Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Търся помощ при ИЗБОР НА KORG.

Спрял съм се на сериите РА80 или РА500. Попадна ми и изгодно един PAx1-Pro за 1800лв. Бюджета ми е до към 2000 лв, даже и това ми е много, не искам да се изхвърлям, но и искам модел който да е що годе изгоден за работа в заведение. Слушал съм и РА800 как "обажда" но са ми много парите засега за него. Не се занимавам основно с музика, това ми е като втора работа, ако мога така да се изразя, така че не искам и най-доброто. Ще се радвам ако ми разясните плюсовете и минусите на трите модела и кой от тях да избера.

Също ако някой има за продаване, готов за работа, нека пише или да ми се обади на 0896922233. Но задължително синтезатора да е с хард диск. Препоръчително е и флаш карта да има.

Виждам, че след като тук никой не ти е отговорил, си поставил въпроса си и в отделна тема.

Ето моя коментар:

Преди три месеца бях изправен пред подобна дилема - да избера продукт от PA серията, чисто нов, или употребяван, като разполагах с точно 1700лв. бюджет. Поначало, като дългогодишен собственик на инструмент с безупречен външен вид, имах резерви към клавирите втора ръка. За малкото време отделено за четене , сравнение, консултации и преглед на обявите в нета, направих своя информиран избор - чисто нов Pa500. Освен това, пак така - само за удоволствие, имам привилегията да ползвам и свиря и на Pa2X Pro, така , че прекрасно съзнавам огромната разлика в класата.

Относно находката "PAx1-Pro за 1800лв." , аз силно се съмнявам, че този инструмент е в добро състояние. Бърз преглед на родните оферти показва цени от 2600 до 3600 кинта за този модел. Ако обаче е в ръцете ти и си сигурен в състоянието му, грабвай го, особено ако има твърд диск и CD/DVD драйв.

Накрая, една актуална /от преди три дни / оферта за PA80: В пълна техническа изправност, без забележки към външния вид, с хард диск и USB флопи емулатор, за 1400лв.!

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за инфото, колега. Да пуснах отделна тема, защото тази като гледам е "забравена от Бога" дето се казва. Имам доста предложения за РА80, така че ще помисля още малко. А за РАх1-pro все още не знам в какво състояние е, не съм го гледал, иначе има хард и CD.

Що се отнася до това дали синтезатора да е нов или 2-ра ръка и аз съм "за" новия, само че в момента няма как да купя нов. Финансите са ограничени, а и ми трябва спешно, предпочитам да е готов за работа в заведение, отколкото те първа да почвам да правя стилове и настройки.

Редактирано от orlin_jv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Аз съм на 16 г. и свиря с музикален синтезатор корг па 50 сд.Искам да попитам когато вкарам информация в сд карта от значение ли е колко гб ще е тя .И когато вкарам карта заредена с инфо ми изписва че е празно.Моля ви помогнете . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В упътването би трябвало да пише препоръчителния макс. размер на картата. Но 4 GB да речем, че със сигурност ги чете. То повече не ти и трябва.

А относно това, че ти изписва, че е празна, погледни дали не са вкарали някаква опция в менюто на клавира за формат на картата. Пък и зависи какво си качил, тя не може да покаже всичко, защото клавирът чете определени формати. А кои са те, можеш да провериш на официалните страници на Корг.

Редактирано от Мартин87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

snapback.pngdivaka_359 написа на 27 септември 2012 - 19:35 :

 

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ .Имам един много деликате въпрос .Наскоро се сдобих с нов синтезатор КОРГ-ПА50 и когато го купих от магазина ми го заредиха с ритми и бленди и си вървеше всичко ОК .Но не след дълго реших да премахна тези ритми и бленди и да заредя нови и така и направих ,но всичко в синтезатора се промении ,когато сменя блендата или ритъма транспосера си играе както си иска октавите за акорди започнаха да не отговарят аз натискам C-ДО ТО МИ ОТИВА В МИ ..МОЛЯВИ ПОМОГНЕТЕ .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО .ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИМ,

 

Явно новите глобални настройки са направени така, че при всяка бленда да запаметяваш определени настройки на транспозера. Влез в глобал настройки и намери менюто от където можеш да заключваш/отключваш транспонирането. Lock transpose или нещо от сорта беше това, което ти трябва. Другия ти вариант е да качиш само стиловете, User блендите и Performance-ите, без да качваш глобалните настройки на новия сет........................

 

 

Добре благодаря за инфото,но сега как да запаметя тази настройка иначе това като го направя всичко се оправя но след като рестартирам клавира всичко се разбърква пак . :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали някой знае как когато заредя информация на СД карта когато я вкарам картата в клавира как мога да я ползвам или дори да запиша,но съм чувал,че дори можеш само да я ползваш без да я записваш в клавира.Благодаря ви предварително !

