Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Ааааа !

Туше :)

Но се опитваш да ни метнеш с най-лявата лопатка...

:)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че да, защото ми го донесе наскоро, за да видим дали всичко е наред преди предаване и аз се възползвах да го включа в композицията по горе :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички, днес и аз се присъединявам на тази Гибсън форумна група.

От август съм собственик на SG standart (или special), 2009.

Като цяло съм изключително доволен от инструмента. През годините през ръцете ми са минали 2 Ibanez-a (среден-висок клас), ESP M-II(висок клас), Jackson (среден клас) и сега това SG. Винаги съм се стремял към по-тънките грифове тип Ibanez и тази е първата кирата с малко по-дебел гриф от другите ползвани от мен. Оказа се че ми пасва идеално. Въпрос на свикване(1 седмица) след което всичко си дойде на мястото. Дори смея да твърдя че е доста по удобен грифа за мен лично от другите ми китари. Дава допълнителна стабилност на дланта по грифа, която я нямаш на другите китари. Сега, важно е да се знае че китарите които споменах хич не са лоши и в никакъв случай не ги смятам за слаби инструменти.

Освен напасването към грифа, мога да кажа само суперлативи за звука, интонацията и адаптерите на китарата. Наскоро вкъщи имах и Les Paul за фън, и не ме изкефи особено. Трудно се свири на по-високите позиции въпреки изрязаната долна страна сравнено със SG. Разликата наистина е голяма. Вероятно отново е въпрос на свикване, но това е моето наблюдение.

Опитах да сложа снимка но....не става или нямам права.

 

 

Това е от мен. Поздрави.

Редактирано от ivanOS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Поздрави на всички членове от един "кандидат член".

Имам следното питане : къде могат да се видят спецификациите на Gibson китарите назад във времето.

По конкретно Les Paul моделите но и за другите е интересно.

В сайта на Gibson не видях нищо освен за 2013 и 2014 г..

Чичко Google дава само някои сведения от частни лица, които обикновено не са съвсем меродавни.

Така че - откъде ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чичака гугле не те ли отведе до това -

http://www.lespaulforum.com/finalframes/frameset.htm

седаш и четеш..

мое и да напишеш винтидж китари на английски и ще излезе доста..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

На първо четене не ми помага защото се говори за наистина винтидж модели а аз имах предвид доста по късни например 1980 -2010 година , но както и да е търсенето продължава. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

^^Още веднъж честито. Сподели впечатления от модела. Насочил съм се към подобен, който излезе заедно с твоя.

 

^Така и не разбрахме вкусен ли е бил! :>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Все пак, да се доверим на оригинала....

 

Един член на семейството липсва, но пък има и ново попълнение, и то е най-отпред :)

Повече, с картинки и звук, в следващата серия :)

 

IMG_4758.jpg

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още :)

 

Освен Hillbilly и Asparuh75 във форума май няма много почитатели на SG.

Както се казва, хуу де, вече сме трима.

 

Тая китара ме отнесе. Не я пускам вече пети ден, при все струните десетки, с които не съм свикнал...

Какво по-култово за едно SG от Back In Black.... разбира се Ангъс има нечовешко тоноизвличане, едно гърчаво тремоло с което тресе

цялата китара (което посмъртно и никогаш няма да мога да изсвиря), и все пак.... Back In Black :)

 

http://youtu.be/NK44tGHcgsM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.