Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

Честити да са ви новите придобивки на всички и много звук да извадите от тях...

Абате, хубава е Ямахата, но това мира не ми дава - ''Няма да преувелича, ако кажа че я слагам едно стапало над бившия ми Уоруик тъмб...''

:secret: Той в момента няма нищо общо със състоянието и вида, в който го взех.  Да не говорим за сменените му електроники.

Но щом казваш... :metalist:

Поздрави и Лонг Лийв Рок'Н'Рол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Както някои от Вас знаят, съм доста голям фен на precision-ите и съм имал известно количество, но винаги по нещо не ми е допадало в конкретните бройки, та реших да си направя по "мой образ и подобие", или по-скоро вкус и подобие:

DSC_0492.JPG

 

С две думи копие на 1957, но с по-дебел (назад) и по тънък при нъта (43мм) гриф - цяло парче, тяло - 2 парчета елша, и двете пръснати с мноооого тънък слой нитро, хардуер - fender vintage reissue, Seymou Duncan SPB-1, paper-in-oil capacitators и др. Абе с две думи май вече се излекувах от т.н. G.A.S., това чудо звучи брутално! А да ми е честито и дай боже всеки му!

 

Още малко еротика:

 

DSC_0498.JPGDSC_0499.JPG

DSC_0502.JPGDSC_0511.JPG

Редактирано от cecob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Не харесвам Пресижъни, но този изглежда доста доста добре, честито :)

 

А кой е "крафтсмена"? :D

 

И какво е това черното на пикгарда между долния рог и грифа? о.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Всеки басист трябва да има поне един пресижън. И аз винаги съм се питал за къв Х.Й служи тази пластмаса. Ако е да си подпираш палеца на дясната ръка, защо е монтирана под струните бе, мамка му? За кво служи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тц.Имай предвид, че е въведен 50-те години.Жокера е, че не е за палец, за други пръсти е.

На Цецо честито, и други струни, освен флатове, да не види тоя бас :)

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bassbull, отвори някой клип на Бич Бойс в ютюб и ще видиш къде си държи ръката басистът, свири с палеца.

Цецо, честито, ама не знам как ти е удобен тоя толкова дебел гриф. Вярно, реплика е, но грифовете от ония години са като сапове на лопата.

Както и да е, пожелавам ти голяма радост с него. И само с истински усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, благодаря на всички за отзивите! По принцип и аз възнамерявам да го ползвам само с flatwounds, тъмбреста го изяснихте (на мен също ми върши доста работа, понеже не съм фен на слапинг и не ми пречи в тази насока, а често свиря с палец). Fats, реплика е, но и като цяло са ми по-удобни големите грифове, тесните ми изморяват ръката, а този въпреки, че е дебел е много удобно оформен и с голям радиус на фингърборда, та ми ляга идеално в ръката. Иначе знаеш, че плътен тон се изкарва от дебел гриф! И най-накрая виновника - обичайният заподозрян - Диката. Шапки долу за него   :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое Коце? Диката направи всичко (без хардуера) - снабди и избра материала, изработи дървенията (в съответствие с милионите ми изисквания), погрижи се за боята, монтажа на хардуера и т.н. И направи всичко адски добре, освен, че изглежда както бих искал и звучи и се усеща както бих искал. НикиФена свърза електрониката, за което също благодарности! Надписа фендър го лепнах аз, защото така ми изглежда "естетически" издържано - фендърска глава без надпис винаги ми е напомняла примерно за Памела без цици. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.