ПОЗДРАВИ !!! :) КОРГ ПА50 СД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да попитам дали някой знае как когато заредя информация на СД карта когато я вкарам картата в клавира как мога да я ползвам или дори да запиша,но съм чувал,че дори можеш само да я ползваш без да я записваш в клавира.Благодаря ви предварително !

ПОЗДРАВИ !!! http://forum.muzikant.org/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png КОРГ ПА50 СД

Прочетох внимателно но нещо не те разбрах добре , преди седмица ползвах Корг като твоя ,първо пусках карта до 2 гб и я чете без проблем за 4 не мога да кажа защото не съм пробвал с такава . Форматирах я в лаптопа не в клавира и си работеше без грешка .

А за ползването на информацията можеш да си заредиш каквото ти трябва според големината на картата и да си го ползваш миди файлове , сетове и тн , както и да записваш от клавира на картата същите неща .

Ако имаш книга с корга разгледай я там нагледно е описано тези операции .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

Ако си от София обади се в магазина на КОРГ/mci-bg/ Музикален център Икономов са представителите на КОРГ за България Ненчо, MCI София

02 / 958 17 43 или на Бозов от Пловдив предполагам, че ще ти решат проблема или поне ще се разбере какво му има на клавира! Но според мене просто не е трябвало да вземаш клавир без инсталирана ОС!!! :Piano:wink.gif

 

Намерих стара версия 1.01 от приятел и банки, всичко е точно сега. Само недоумявам, защо Корг качват прецакана весия на сайта си :icon_shithappens:

 

пич намери и на мене ОС за корг па 50 СД обаче от сайта корг тегля и нищо не става бях си вкарал инфо от па 80 и се прецака само на дисплея пише корг па 50 и друго нищо уж зареждам ос изписва ми че е готово а всъщност нищо не става моля ви се много да ми помогнете ;( ;( направо умирамммммммм ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета много ви се моля да ми помогнете значи аз имам корг па 50 сд  вкарах иформация от корг па 80 и се развали смисъл развалил съм ОС мисля слагам ос от сайта на корг но не става нищо все едно и също при включването уж всичко най нормално на края си седи надписа корг па 50 сд на дисплея моля ви се мн мн мн да ми помогнете ;( ;( ;( ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Искам да попитам дали някой знае как когато заредя информация на СД карта когато я вкарам картата в клавира как мога да я ползвам или дори да запиша,но съм чувал,че дори можеш само да я ползваш без да я записваш в клавира.Благодаря ви предварително !

ПОЗДРАВИ !!! http://forum.muzikant.org/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png КОРГ ПА50 СД

Прочетох внимателно но нещо не те разбрах добре , преди седмица ползвах Корг като твоя ,първо пусках карта до 2 гб и я чете без проблем за 4 не мога да кажа защото не съм пробвал с такава . Форматирах я в лаптопа не в клавира и си работеше без грешка .

А за ползването на информацията можеш да си заредиш каквото ти трябва според големината на картата и да си го ползваш миди файлове , сетове и тн , както и да записваш от клавира на картата същите неща .

Ако имаш книга с корга разгледай я там нагледно е описано тези операции .

 

значи и аз съм с корг па 50 сд можеш да зареждаш каквото искаш и да запаметиш сета в карата можеш директно от там да я използваш примерно можеш в клваира да имаш заредена информация а в картата друга информация обаче от картата можеш да използваш само стиловете без блендите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

В много от темите пишете за проблеми с Korg pa800 познавам един майстор който ще ви помогне ако и вие имате проблем.

При блокирване,син екран,бял екран,гъгнене на семпли и основни звуци,при липса на звук и всякакви проблеми се обадете на телефон 0878831380 търсете Краси / споменете че ви праща Калин /.Краси живее и работи в Плевен но ако вие далеко можете да пратите синтезатора по куриерска фирма.След ремонта ще получите и гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи момчета за па 50 няма ли портаменто? има там някъкви портаменто ама не стават за нишо ако някой знае да пише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове някой може ли да ми каже дали операционната система на корг па 80 да се инсталира на корг па 50 сд.

ето ви линк но това е за тези дето са с флопи а за сд не мога да  намеря нищо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здр на всички колеги преди имах па500 сега сам с па800 но имам един проблем можели някои да ми помогне??!?!?! значи ето го и проблемат ми преди когато бях с па500 когато от един сет в друг местех някои перфоманс и някои соунд си тръгваха най нормално но с па800 изглежда нещата са малко по различни когато взема соунд от друг сет нетръгва когато заредя целият сет тогава тръгва но въпросат мие как да направя така че да тръгва соунда когато го взема от дръг сет малко сам зле с тези семплинг звуци някои ако ми помогне ще му бъда много благодарен ! мерси предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.