Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Мерси, ще мисля козметиките ама малко по-натам. За начало искам да засвири. Идната седмица ще я занеса на Иван/Vandell Guitars да и направи сетъп с 13-56 струните които ползвам и да смени роботунера с клусоните. Взех и страп лок на Шалер, както и нов колан Дънлоп специално за нея :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ,тия изтрещеха ли от Гибсън или аз съм кьорав,ама снимката на главата на грифа..,не е "разтворена книга",запазена марка на фирмата.Това е моето Студио 97г-

 

14045986_1776269232630427_78397529921181

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Това подрънквам напоследък - Gibson Les Paul Studio Trad 2016:

2i97a5v.jpg

 

Off : Другата ми китара е Epiphone Les Paul Special II. Само един коментар - крайно съм несъгласен с мненията за нея, че и за чеп за зеле не става. Страхотна фъни китара за смешно малко пари - горещо препоръчвам за стартова, бекъп или за пътешествия! Няма нужда от никакви промени по нея - пикъпите са си доста приемливи, тънък гриф, нисък екшън, никакъв бъз, добър финиш на фретовете. Единствения минус който съм забелязал - качеството варира (според времето и завода производител), но при проба в магазин и уцелване на правилната бройка е истинско малко бижу.

Сега да не ме отсвирите от клуба за това изказване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявам се че повдигам темата. Прегледах всички мнения назад, за да видя с какви адаптри са заменили колегите с лес пол оригиналните гибсънски. До тук имаше Suhr Doug Aldrich & Seymour Duncan Distortion.

 

Въпроса ми е, някой изпробвал ли е адаптри на фирмата Lace (Dissonant Aggressors, Aluminitone etc.), Bare knuckle (насочил съм се към Nailbomb), Lundgren, или някакви други афтърмаркет адаптри (Seymour Duncan, DiMarzio). Смятам да заменя бридж адаптера (57 classic +) защото ми се струва малко слаб за стила който свиря (hardcore/metal).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bare Knuckle и Lace съм ги пробвал в Експлорер и Стрела, определено предпочитам Bare Knuckle. Lungren имах в 8 струнна китара от блатен ясен, така че трудно ще ти дам мнение за махагонов Les Paul. В твоя случай бих заложил на Nailbomb-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че повдигам темата. Прегледах всички мнения назад, за да видя с какви адаптри са заменили колегите с лес пол оригиналните гибсънски. До тук имаше Suhr Doug Aldrich & Seymour Duncan Distortion.

 

Въпроса ми е, някой изпробвал ли е адаптри на фирмата Lace (Dissonant Aggressors, Aluminitone etc.), Bare knuckle (насочил съм се към Nailbomb), Lundgren, или някакви други афтърмаркет адаптри (Seymour Duncan, DiMarzio). Смятам да заменя бридж адаптера (57 classic +) защото ми се струва малко слаб за стила който свиря (hardcore/metal).

 

Колега, аз съм сменял 498Т и 500Т на Les Paul Custоm Shop '04.

 

Първо сложих Suhr Doug Aldrich комплект и изобщо, ама изобщо НЕ ми допаднаха.

 

Реших, и ги смених със Gibson 57 Classic / 57 Classic + комплект и приключих с търсенето на адаптери за този модел :)

 

Мисля че правилно си се насочил ;) За подробности - знаеш ми телефона ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dissonant Aggressor-и има закачени на един Epiphone, който висеше в Икономов преди седмица-две. Някой с Lace-ове да каже нещо, досега не съм чувал за техни притежатели тук? 

 

За BKP - керамичeн Nailbomb/Warpig ще са нааай-честото предложение, според мен. Зависи кое от двете предпочиташ, Warpig определено ми звучат по-агресивно и с повече ниски, които за махагонова китара може и да са в повече. Не че на Nailbomb високите са му много в повече. Най-близко до EMG на мен ми звучи Blackhawk, ако е някакъв ориентир. Иначе може да бъдеш нетрадиционен и да пробваш Cold Sweat или Miracle Man, пак не знам някой тук да е ползвател.  

