Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Щом ще си отбелязваме добичетата...

 

След като всичките ми китари влязоха в битка, накрая остана само една основна :)

 

aox820.jpg

ip1hnd.jpg

14toiuh.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Него съм го отбелязал по-рано. Скоро почти си замина, дори без да съм го обявил да се продава. Ще понамаля китарите уж, че някой само стоят :> 

Повечето си стоят, но предстои голяма разпродажба, че да се концентрирам на нещята, които влизат в употреба. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Не съм още owner ама натам отиват работите. Лошото е, че вместо на някой Българин ще дам парите на някой Германец или Инглишманин...тук не познаваме парите, китарите на старо вървят на същите цени като нови...(п.с. ако някой е склонен да се раздели с лес пол-а си да свирка).

 

Интересува ме също дали някой има досег до signature модела на Sully Erna?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно всичко каквото ти трябва - ще ти докарам, и за пари, много по-малки от германски. Само да имаш желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Директно го отсвирвай Съли Ерна сигничър-а, освен ако не можеш да го пробваш предварително. За съжаление, нещата не са съвсем консистентни. Задължително пробвай. Но за такива пари, честно казано бих си останал с LTD или ако изпадне някое E-II на старо. Full thickness EC 1000 обаче вече клони към 2000 лева, а и са доста редки по нашите ширини, което е тъпо. За LP модели все пак има богат избор, включително SE сериите на PRS, японските копия, за които във форума вече доста се говори, по една или друга причина, Hagstrom Swede, които не знам защо никой не отбелязва, при положение, че са доста прилични китари. Schecter Solo II са по-близки до LP. Не знам дали някой тук е пробвал Chapman. 

 

Като цяло, нещата с избора на китари клонят вече към 1500+ за нещо различно от компромис, или поне на мен така ми се струва.

 

Казвам го от камбанарията на човек, който имаше жестока краста да си вземе SG и близо 4-5 месеца се въртях, тръгвайки от SGJ, пробвайки нещата до SG Standard и накрая просто си поръчах къстъм китара, така както я исках и без нито един компромис. Цената със Standard е абсолютно съпоставима, за качеството не се наемам да коментирам, поне знам, че конструктивно моята китара е значително по-добре проектирана и изпълнена. Звукът, за мен, също е доста по-добър от нещата, които пробвах в магазина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм още owner ама натам отиват работите. Лошото е, че вместо на някой Българин ще дам парите на някой Германец или Инглишманин...тук не познаваме парите, китарите на старо вървят на същите цени като нови...(п.с. ако някой е склонен да се раздели с лес пол-а си да свирка).

 

Интересува ме също дали някой има досег до signature модела на Sully Erna?

Като те гледам- Казанлък,ходи при Херберт,ще отвори пещерата на Али баба със съкровищата,какво ли няма..,аз поне от него взех Гибсън ес-джи спешъл в перфектно състояние 2004 модел ,с оригинален куфар за 1400,за сравнение този модел беше към 1800 в МЦИ с калъф,има и Лесполи и т.н.

А от английския ибей за 1300-400 можеш да намериш някоя поочукана,лошото е,че няма как да я пипнеш дали ще ти звучи,ама както каза един приятел тия си държат на честа и името и дефектно нещо никога няма да пратят - всяка драскотина е снимана..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@2+2=0 Мерси за инфото. Надъхал съм се, че искам Гибсън и не желая да поглеждам другите марки. Иначе LTDто ми си звучи супер, просто имам мерак за гиби. LTDто си го оставям и няма да го продавам, то си е част от колекцията. Адски здрава и добре изработена китарка се оказа.

 

@Hillbilly Да, от Казанлък съм, даже си ходих за уикенда. Обмислях да звънна на Herbert, ама понеже бях заиграл едни китари в ибея се отказах да ходя. (и може би сбърках). Инглишманите като разберат, че трябва да изпращат извън страната си и почват да се назландисват, а и цените не винаги си заслужават.

 

В крайна сметка разцъках Musicstore.de и намерих доста добра оферта за Studio 2015г WR реших да го поръчам. Като дойде ще се похваля :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,моето студио е 97г,сравнително тежко-4.5кг,дойде от острова за 1300 кинта,по новите са с камери,не че са лоши ,но звучат различно,та затова е добре да си чуеш китарата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ chris_barnes, използвай http://www.uktobg.com или http://www.gabco.org/. Получаваш адрес за доставка в Англия и ниска цена за превоз към БГ. Аз съм използвал първите повече от 10 пъти и съм доволен - доставяли са ми както дреболии, така и масивни и едри артикули и винаги всичко е било наред. За Гъбко също съм чувал добри думи. 

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси разбойник. На Габко съм им абонат, но вече поръчах нова от мюзикстор, чакам да дойде.

Hillbilly, предполагам са си по-яки старите дето са тежки, но за съжаление новите не са така вече :(

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@2+2=0 Мерси за инфото. Надъхал съм се, че искам Гибсън и не желая да поглеждам другите марки. Иначе LTDто ми си звучи супер, просто имам мерак за гиби. LTDто си го оставям и няма да го продавам, то си е част от колекцията. Адски здрава и добре изработена китарка се оказа.

 

Абсолютно същата история беше и при мен, докато не реших кардинално проблема. Дано новата китара да оправдае очакванията и да няма неприятни изненади. 

 

За LTD съм абсолютно съгласен, още съжалявам за един Viper, който можех да налазя преди време, сега вече цените им са убийствени в Европа, но качеството на корейската продукция е добро, определено. Доколкото знам, производството на Schecter, PRS SE сериите и LTD Korea е на едно и също място, до момента не съм намирал инструмент и от трите марки, който да е бил разочароващ. Жалко само, че за 4-5 години цените дръпнаха така нагоре. 

 

Както и да е, успех с Gibson-а и после снимки, ревюта и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.