казва, че са Made in China явно е забелязал! Ето и линк за ПА 1000  http://www.korg.com/us/products/synthesizers/pa1000/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А видяхте ли новите неща които получава па 4 х със новия O.S v  2.0.0 и  O.S. v 2.0.1 Видяхте ли новия KAOSS FX  и новите чудесии вкарани чрез него и новата о.с. версия.Другите за момента могат само да мечтаят за подобно нещо.Не забравяите че па 4 ръководи цирка за момента и моля ви не спекулираите с това къде е произведен аз се съмнявам да е произведен в китаи и ще намеря книжката да видя.Но кадето и да е направен просто няма друг като него до момента.Пак ще се повторя ,че е метална машина много тежък , надежден и компактен.Новичките па 700 и па 1000 го имитират и му подражават но са просто олекотени версии

 

 Ето и едно видео от саита на корг и пример за новите неща които вкараха чрез новия о.с и   KAOSS FX   :hooray:  :virtuoz:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се съмнявам да е произведен в Китай и ще намеря книжката да видя - вече проверих правилно се съмняваш не е Китай и двата модела на ПА4х 61 и 76 клавиша са Made in Italy! :):thumbs_up:

Редактирано от Lorimar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А гледали ли сте ревюто на новата Yamaha ? Мисля, че японците добре са си свършили работата и този модел може и да бие всичко създавано от Korg до сега:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е добра ямахата но отдавна миннах на корг и лесно няма извърна поглед .Другото което е ,че корг нама оставят лесно някои да им вземе лидерското място.Какво повече  да искаш от един клавир?Всеки да избира сам какво предпочита,аз вече имам това което  искам.Виждам как много хора пишат за моделите и ги сравняват и клацифицират без да познават това което коментират.Колеги не пишете без да знаете и познавате даден модел щото така се объркват четящите и непознаващи моделите хора.Да клавири много в днешно време за 1000 лв и имаш па 800 които е машина за музика.Аз не коментирам  нещо което не познавам или ще кажа че не знам и не го познавам.За сега ще се въздържа да коментирам ямахата щото си нямам хабер какво има и може.Но да пишеш тук ,че па 4х е китаец и няма качеството на па 3х които видиш ли били по-здрави и надеждни и да подвеждаш наивните български клавирджий не е редно.

 

  Мога само да кажа едно нещо уверено пред всички това което други марко и модели могат  корг па 4 х също го прави и може но това което може той другите трябва си помечтаят само.Защо ли е така?Колега Елвиш много гръмко твърдение от твоя страна,не мислиш ли?Аз не знам какво ще бие тази ямаха нека оставим времето да покаше кой ще се наложи на пазара.Кой модел ще бъде по домовете на хората.Това което показва клипа и демонстрира ямахата го може и един па 600. Тези семпли ги има дори той.Блаженни са незнаещити и неразбиращите щото са готови да хванат бика за рогата.Един модел ръководи парада за момента.Виждам и разбирам ,че не сте обърнали много внимание на клипа горе и на предните ми постове.KAOSS FX  И  CHORD SEQUENCER  вижте какво представляват теци неща и какво демонстрират.Това не са семпли това са нови функций и възможности на корг па 4 х работещи в стил плей режим в реално време.Докато ямаха са конвертирали малко от семплите с които корга работи от години и които ги имат и по старите па 800,600 новите модели корг ни предлагат нови функций работещи със  самите стилове и сонг или мп 3 режими.Аз бях много очарован от новите възможности които ми предложи па 4 х със новите о.с.Това поставя нещата на съвсем ново ниво за което другите още хабер си нямат и но скоро ще се разбере силата какво са тези термини.Докато ямаха открива силата на добрите семпли корг гледа вече в друга посока със нови функции и възможности.

 

  Това е моето мнение което не е задължително да е като вашето.Времето показва кои са истинските неща.Аз се радвам да има конкурентност и множество възможности.Поздрав на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да просто реших да видя каква е цената на YAMAHA Montage 6,   6 370,00 лв.Тя си е до KORG pa 4X.  Да като цена не му отстъпва много но като възможност дали е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А гледали ли сте ревюто на новата Yamaha ? Мисля, че японците добре са си свършили работата и този модел може и да бие всичко създавано от Korg до сега:

 

Това е добре тъй като в наше време рядко може да се види  :) https://i.imgur.com/ZUAb7Rz.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това аранжор ли е или самосвирка все пак щото колкото и да опитвам да намеря официялния сайт на ямаха ми излизат само мотори и миксери и разни магазини продаващи ямаха клавира.Тези стилове от клипа май не са от клавира а само блендите.Айде даите един линк към официялния сайт на клавира да му разгледам по-добре спецификацийте щото ми се струва че клавира е самосвирка като корг кронус и м 3.Ако е така аз не искам коментирам щото моята област са аранжорите не самосвирките / уоркстейшаните или работни станций.

 

 Мале тук за аранжори говорим не за работни станций.Аз чаткам от па серията която всички са аранжори, ЕЛФИШ от каде изнамери тая ямаха самосвирка да ни демонстрираш?Тц ,тц ,тц.Значи самия фон и стиловете може и един корг да бута а ямахата демонстрира само саундовете щото май тя стилове няма :yes:  :slap:  :P  :P  :P  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто му се изкефих за това реших да го споделя с вас. Ямахата е от класа на кронус. Много ясно, че ПА-то ще се наложи повече на пазара, понеже вече има доста разработени сетове за кръчмарска музика и не съм казал обратното. Но ако се поразходиш из пиано баровете ще видиш, че там не се среща много корг, както и в рок групите. Мисълта ми е, че аз не гледам само от гледна точка на чалга и народната музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде каде се отплесна Елфиш?Аз много ходя в пиано барове,че и в трезвите барове също.Обичам всякаква музика както всички пръсти на ръцете си, кои сме ние че да съдим и да вземаме решение кои пръст да режем?Нека има конкурентност на пазара аз съм имал през годините и  ямаха и на нея съм свирил всичко.Клавирите не са виновни какво свирят хората и клавиристите на тях.Аз свиря главно българска народна музика но не съм против джазовете или чалгарите не правете корг чалгарски клавир защото не е такъв а е инструмент които може да свири всичко.Айде нека не се делима на такива и онакива, на можещи и неможещи щото всички сме хора.Всеки да си свири каквото иска не бъдете нахални да определате мераците на другите,всеки има право да свири каквото иска.Но корг свири всичко и то много добре,да не кажа най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това аранжор ли е или самосвирка все пак щото колкото и да опитвам да намеря официялния сайт на ямаха ми излизат само мотори и миксери и разни магазини продаващи ямаха клавира...

 

Да не търсиш с някоя търсачка от миналия век? :P  Написах само "Montage 6" и 4-ят поред резултат ме препрати тук. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да с гугъл търся но тва са много мотори и много миксери,колони и какво ли не под името ямаха.Да красив клавир със хубави звуци ако имам един такъв много ще му се кефя на светлинките заедно с един добър аранжор.Само че вече имам и горе долу не ми е нужно повече.Мене поводи да има аз и със лаптоп ще свърша работа с едно касио цз 101.Какво да кажа кефя се много на това което имам вече и нямам нищо против другите марки клавири просто нямам знания за тях.Да има конкуренция е хубаво ама кат гледам и едните и другите скъпо се продават нали?Айде като искат да владеят пазара малко и цените да намалят а те каквото единия тва и другия,ко са намалили там 100-200 лв.Не знам кой каквото иска да купува!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.