 

SD вариантите са Distortion, JB, Custom, Invader, Nazgul или Black Winter. Първият и последният са доста сходни като звук, BW е с малко по-изразени среди, които може да не ти допаднат (един характерен тон, почти twangy, който е характерен за адаптера). Invader не би бил много подходящ, според мен - доста по-тъмен му е звукът. Custom или Custom 5 не съм пробвал. Nazgul също, тук би трябвало да има поне 1-2 собственици. JB ми е най meh, така и не успях да го харесам. Бих си избрал Distortion и/или BW и на вкус между тях (свиря с изцяло махагонова китара с BW сет), и двата са точно за дебели LP китари и са доста балансирани и блаблабла, няма смисъл да обяснявам нататък - вземи си един от тях, защото на мен са ми любим избор, чисто субективно.

 

Dimarzio рядко съм срещал в LP китари, не знам защо. По всяка вероятност първото нещо, което ще ти кажат е D-Activator или Crunchlab. Първият е доста bright звучащ, високите му не ми харесват. За втория не мога да дам мнение. Двата варианта, които няма да ти кажат, а абсолютно трябва, са X2N, който е животно, сравнимо само с Invader - в случай, че искаш МНОГО гейн, това е, минус изключително многото ниски, подходящи за по-bright звучаща китара. Super Distortion-а е бащата и майката на тежкото, масово ще ти го препоръчат за рок, но като за пенсионерската си възраст къса глави за тежка музика (Suffocation тежка музика, т.е. много тежка). Не знам нищо за D-Activator X и Dominion.

 

С Lundgren никога не съм чувал някой да свири нещо друго, освен Meshuggah. Мисля, че ако не свириш мешуга с тях, компанията те съди и си прибират адаптера.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visiondann - благодаря за съвета, наистина го оценявам!

 

@2+2=0 - разсмя ме много, евала (с последния ред). Иначе сигначър гибита има фабрично с Dimarzio Super Distortion още от 70те години (Ace Fehley модела).

 

Сегашния звук на 57+ доста ми допада, това което не ми харесва е, че адаптера е слаб и не толкова чувствителен към хармоници. Сега сигурно ще ви застрелям като споделя че обмислям по-скоро алнико нейлбомб от колкото керамичен. Все пак ще се радвам и други хора да споделят опит, с адаптри в гибита :D

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо никой не е споменал EMG.Не знам какъв стил свириш, но и те са подходящи за повече гейн.

Иначе другите писаха за Bareknuckle и Seymour Duncan.Аз не съм фен на Dimarzio особено за LP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Heartman имам си LTD с EMGта и не искам втората ми китара да е с такива. Като че ли предпочитам да имам и по-органичен звук в арсенала.

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един анекдот дето влиза един във френски ресторант и го питат, какво ще желае мосю, мосю ще желае един говежди стек, как го иска изпечен стека , мосю, мосю го иска добре препечен, а, ами ако мосю не харесва говеждо, защо си го поръчва..

 

 

Та и с Гибсъните така, ако не ви харесва звукът на Гибсън адаптерите, защо си ги купувате тия китари..оффтопик.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PlamenM благодаря ти за анекдота. Веднага ти отговарям. Като си поръчаш храна в ресторант използваш ли сол/пипер за да я овкусиш, или понеже е ресторанта на Радисън консумираш както ти е поднесена, само заради името?

За съжаление не съм дупе за да мога да си позволя да звънна на Gibson Custom Shop и да им кажа какво точно искам и да не се занимавам повече.

Важно е и да се отбележи че едни от най-известните ползватели на китари Гибсън не използват фабричните адаптери.

 

П.с. Не знам дали осъзнаваш, че със своето изказване зачеркна цяла ниша от производството на китари, а именно производителите на афтърмаркет адаптри.

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.