Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги дали има начин да се увеличи рам паметта на PA 900? Благодаря!

Не може да се увеличи! Pa900 comes with 192MB of Sample RAM. This is the maximum

amount of Sample data  :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги! Един приятел иска да копува KORG i3 и искам да попитам какво представлява като клавир? Имам предвид звучене, възможности и т.н. Та ако някой има опит с такъв клавир, ще се радвам да сподели информация! А също така какви сетове чете? :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Един приятел иска да копува KORG i3 и искам да попитам какво представлява като клавир? Имам предвид звучене, възможности и т.н. Та ако някой има опит с такъв клавир, ще се радвам да сподели информация! А също така какви сетове чете? :) :)

Пуснах ти на лично 2 линка! Надявам се, че разбираш английски клавира е модел от 1993г 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте, колеги! Един приятел иска да копува KORG i3 и искам да попитам какво представлява като клавир? Имам предвид звучене, възможности и т.н. Та ако някой има опит с такъв клавир, ще се радвам да сподели информация! А също така какви сетове чете? :) :)

Пуснах ти на лично 2 линка! Надявам се, че разбираш английски клавира е модел от 1993г 

 

Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги имам въпрос към вас! имам корг па2х от който съм крайно доволен страхотен инструмент, но и много тежък! има един модел за който искам да го заменя и искам мнение! Корг па3х ле! не виждам никякой да свири с такъв инструмент,но да ви кажа моите впечатления: 76кл.клавиатура абсолютно като на па800 лека и удобна,тегло 13,500кг с 4,500кг по лека от па2х,голям дисплей и метална изработка като на върховите модели, Made in italy! Казват че звука е като на па900 ,но една идея по добър!Заслужава ли си да сменя па2х за па3х ле?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз също съм с ПА2х Про, жесток клавир е да, потвърждавам на 100%, тежестта/18kg/ означава класни материали дърво, алуминий, метален корпус! Най -здравия саунд и изработка имат само високия клас на па серията( PA1xPro, PA2xPro, PA3x и PA4x) това главно идва от саундкартата на клавира, по ниския клас могат да имат повечето функции на високия клас но НЕ МОЖЕ да се сравни като ЗВУК! Моят съвет е PA3x или си дръж PA2x Pro  :)  :cheers2:  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LE това е  Light Edition, има Х но доста плюсове са орязани: 192MB of User PCM Data/не може да се увеличи/, аналоговите слайдери вляво ги няма, няма HDD или опция за поставяне, баланса RT/ACC също го няма  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! значи слайдерите аз не ги ползвам ползвам три от тях като мога да ги замена за врътките.едната за мастер,втората за акомпанимент и третата за дясна ръка.паметта ми е достатъчна.отзад има слот за карта като и сложа 32гб си е като хард. изработката е като на па2х метал с дървени лайсни.видях го на живо и бутоните и копчетата са като на високия клас по-тънък е но избщо не прича на па900 като качество.Притеснява ме саунда дали е здрав и дали създава проблеми.Имал съм па800 и поне ако звучи като него ,а го дават че е по-добре ме устройва заради теглото.А тези които бързат да ми обяснят че па800 и па2 са еднакви искам да кажа че има разлика в звука като ги сравниш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина казаха че саундкартата му била като нс па3. разликата била в паметта,макс аудио и допълнителните 4 ефекта па3 е бил с 8.и има два изхода два входа на жак миди ин и миди аут без трю и няма за педалиера ec5. все неща котито не ползвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да  искам да вметна и аз две думе за въпросните клавири.Па 3 х ле чете имформация от по-новите модели ,докато па 2 може да е добър но времето си казва тежката дума.па 3 ще чете и вземе имфо от па 2 но па 2 от па 3 не.Което пък ни казва че това което го има па 2 го има и па 3.Определено съветвам колегата да види па 3 х ле и сигорно ще го хареса понеже няма как да няма някоя нова екстра вкарана в него която я няма в по-стария модел.

  Колега ако ще сменяш клавири ,защо не замениш па 2 х -а си за па 3 х про или па 4 х про?Много разправия правиш за много малко заслуги!Моя съвет да смениш клавира си за па 3  х или па 4 и доплатиш разликата!Поне ще знаеш за какво се разправяш иначе не получаваш много повече от това което вече имаш!Моето впечатление от па 2 х е много добро и знам ,че е добър клавир.Не мисли ,че па 3 или па 4 са леки и те може да са компактни особенно па 4 но са бая тежки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега Асан! Главната причина да се спра на този модел е е теглото само 13кг колкото па800 а като изработка е здраво направен като па2х и 3х.Другото важно нещо е клавиатурата аз бачкам по барове ,но свиря също и балканска музика.смея да твърдя че клавиатурата на ле е 1:1 с като нс па800 пак е semi weight но е и 76 перфектна като за моя начин на работа няма общо с клавиатурата на високия клас която по принцип е уникална,но от гледна точка на пианист от гледна точка на универсален музикант е малко тромава и не прожинираща.Не казвам в никакъв случай че клавиатурата на ле има общо с па500,600,900 никога не бих взел клавир от изброените защото изработката и клавиетурата са доста скапани и клавиатурата не е удобна нито за пианист нито за какъвто и да е музикант.Относно възможности има всички възможности като на па3 освен макс аудио, рибона и повечето ефекти в па3.Всичко др си го има ,като например настройките на барабанче каса и др.НЕ ТЪРСЯ ПО ДОБЪР ОТ ПА2Х ,ТЪРСЯ ПО-ЛЕК И ДА ЗВУЧИ КАТО ПА2Х.Аз ползвам 90 процента от фабричните неща и инфото с което работя не е уникално а нагласено според нуждите ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.