Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция при софтуера


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

на мен с Guitar Rig много ми закъсняваще саунд картат ами е Крйетив Лаиф 5.1 и сега блъскам с Guitar FX и има доста добри ефектчета .. доволен съм ;) но да се надявам за коледа ще взема някъф зуум 505 да си бръмча с него :І)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пребийте програмистите :) :killyou: :killyou:

Шшшш този ... нещо се изпусна ааа?!?

 

Ко искашш дъ го решиме тоя спор фуллл контакт ааа?!? :)

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да се оплача от латенсията при запис.

първия трак е на 0, втория ма -38, другия ма - 72 и тнт в зависимост от колемината може да стигне и до -300 на 5,6-ия трак някъде..Това с Кюбейс-а...(не съм го купувал)

:headbang: понякога е много досадно натамъняването защото не е винаги едно и също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен с Guitar Rig много ми закъсняваще  саунд картат ами е Крйетив Лаиф 5.1  и сега блъскам с Guitar FX и има доста добри ефектчета .. доволен съм :greenangel: но да се надявам за коледа ще взема някъф зуум 505 да си бръмча с него :І)

click here

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...

Здравейте колеги,

 

понеже не искам да създавам нова тема, а виждам, че тук има упоменат донякъде въпроса, който ме интересува ще използвам тази.

 

Директно на него - как да си свържа китарката с "optical in" от звуковата карта на комп-а и този вход гарантира ли добро (най-доброто качество). Също има ли такъв кабел или се минава през преходник (всеки преходник бута качеството малко или много...).

Саунд картата не ми е никак лоша, но все пак се зачудих да си закупя външна. НО, ако оптичния канал реално е върха на сладоледа от хардуера, с който разполагам, защо да не го пробвам.

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

Димитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптичният вход е цифров, а от китарата ти "излиза" аналогов сигнал - не можеш да обърнеш едното в другото, само с някакъв магически кабел или преходник. Трябва ти качествен инструментален(китарен) предусилвател + конвертор, който има оптичен цифров SPDIF изход.

Не знам каква ти е звуковата карта, но ако е домашна/consumer, то е много вероятно, конвертора да струва повече от нея.

Затова може би е най-добре, да вземеш относително хубава външна карта, която си има инструментален и микрофонен вход, както и добри конвертори, хубав USB контролер и драйвер, за ниска ASIO латенция без припуквания и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Evtim-e,

 

благодаря ти за бързия отговор друже.

Картата ми е Creative SB AUDIGY RX 7.1 PCIEX1

Както отбелязах нямам особени проблеми в качеството, просто търсех най-високото възможно качество. Относно кабела, да предполагах, че ще срещне проблема с аналога. Т.е. в този случай бест уей би бил микро-процесор/амп/пре-амп с SPDIF out съответно IN в картата. 

За ASIO-то ясно, то там припукванията са изчистени отдавна, дори и на симулации с външни източници.

Явно наистина няма смисъл от инвестицията, ще разгледам външните саунд карти. 

 

Отново благодаря за бързия и адекватен отговор!

 

Поздрави,

Димитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някаква джаджа с цифров изход (някои китарни процове имат) можеш да опиташ да ги закачиш така, ама пък надали ще имаш пълен байпас, за да използваш софтуерни плъгини за китарни звуци.

Но да пазаруваш нещо само за да го напъхаш там... Тия Audigy-та са за игрички, не са за музициране. По-добре да си вземеш някакъв аудио интерфейс според нуждите, които имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои модели на Creative имат хубави конвертори. Примерно тази има нелош DAC на Cirrus Logic (CS4382). Не знам обаче, какъв и е аналогово-цифровия преобразувател. Ако на ikonomec му се занимава, може да препише какво пише на чиповете и да го постне.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С чиповете съм само на здравей/чао, но ето какво пише на големия и малкия:

 

Big - СА10300-IAT LF, 27A4C4W

Small - PEX8112, AA6681F

 

Има още около десетина миниатюрни, но те едва ли са за това, което визираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конверторите не са от много големите чипове. Щом не си споменал и чипа на Cirrus Logic, значи си гледал прекалено големите.

 

Първия голям чип е DSP-то на Creative, а първия малък - PCI/PCIx интерфейсен чип.

 

Конверторите са това, което превръща сигнала от аналогов в цифров и обратно. Обикновено двуканалните кодеци са малки чипове с 8-36 крачета, а многоканалните кодеци с 48-64 (от четирите страни на чипа).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което виждам малките са ми с по 8 крачета. Ок, има 2 средни с по 16, но пак не отговаря на качеството, което търсим.

Разучих външната, която ми предложи и настина изглежда жестоко.

Взех да се замислям обаче за един модел кубе на VOX, който съдържа нещо като процесор + софтуер (tone room), който един вид би следвало да подобри нещата. Моделът е Vox VT 20X. Само не знам дали софта е безплатен или допълнително ще ме дръннат на стойността на половината кубе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какво познаваш, че не са качествени, по това, че са с 16 крачета?

 

Не знам за усилвателчето, обаче по принцип, рядко в китарна техника можеш да намериш висококачествени конвертори.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не познавам това е проблема :) Озвучителните тела що годе ги разбирам (знам как да си замеря честотите, изходните мощности, как да си оправя крос-оверите и т.н.) обаче стане ли дума за усилватели и електроника до там. Сигурно от половин година още се чудя защо ми се включва защитата на усилвателя при единия от каналите.

 

Иначе за конверторите на VOX нямам идея, но поне от ревютата все си мисля, че ще е по-приемлив вариант.

Те затова хората правят вече специални компютри за музика. Инвестицията да си направя геймърския такъв ще е доста, а и крайният резултат не е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.